Jak zmienić limit w ING Banku Śląskim?

Jak zmienić limit w ING Banku Śląskim?

author
Dorota Grycko
23 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w ING Banku Śląskim.

Spis treści:

 1. Jak zmienić limit przelewów w ING Banku Śląskim?
 2. Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym ING Banku?
 3. Jak zmienić limit płatności kartą w ING Banku Śląskim?
 4. Co to jest limit w ING Banku Śląskim?
 5. Ile wynosi dzienny limit przelewów w ING Banku Śląskim?
 6. Jak zmienić limit płatności BLIK w ING Banku Śląskim?
Zwiń spis treści

Jak zmienić limit przelewów w ING Banku Śląskim?

Poniżej podajemy instrukcję zmiany limitów w serwisie transakcyjnym, przez aplikację ING oraz osobiście. Możesz zmienić limit przez telefon lub komputer. Sam decydujesz o tym, ile chcesz maksymalnie przelać w ciągu dnia.

Jak zwiększyć limit przelewów ING Bank Śląski – krok po kroku

Dzienny limit kwotowy i dzienny limit liczby przelewów jednorazowych zmienimy:

1) w aplikacji

 • Logujemy się do aplikacji lub do bankowości na komputerze,
 • Wchodzimy w ustawienia.
 • Następnie klikamy “Limity” i wybieramy “Limity dla przelewów”.
 • Wprowadzamy oczekiwane limity.
 • Zatwierdzamy zmianę PIN-em do aplikacji lub kodem SMS.

2) telefonicznie

Dzwonimy na infolinię i prosimy konsultanta o zmianę limitu.

3) osobiście

Należy udać się do dowolnego oddziału ING Banku Śląskiego w godzinach otwarcia placówki.

Limit przelewów obejmuje także płatności kartą, w tym płatności zbliżeniowe wykonywane telefonem czy zegarkiem. W ramach zmiany limitów możemy także ustanowić limit tymczasowy. Zmiana limitu tymczasowego możliwa jest w serwisie transakcyjnym i obowiązuje jedynie do północy danego dnia. W serwisie oraz poprzez aplikację możliwa jest także tymczasowa blokada karty.

Jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez bank? Sprawdź, jak złożyć reklamację w ING Banku Śląskim.

Jak zmienić limit przelewów w serwisie transakcyjnym ING Banku?

Aby zmienić limit przelewów, musimy:

 1. Zalogować się do bankowości internetowej (https://login.ingbank.pl/mojeing/app/#login)

2. Wejść w ustawienia.

3. Następnie kliknąć “Limity” i wybierać “Limity dla przelewów”.

4. Wprowadzić oczekiwane limity.

5. Zatwierdzić zmianę kodem SMS.

Najważniejsze informacje dla Klientów ING Banku Śląskiego:

ING Bank Śląski sesje przychodzące i wychodzące

ING Bank Śląski – kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jak zmienić limit płatności kartą w ING Banku Śląskim?

Limit płatności kartą można zmienić w serwisie transakcyjnym oraz za pomocą aplikacji mobilnej. W tym celu należy:

 1. Zalogować się do aplikacji lub na stronie MOJE ING.
 2. Następnie przechodzimy do ustawień limitów.
 3. Wybieramy opcję “Ustawienia”, a następnie “Limity”.
 4. Wybieramy “Limity dla kart”.
 5. Dla wybranej karty ustawiamy odpowiadający nam limit.
 6. Zatwierdzamy działanie kodem PIN w aplikacji lub przepisując kod SMS – w zależności od posiadanej metody weryfikacji.

Klienci ING Banku Śląskiego mogą zmieniać limity dzienne płatności kartą dla następujących kart:

Visa zbliżeniowa, Zbliżak Visa, Mastercard w telefonie, Mastercard w EUR, K@rta wirtualna ING Visa, Mastercard przedpłacona, Karta kredytowa Visa, Karta kredytowa Mastercard, Złota karta kredytowa, Platynowa karta kredytowa, Karta kredytowa Visa dla firm.

Zmienić limit dzienny na wypłaty gotówki kartą możemy dla następujących kart:

Visa zbliżeniowa, Zbliżak Visa, Mastercard w telefonie, Mastercard w EUR, Mastercard przedpłacona, Karta kredytowa Visa, Karta kredytowa Mastercard, Złota karta kredytowa, Platynowa karta kredytowa, Karta kredytowa Visa dla firm.

Co to jest limit w ING Banku Śląskim?

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. Limity mają zazwyczaj kilka różnych zastosowań i mogą być związane z różnymi aspektami bankowości, w zależności od rodzaju konta lub produktu. W ING Banku Śląskim możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.

Dla wszystkich ze wskazanych powyżej limitów możemy ustanawiać inne kwoty graniczne – zarówno minimalne, jak i maksymalne. Warto pamiętać jednak, że z poziomu aplikacji mobilnej możemy zmienić tylko pierwszy z limitów, czyli limit płatności kartą. W celu zmiany pozostałych limitów musimy skorzystać z serwisu transakcyjnego lub infolinii bankowej. Możemy również udać się osobiście do oddziału banku.

Ile wynosi dzienny limit przelewów w ING Banku Śląskim?

Dzienny limit przelewów w ING Banku Śląskim to maksymalna kwota, jaką możesz przelać z Twojego konta bankowego w ciągu jednego dnia kalendarzowego. Co ważne – liczy się dzień kalendarzowy, a nie odstęp 24 godzin od poprzedniej transakcji. Dzienny limit przelewów można zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online lub aplikacji. Należy:

 1. Zalogować się do serwisu.
 2. Kliknąć opcję “Ustawienia.
 3. Wybrać opcję “Limity dla przelewów” .
 4. Zmodyfikować wybrany limit przelewów.
 5. Zatwierdź zmianę PIN-em do aplikacji lub kodem SMS.

Klienci ING Banku Śląskiego nie mogą ustawić wyższego limitu niż 200 000 złotych. Przelewy zlecone z aplikacji mogą mieć maksymalnie wartość 50.000 złotych. Podane wartości to dzienne limity. Co istotne, do limitów nie wliczają się przelewy własne na konta w naszym banku oraz przelewy na konta ZUS i urzędu skarbowego.

Jak zmienić limit płatności BLIK w ING Banku Śląskim?

Limity płatności poprzez przelew BLIK zmienimy w aplikacji mobilnej lub w Moje ING. Możemy ustawić limit BLIK dla płatności w Internecie i wypłat z bankomatów, limit BLIK dla przelewu na telefon oraz zarządzać limitem swoich dzieci (jeśli mają w ING konto).

Sprawdź: Jak płacić BLIKiem w ING Banku Śląskim?

Jak zmienić limit w ING Banku Śląskim dla płatności BLIK?

 1. Logujemy się do serwisu transakcyjnego Moje ING lub do aplikacji mobilnej.
 2. Przechodzimy do ustawień limitów.
 3. Klikamy w “Limity dla BLIKA”.
 4. Wpisujemy nowe limity.
 5. Zatwierdzamy operację w aplikacji mobilnej lub kodem SMS.

Najczęstsze pytania i odpowidzi

Domyślny dzienny limit przelewów w bankowości internetowej oraz za pomocą aplikacji Moje ING wynosi 10 000 zł. Klienci mogą go w łatwy sposób zwiększyć do 200 000 zł dla przelewów zleconych przez Moje ING oraz 50 000 zł dla przelewów zleconych w aplikacji mobilnej.

Aby zwiększyć limit przelewów w ING Banku Śląskim, musimy skorzystać z aplikacji mobilnej, serwisu transakcyjnego online albo infolinii. Limit można też zmienić osobiście – w oddziale banku.

Limit przelewów możemy zmienić z poziomu serwisu transakcyjnego online albo poprzez infolinię. Limit przelewów w ING Banku Śląskim zmienimy też osobiście w oddziale banku lub poprzez aplikację mobilną.

Maksymalny dzienny limit przelewu z serwisu transakcyjnego to 200.000 złotych. Przelewy wykonane przez aplikację mobilną to maksymalnie 50.000 złotych.

Limit to określona kwota środków, która jest dostępna lub dozwolona do wykorzystania na danym koncie. W ING Banku Śląskim możemy ustawić różne limity dla:

 • płatności kartą,
 • przelewów,
 • wypłaty gotówki z bankomatów,
 • płatności BLIK.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Wieliczce

Szukasz informacji na temat placówki BNP Paribas w Wieliczce? Poniżej zawarliśmy wszystkie szczegółowe dane dotyczące oddziału w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Karta kredytowa na abonament

Raiffeisen Polbank wprowadził nowatorskie rozwiązanie na rynku finansowym – kartę kredytową na abonament.

author
Patryk Byczek
24 marca 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – III edycja” w Getin Banku

W Getin Banku rozpoczęła się trzecia edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego. W związku ze skorzystaniem z oferty Klienci mogą otrzymać promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,7% dla kwoty 200 000 złotych na okres 122 dni. Promocja trwa do 19 stycznia 2020 roku.

author
Patryk Byczek
04 grudnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ekologia w biznesie – jak naprawdę wygląda?

Jak polskie firmy zapatrują się na ideę ekologicznego biznesu? Ile przedsiębiorstw wdrożyło już prośrodowiskowe rozwiązania? Co jest barierą powstrzymującą firmy przez „zielonymi” inwestycjami? I w końcu jakie są perspektywy dla ekologii w Polskim biznesie? – na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziemy w najnowszym raporcie BOŚ Banku.

author
Halszka Gronek
07 grudnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

KredytOK w Sochaczewie

KredytOK jest polską firmą pożyczkową, która działa na rynku od blisko 20 lat. Firma posiada ponad 100 oddziałów w największych miastach. Sprawdź, gdzie znajdziesz placówkę w Sochaczewie.

author
Patryk Byczek
11 lutego 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt gotówkowy Brzeg

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego, który spełni Twoje oczekiwania, sprawdź i porównaj oferty w poniższym rankingu. Maksymalna kwota możliwa do uzyskania to nawet 300 000 zł, a spłatę można rozłożyć nawet na 10 lat.

author
Patryk Byczek
10 stycznia 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj