Jak założyć konto N26?

Jak założyć konto N26?

author
08 listopada 2018
N26 to bank mobilny, który już od 7 listopada 2018 roku jest obecny na rynku polskim. Na stronie internetowej banku możemy przeczytać, że konto da się otworzyć w zaledwie 8 minut. Sprawdzamy, jak to zrobić i ile rzeczywiście zajmuje otwarcie rachunku. 

Ze względu na specyfikę N26, który jest bankiem mobilnym, czyli dostępnym jedynie przez internet, konto założyć można jedynie przez urządzenia, np.: smartfon lub komputer. Bank nie zapewnia Klientom żadnej innej formy obsługi – wszystkie sprawy załatwia online. 

Uwaga!

Cały proces w aplikacji dostępny jest póki co jedynie w języku angielskim i niemieckim. Przy zakładaniu konta przez komputer mamy dostępnych więcej języków: francuski, włoski oraz hiszpański. Nigdzie nie znajdziemy tłumaczenia polskiego. W artykule podajemy instrukcję rejestracji w języku angielskim (EN). 

Z uwagi na to, że strona rejestracyjna przyjmuje tylko litery dostępne w języku angielskim, nie możemy używać liter zawierających znaki diakrytyczne (ą, ę, ć, ń, ó, ł, ź, ś, ż).  

JAK OTWORZYĆ KONTO W N26?

1. Wchodzimy do sklepu z aplikacjami na smartfonie albo otwieramy stronę internetową banku: https://n26.com/en-eu.

2. Rozpoczynamy rejestrację w banku poprzez kliknięcie „start registration” (rozpocznij rejestrację). 

3. Wpisujemy swoje imię pod pytaniem „What’s your first name?”. 

4. Wpisujemy swoje nazwisko pod pytaniem „What’s your last name?”.

5. Podajemy swoją datę urodzenia: dzień-miesiąc-rok oraz klikamy „continue” (kontynuuj). 

6. Podajemy swój aktualny e-mail (będzie on potem potrzebny do logowania i kontaktu). 

7. Wpisujemy państwo, w którym mieszkamy i wybieramy je z listy (Poland). 

8. Podajemy adres, na który ma być wysłana karta. Jeżeli znajdujemy się we własnym domu/pracy i to tu chcemy odebrać kartę, możemy kliknąć opcję „use my location” i formularz uzupełni się sam. Jeżeli jednak chcemy wpisać dane samodzielnie, musimy uzupełnić poprawnie każde pole: – street name – nazwa ulicy,
– number – numer domu/bloku,
– postcode – kod pocztowy,
– city – miasto,
– country – państwo (opcja ta jest wypełniana automatycznie na podstawie tego, jakie państwo wpisaliśmy w poprzednim kroku),
– dodatkowe informacje (np.: nazwa firmy). 

9. Potwierdzamy, że wpisaliśmy swój poprawny adres albo powracamy do okna edycji. 

10. Podajemy swój numer telefonu. 

11. Otrzymujemy komunikat z prośbą o sprawdzenie jakości połączenia (czy jest wystarczająca, by połączenie wideo mogło zostać zrealizowane).

12. Aplikacja pyta nas, czy mamy w danym momencie warunki do przeprowadzenia rozmowy. Jeżeli potwierdzimy, że mamy czas, połączenie zostanie zrealizowane automatycznie, a jeżeli nie – będziemy mogli powrócić do tego kroku później.

13. Połączenie zostaje nawiązane – konsultant od razu pojawia się w górnym rogu ekranu albo oczekujemy na połączenie przy białym ekranie. 

14. Konsultant potwierdza podane przez nas podczas rejestracji dane (wymagana znajomość języka angielskiego ogranicza się jedynie do pytań z formularza, które tłumaczymy powyżej). 

15. Aplikacja przełącza obraz na tylną kamerę, a my jesteśmy proszeni przez konsultanta o pokazanie dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem (np.: dowodu tożsamości i prawa jazdy). Automatycznie zostaje włączona też lampa błyskowa, dzięki której konsultant weryfikuje znaki zabezpieczające na dokumencie.

16. Otrzymujemy SMS-em kod potwierdzający i podajemy go konsultantowi.

17. Proces rejestracji zostaje zakończony. Ustalamy PIN albo dodajemy odcisk palca, który potem będzie służył do identyfikacji nas jako użytkowników aplikacji.

Zakończenie rejestracji

Od tego momentu w ciągu dwóch tygodni przychodzi na nasz adres karta N26, którą możemy łatwo aktywować w aplikacji. Wystarczy podać kod, który jest podany w tej samej przesyłce, co karta oraz nadać jej unikalny PIN. Od tego momentu możemy już właściwie korzystać z karty – najpierw jednak trzeba dokonać wypłaty środków z bankomatu, a dopiero potem można używać jej do płatności. 

Sam proces rejestracji wraz z oczekiwaniem na rozmowę i jej przeprowadzeniem zajmuje zatem nieco więcej niż 8 minut, ale nie można powiedzieć, by był on długotrwały. Podstawową zaletą procesu rejestracji w N26 jest to, że w celu założenia konta nie musimy nawet ruszać się z domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Jola
Jola
2022-06-29 14:57:21

Jak można się cofnąć do weryfikacji

Podobne artykuły

Idea Bank w Gdańsku
Oddziały
author
02 stycznia 2019

Idea Bank w Gdańsku

T-Mobile Usługi Bankowe w Łowiczu
Oddziały
author
16 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Łowiczu

Szybkie pożyczki Świecie
Pożyczki miasta
author
27 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Świecie

Który bank wydał najwięcej na reklamę ?
Wpisy
author
13 grudnia 2017

Który bank wydał najwięcej na reklamę ?

Gwiazda Jakości Obsługi 2018 dla firmy NetCredit
Wpisy
author
18 kwietnia 2018

Gwiazda Jakości Obsługi 2018 dla firmy NetCredit

Najkorzystniejszy Kredyt Gotówkowy w Plus Banku
Wpisy
author
03 marca 2014

Najkorzystniejszy Kredyt Gotówkowy w Plus Banku