ING Bank Śląski oferuje zdalną obsługę firmy

ING Bank Śląski oferuje zdalną obsługę firmy

author
Patryk Byczek
10 kwietnia 2020

ING Bank Śląski poinformował o nowych możliwościach dla Klientów korporacyjnych, którzy mogą operować finansami swojej firmy całkowicie zdalnie. Instytucja podaje, że system bankowości Internetowej ING Business jest przystosowany do tego, aby zarządzać ekonomią niezależnie od miejsca, w którym obecnie znajdują się Klienci.

Urządzenie, z poziomu którego Klient chce obsługiwać finanse swojego biznesu musi mieć wyłącznie dostęp do Internetu – jest to jedyny warunek.

ING Business od wielu lat oferuje możliwość prowadzenia swojej firmy bez konieczności przychodzenia do oddziału czy spotykania się z doradcą. Teraz byliśmy w stanie łatwo i szybko przystosować nasze procesy do nowych warunków i przełączyć na zdalną obsługę również tych klientów, którzy wcześniej nie prowadzili swojej firmy w taki sposób.

– mówił cytowany w komunikacie Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar klientów biznesowych.

ING Business dla Klientów firmowych

Jednym z głównych atutów systemu ING Business jest zdalne podpisywanie wszelkiego rodzaju wniosków oraz dokumentów bankowych. Chcąc załatwić jakąkolwiek sprawę biznesową Klienci nie muszą udawać się do fizycznego oddziału ING. Osoby korzystające z systemu dla firm składają na dokumentach podpis z godnie z ustawieniami lub reprezentacją wykorzystując do tego te same mechanizmy odpowiedzialne za autoryzację logowań lub zleceń.

Nasi klienci już od dawna doceniają zdalne możliwości jakie oferuje nasz system. 98% kolejnych rachunków klienta otwieranych jest w ING Business, 96% kart jest zamawianych bezpośrednio w systemie i niemal połowa umów kredytowych jest tam podpisywana.

– kontynuował Michał Bolesławski.

Korporacje, średnia i duże firmy z poziomu systemu ING Business mogą również:

wnioskować o nowy produkt, który jest widoczny w systemie ING Business,
składać dyspozycje i podpisywać umowy,
dodawać/usuwać Użytkowników,
zarządzać systemowymi uprawnieniami Użytkowników,
zarządzać schematami akceptacji, które wykorzystuje się do podpisywania dyspozycji i wniosków,
skopiować i przekazać uprawnienia innemu Użytkownikowi,
kontrolować status realizacji dyspozycji i wniosków,
przeglądać dokumenty.

ING Business

ING Business jest kompleksowym systemem bankowości internetowej skierowanym do korporacji, średnich i dużych firm. Platforma skupia w sobie dostęp do wszystkich produktów, funkcji oraz zintegrowanych usług bankowych przygotowanych dla Klientów firmowych. Cały system jest także dostępny w aplikacji mobilnej, a intuicyjne i wygodne meny pozwala na bardzo szybkie dokonywanie operacji i transakcji bankowych. Co najważniejsze – z ING Business Klienci mogą korzystać przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/497543/zdalna-obsluga-firm-w-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczka na Start w PKO BP
Banki
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
26 kwietnia 2018

Pożyczka na Start w PKO BP

Jak będzie wyglądało 500+ dla emerytów ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
07 września 2017

Jak będzie wyglądało 500+ dla emerytów ?

Sebastian Kawa wspiera kampanię Banku Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 maja 2020

Sebastian Kawa wspiera kampanię Banku Pekao

ZUS wyśle 20 mln listów
Wpisy
author
Patryk Byczek
27 czerwca 2018

ZUS wyśle 20 mln listów

BNP Paribas wprowadza nowe konto z moneybackiem
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
23 grudnia 2013

BNP Paribas wprowadza nowe konto z moneybackiem

Porównaj