ING Księgowość z nową formą rozliczania firmy
Klienci korzystający z ING Księgowość mają do dyspozycji rozszerzone usługi, dzięki którym mają możliwość dokonywania rozliczeń w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Przed nową formą rozliczeń Klienci prowadzili samodzielną księgowość, w której rozliczali się za pośrednictwem Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów.
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z uproszczonych form opodatkowania podatkiem dochodowym. Jednocześnie stanowi on, Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, bardzo korzystną formę dla podatników osiągających bardzo wysoki przychody, ponosząc jednocześnie koszty działalności na dosyć niskim poziomie. Przedsiębiorcy korzystający z opisanej wyżej formy rozliczenia płacą podatek, który jest liczony od obrotu. Warto wiedzieć, że takie osoby nie mogą pomniejszyć podatku o koszty jego uzyskania, a ten sposób rozliczenia nie jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców.
Do tej pory naszym klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, umożliwialiśmy rozliczenia za pomocą Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Teraz dodaliśmy kolejną opcję uproszczonej księgowości – ryczałt ewidencjonowany. Szacujemy, że niemal co trzeci klient korzystający z „fakturowania” w ING Księgowość rozlicza się w oparciu o ryczałt. Nasze nowe rozwiązanie to znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy takie rozliczenia prowadzili często w oparciu o własne notatki czy pliki Excel. To także większe bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy i komfort, że wszystko jest w jednym miejscu, dostępne online z każdego miejsca i o każdej porze
– mówił cytowany w komunikacie ING Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
ING Bank Śląski był pierwszym bankiem na rynku, który wprowadził do oferty usługi księgowości, z których korzystać mogą średnie i duże firmy. W niedalekiej przeszłości bank poszerzył swoją ofertę o samodzielną księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Podczas bankowania Klienci ING mają do dyspozycji nowoczesne portale internetowe w ekosystemie ING Księgowość, który jest całkowicie zintegrowany z systemem bankowości internetowej Moje ING oraz ING Business.
ING Bank Śląski
Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.
źródło:
https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/486299/nowa-forma-rozliczania-firmy-w-ing-ksiegowosc
https://www.ingksiegowosc.pl/blog?news_id=1500416-zmieniamy-sie-dla-ciebie-luty-2020
Dodaj komentarz