ING proponuje rozmawianie z dziećmi o finansach

ING proponuje rozmawianie z dziećmi o finansach

author
Patryk Byczek
13 lipca 2020

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o kolejnej odsłonie produktowej kampanii „Robimy swoje, tylko inaczej”. Instytucja podpowiada w niej w jaki sposób zorganizować finanse z aplikacją Moje ING.

W prezentowanym spocie pod tytułem „Wakacje” ING Bank Śląski promuje Konto dla młodych w wieku od trzynastu do osiemnastu lat. Kampanii towarzyszy również promocja „50 zł na start” dla nastolatka.

Finanse zajmują spory obszar naszego życia, a umiejętność radzenia sobie z nimi, to jedna z kluczowych, życiowych kompetencji. Badania wskazują, aż 93% uczniów z krajów OECD* deklaruje, że rodzice, krewni i inni dorośli są dla nich podstawowym źródłem wiedzy na temat finansów a wśród tych osób najważniejszą rolę odgrywają rodzice. Jednocześnie młodzież rozwija swoje umiejętności nie tylko poprzez naukę w szkole, rozmowy z rodzicami i obserwowanie ich zachowania, ale także poprzez osobiste doświadczenia. Poziom wiedzy młodzieży jest wyższy, gdy daje się im okazję do doświadczania samo­dzielności w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Wakacje to idealny moment na to. Dlatego zachęcamy, żeby w czasie wakacyjnego wypoczynku podejmować temat finansów i uczyć dzieci podejmowania pierwszych decyzji w tym obszarze. Zwłaszcza teraz, gdy podchodzimy do życia i wydatków z większą uważnością.

– mówiła cytowana w komunikacie Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Konto Mobi dla młodych 13-18

Konto Mobi dla młodych 13-18 jest innowacyjnym rozwiązaniem dla nastolatka oraz rodzica. Rozwiązanie aktywnie wspiera ich we wspólnym poznawaniu i organizowaniu finansów. Finanse dzieci są widoczne w jednym miejscu – w aplikacji mobilnej Moje ING. Powiadomienia push oraz dopasowane funkcje aplikacji pozwalają rodzicom czuwać nad finansami dziecka, podczas gdy ono ma swobodę własnych wydatków oraz poczucie uczestniczenia w domowym budżecie.

Bardzo użyteczną funkcją, zwłaszcza podczas wakacji, jest prośba o przelew na telefon. Dziecko wysyła do rodzica prośbę o przelew na kwotę, której potrzebuje, a rodzic następnie potwierdza transakcję kodem PIN w aplikacji mobilnej. Pieniądze natychmiast trafiają na konto nastolatka. Jest to bardzo wygodne i bardzo szybkie rozwiązanie, które jednocześnie zachęca do rozmowy nad finansami i wspólnego podejmowania decyzji finansowych.

Kampanię wspiera promocja dla młodych „50 zł na start”. Pozwala ona na zdobycie 50 złotych przez nastolatków w zamian za otworzenie konta Mobi dla młodych 13-18 do 19 sierpnia 2020 roku i spełnienie kilku prostych warunków:

– zapisanie się do promocji oraz zaakceptowanie regulaminu w formularzu, który jest dołączony do wniosku o otwarcie konta Mobi, w Moim ING, do 19 sierpnia 2020 roku,
– przelanie minimum 50 złotych ze swojego konta w ING Banku Śląskim na konto dziecka otworzone w promocji lub zrobienie dziecku przelewu na telefon do 19 września 2020 roku.

Nagroda w wysokości 50 złotych trafi na konto nastolatka do 3 października 2020 roku.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/537295/ing-zacheca-do-podejmowania-z-dziecmi-tematu-finansow-w-wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowe bilety do kina od SMART Banku
Wpisy
author
Aneta Jankowska
17 października 2016

Darmowe bilety do kina od SMART Banku

Spadek wskaźnika PMI w czerwcu 2019
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 lipca 2019

Spadek wskaźnika PMI w czerwcu 2019

Komornik w firmie informatycznej Qumak
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

Komornik w firmie informatycznej Qumak

Alior Bank w Człuchowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
16 lipca 2019

Alior Bank w Człuchowie

Finansowe marzenia Polaków
Blog
author
Aneta Jankowska
28 stycznia 2017

Finansowe marzenia Polaków

Kredyt gotówkowy Końskie
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
03 lipca 2020

Kredyt gotówkowy Końskie

Porównaj