Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

author
Dorota Grycko
19 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Z konta bankowego można zrezygnować w każdej chwili – bez względu na to, z jakiego powodu chcemy to zrobić. Sprwdzamy, jakimi sposobami można zamknąć konto w Alior Banku.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w Alior Banku przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w Alior Banku przez telefon?
 3. Jak zamknąć konto w placówce Alior Banku?
 4. Jak zamknąć konto listownie w Alior Banku?
 5. Zamknięcie konta w Alior Banku - krok po kroku
 6. Ile trwa zamknięcie konta w Alior Banku?
 7. Zamknięcie konta w Alior Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w Alior Banku przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w Alior Banku. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Przechodzimy do zakładki “Moje sprawy”, a następnie wybieramy “Dyspozycje, opinie i potwierdzenia”. 
 2. Wchodzimy w zakładkę “Wypowiedzenie/zamknięcie konta”.
 3. Wybieramy zakładkę “Złóż wniosek”.
 4. Potwierdzamy swą decyzję.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów Alior Banku, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w Alior Banku (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w Alior Banku przez telefon?

Aby zamknąć konto przez telefon, musimy skontaktować się z konsultantem Alior Banku. Możemy dzwonić na infolinię pod numer:

19 502.

Po pozytywnej weryfikacji naszej tożsamości będziemy mogli złożyć wypowiedzenie umowy w formie ustnej – konsultant poprowadzi nas przez cały proces. Następnie po rozłączeniu się z konsultantem, bank ponownie skontaktuje się z nami telefonicznie w celu przekazania informacji dotyczących kolejnych etapów zamykania konta w Alior Banku.

Jak zamknąć konto w placówce Alior Banku?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce Alior Banku, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałów. Podczas wizyty w banku musimy oczywiście mieć ze sobą dokument tożsamości – wszystkie inne formalności zostaną dopełnione na miejscu. Od dnia podpisania dyspozycji liczony jest miesięczny okres wypowiedzenia umowy. Pracownik Alior Banku krok po kroku wypełni z nami formularz, a potwierdzanie dyspozycji przyjdzie do nas pocztą lub zostanie wysłane na nasz adres korespondencyjny.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe Alior Banku zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie

Jak zamknąć konto listownie w Alior Banku?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:

Alior Bank,

ul. Postępu 18B,

02-676 Warszawa.

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w Alior Banku wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte

Zamknięcie konta w Alior Banku - krok po kroku

amknięcie konta w oddziale – krok po kroku

1. Udajemy się do wybranego oddziału Alior Banku.

2. Potwierdzamy swoją tożsamość (wystarczy dowód osobisty).

3. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta.

4. Drukowana jest dyspozycja zamknięcia wybranego przez nas rachunku.

5. Pracownik oblicza kwoty, które bank jest zobowiązany nam wypłacić oraz te, które my jesteśmy winni bankowi. Jeżeli mamy minus na koncie, kwotę musimy uregulować na miejscu – w przeciwnym razie konto nie będzie mogło zostać zamknięte.

6. Podpisujemy dokument.

I… już. Konto jest zamknięte, dostęp do bankowości internetowej zostaje zablokowany.

Ile trwa zamknięcie konta w Alior Banku?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w Alior Banku trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w Alior Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w Alior Banku nic nie kosztuje.

Najlepszą metodą jest wcześniejsze przygotowanie wypowiedzenia i wizyta w banku z gotowym dokumentem. Pozwoli to na bardzo dużą oszczędność czasu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby dokument przygotować bezpośrednio podczas rozmowy z pracownikiem banku.

Zamknąć konto w Alior Banku możemy:

 • telefonicznie,
 • internetowo,
 • listownie,
 • odwiedzając stacjonarną placówkę.

Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

czytelnik
czytelnik
2020-12-20 13:24:02

"Alior Bank wskazuje na swojej stronie wzór wypowiedzenia rachunku. Gotowy do wydrukowania plik możemy pobrać tutaj. Dokument ten wygląda następująco: " link do gotowego pliku kieruje do oswiadczenia a nie do wypowiedzenia umowy ktorej wzor jest pod cytowanym tekstem.

Rico
Rico
2020-06-16 20:50:08

Mnie na dowodzenia Alior chce kserować dowód osobisty. To skandal.

Ilona Gutowska
Ilona Gutowska
2020-05-26 09:26:41

Rezygnacja z umowy konta w Alior banku

Carol Kogut
Carol Kogut
2020-01-13 22:13:52

Problem z zamknięciem konta (rachunku) Alior Bank mówi że nie może zamknąć konta nawet jeżeli konto jest „0” pyta i domaga się o inne konto(rachunek) żeby przelać środki, przecież na koncie niema żadnych środków.Konto jest „0”.Bardzo jestem nie zadowolony i boję się o utraceniu danych i środków z mojego innego konta.Proszę o wyjaśnienie .

Piotr Tomczyk
Piotr Tomczyk
2019-08-09 17:41:47

Posiadałem 8 kont w różnych bankach oraz zajęcie komornicze nigdzie nie robili problemu z zamknięciem rachunku tylko w Alior Banku jest problem.

Podobne artykuły

WOŚP można wspierać w bankomatach Euronet

Euronet już po raz czwarty gra wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chce pomóc, będzie mógł wpłacić środki na WOŚP również w bankomatach sieci.

author
Aneta Jankowska
10 stycznia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

ING Bank Śląski w Tarnowskich Górach

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Dwie placówki banku mieszczą się w Tarnowskich Górach – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówek.

author
Dominika Byczek
18 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Pekao w Zagórzu

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Zagórzu – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
04 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kryterium dochodowe MOPS w 2023

Osoby ubiegające się o wsparcie z ośrodków pomocy społecznej muszą spełnić szereg odgórnie ustalonych wymogów. Jednym z nich jest fakt spełnienia kryteriów dochodowych, które raz na kilka lat podlegają aktualizacji. W dzisiejszym artykule sprawdzimy,  kto, w jaki sposób i w oparciu o jakie dane ustala kryteria dochodowe dla świadczeniobiorców. Wskażemy także, jakie są progi dochodowe MOPS w roku 2023, a także ile wynosi stawka świadczeń MOPS.

author
Julia Wierciło
15 września 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Polacy cały czas palą śmieci

Polski Alarm Smogowy (PAS) zwraca uwagę - Polacy nadal nie stosują się obowiązujących norm i palą śmieci. Takie zachowania znacząco wpływają na środowisko, a jak zaznacza organizacja, w Polsce nadal nie ma ogólnego, skutecznego systemu kontroli palenisk i kotłów w domach.

author
Aneta Jankowska
15 listopada 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Lombardy w Świętochłowicach

W Świętochłowicach aktualnie działa zaledwie kilka lombardów. Poniżej znajdują się informacje dotyczące danych kontaktowych, adresów oraz godzin otwarcia każdego z punktów. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
13 stycznia 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj