zadluzenia.com
zamknij

Jak działa aplikacja Google Pay ?

Google Pay zastępuje Android Pay i Google Wallet - od teraz to taką aplikację można pobrać w sklepie Google Play. Aplikacja umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu we wszystkich telefonach z systemem Android. Wystarczy tylko dodać do niej swoją kartę banku i… płacić. 

Nowa nazwa to wielka zmiana - odejście od członu „Android” to sugestia, że aplikacja może zacząć być dostępna także na inne systemy operacyjne. Póki co jednak aplikację można pobrać na wszystkie niezrootowane urządzenia posiadające Android minimum Kitkat 4.4+.Jak działa aplikacja Google Pay? 

Aplikacja Google Pay pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą środków zgromadzonych na koncie przypisanym do plastikowej karty, jednakże bez konieczności posiadania tej karty przy sobie. Naszą kartę musimy najpierw podpiąć do aplikacji, a następnie płacenie zbliżeniowe w sklepach będzie dokonywane jedynie dzięki zbliżeniu telefonu do terminala. Co powinniśmy zrobić, aby móc płacić telefonem przez aplikację Google Pay?
 

KROK PO KROKU

 
1. Wchodzimy w sklep z aplikacjami na naszym urządzeniu mobilnym.

2. W wyszukiwarkę wpisujemy nazwę aplikacji: Google Pay.
 


3. Instalujemy aplikację i otwieramy ją. 4. Klikamy w banner „skonfiguruj” i wchodzimy w opcje konfiguracji karty płatniczej.5. Podajemy dane ze swojej plastikowej karty albo robimy jej zdjęcie z obu stron (jest na to przeznaczony konkretny etap w aplikacji, nie trzeba tego zdjęcia przygotowywać wcześniej). 6. Możemy już płacić naszą kartą za pomocą telefonu.


 

POZOSTAŁE INFORMACJE


Jaką kartę mogę dodać do aplikacji?

Do aplikacji Google Pay możemy dodać kartę przypisaną do konta bankowego jednego z następujących banków:
 

 • Alior Bank
 • Bank BGŻ BNP Paribas, 
 • Bank Zachodni WBK, 
 • Citi Handlowy, 
 • Eurobank, 
 • Getin Bank, 
 • mBank, 
 • Nest Bank, 
 • Orange Finanse, 
 • Plus Bank
 • T-Mobile Usługi Bankowe.


Co z Google Wallet? 

Aplikacja ta zachowuje swoje właściwości, jednakże również zmienia nazwę i staje się wariantywną aplikacją dla Google Pay - Google Pay Send. Wygląd aplikacji jest zupełnie inny, niż Google Wallet, ale podstawowe funkcje (transakcje między użytkownikami) zostały zachowane. Google obiecało także dodać do aplikacji nowe funkcje, które dotychczas nie były dostępne wcale lub były dostępne tylko za granicą. 

Gdzie mogę płacić za pomocą Google Pay?

Aplikacją Google Pay można płacić we wszystkich sklepach stacjonarnych, które obsługują płatności zbliżeniowe za pomocą terminala płatniczego. Zakupów za pomocą Google Pay można dokonywać także w niektórych sklepach internetowych i płatnościach mobilnych, na przykład:Czy mogę dodać także inne karty? 

Tak, do aplikacji można dodać także karty prezentowe lub lojalnościowe i także płacić telefonem wykorzystując zgromadzone na nich środki. Dodanie kart tego typu do aplikacji Google Pay zwiększa także nasze nasze na otrzymacie specjalnej oferty albo nagrody. Możemy także włączyć otrzymywanie specjalnych przypomnień o możliwości użycia karty lojalnościowej w miejscu, w którym właśnie będziemy. 


 

Skomentuj artykuł
captcha
~Ja 2137

Pełna lopatologia i o to chodziło! !!!!!   Odpowiedź