Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

Jak zamknąć konto w BOŚ Banku?

author
Dorota Grycko
05 listopada 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Każdy Klient ma prawo do rezygnacji z umowy rachunku, jeżeli nie wyraża już chęci prowadzenia konta w danym banku. Sprawdzamy, w jaki sposób można zamknąć konto w BOŚ Banku.

Spis treści:

  1. Zamknięcie konta w BOŚ Banku przez Internet
  2. Jak zamknąć konto w placówce BOŚ Banku?
  3. Jak zamknąć konto listownie w BOŚ Banku?
  4. Zamknięcie konta w BOŚ Banku - krok po kroku
  5. Ile trwa zamknięcie konta w BOŚ Banku?
  6. Jak wygląda wzór wypowiedzenia w BOŚ Banku?
  7. Zamknięcie konta w BOŚ Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w BOŚ Banku przez Internet

BOŚ Bank oferuje Klientom tylko dwie – najbardziej podstawowe – formy zamykania konta. W każdej z nich trzeba sporządzić papierowe wypowiedzenie konta i złożyć je albo osobiście w oddziale banku albo wysłać je pocztą na adres korespondencyjny. Niestety BOŚ Bank nie pozwala na zdalne zamykanie konta. 

Zamknięcie konta wiąże się z koniecznością ulokowania gdzieś środków finansowych, które na nim widnieją. Opcji jest kilka. Pieniądze możemy w całości wypłacić w bankomacie tuż przed wizytą w banku albo możemy też samodzielnie przelać je na inne konto (swoje lub np.: partnera). Jeżeli tego nie zrobimy i zgłosimy się do banku w celu zamknięcia konta, to pozostaną nam jedynie dwie opcje:

– pracownik banku będzie musiał wypłacić nam pieniądze z konta w gotówce,
– zlecimy pracownikowi banku dyspozycję przelania środków na inne konto.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów w BOŚ Banku, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
  2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
  3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w BOŚ Banku (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
  4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
  5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w placówce BOŚ Banku?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce BOŚ Banku, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałówNależy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe BOŚ Banku zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Jak zamknąć konto listownie w BOŚ Banku?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:

BOŚ BANK S.A.

Ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w BOŚ Banku wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Zamknięcie konta w BOŚ Banku - krok po kroku

Zamknięcie konta w oddziale – krok po kroku

1. Udajemy się do wybranego oddziału BOŚ Banku.

2. Potwierdzamy swoją tożsamość (wystarczy dowód osobisty).

3. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta.

4. Drukowana jest dyspozycja zamknięcia wybranego przez nas rachunku.

5. Pracownik oblicza kwoty, które bank jest zobowiązany nam wypłacić oraz te, które my jesteśmy winni bankowi. Jeżeli mamy minus na koncie, kwotę musimy uregulować na miejscu – w przeciwnym razie konto nie będzie mogło zostać zamknięte.

6. Podpisujemy dokument.

I… już. Konto jest zamknięte, dostęp do bankowości internetowej zostaje zablokowany.

Ile trwa zamknięcie konta w BOŚ Banku?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w BOŚ Banku trwa 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Jak wygląda wzór wypowiedzenia w BOŚ Banku?

BOŚ Bank nie udostępnia Klientom żadnego gotowego wzoru wypowiedzenia umowy rachunku, dlatego też pismo takie musimy przygotować samodzielnie. Może ono wyglądać na przykład tak:

Najważniejszą kwestią przy samodzielnym pisaniu wypowiedzenia jest to, by koniecznie podpisać je w taki sposób, jaki widnieje w bazie podpisów BOŚ Banku.

Zamknięcie konta w BOŚ Banku - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w BOŚ Banku nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w BOŚ Banku możemy: w formie papierowej w placówce Banku lub za pośrednictwem listu poleconego przesłanego na adres kontaktowy banku.

Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia.

Nie, BOŚ Bank nie umożliwia zamykania konta przez Internet. Możemy to zrobić osobiście w placówce banku lub listownie.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Jarosławiu

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Jarosławiu – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
08 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Barometr zawodow 2019

Z opublikowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej badania Barometr Zawodów 2019 wynika, że największy problem ze znalezieniem zatrudnienia mają ekonomiści. Z drugiej zaś strony stoją stoją przedstawiciele branży budowlanej, na których zapotrzebowanie na rynku jest największe.

author
Patryk Byczek
15 stycznia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Odroczone płatności w Allegro – zapłać później

Allegro, czyli jeden z polskich gigantów rynku e-commerce, nawiązał współpracę z polskim fintechem PayPro. Owocem wspólnych działań są odroczone płatności za zakupy w kilkunastu różnych kategoriach, na przykład Elektronika. Innymi słowy, Allegro postanowiło ponownie rozszerzyć zasięg swojej funkcji „Zapłać Później”.

author
Alicja Hirsekorn
20 grudnia 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Santander Bank Polska w Sosnowcu

Santander Bank Polska jest drugim największym bankiem detalicznym w naszym kraju. Jeden z oddziałów banku zlokalizowany jest w Sosnowcu. Sprawdź dane kontaktowe do placówki i jej ofertę.

author
Patryk Byczek
25 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Najtańsze kredyty hipoteczne – luty 2018

Nadszedł czas na kolejną edycję rankingu kredytów hipotecznych w Polsce. Serwis bankier.pl przygotował zestawienie wykazujące koszt kredytu na zakup mieszkania o powierzchni 65 metrów kwadratowych dla trzyosobowej rodziny.

author
Patryk Byczek
26 lutego 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak przedłużyć spłatę pożyczki w Vivus.pl?

Vivus należy do grona firm pożyczkowych, które umożliwiają Klientowi przedłużenie pożyczki w momencie, gdy pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić swojego zobowiązania na czas. Jakie są zasady i koszty przedłużenia terminu spłaty w Vivus? Sprawdź.

author
Patryk Byczek
13 marca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj