Jak wyłączyć Allegro Smart!

Jak wyłączyć Allegro Smart!

author
Aleksandra Gościnna
13 grudnia 2021

Allegro Smart! jest pakietem dostępnym na popularnej platformie służącym do zakupów i sprzedaży online. Użytkownicy serwisu mogą korzystać z niego w pełni za darmo lub wykupić dodatkowy pakiet, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na dostawach przesyłek. Co zrobić w przypadku, gdy nie chcemy korzystać już z pakietu Smart!? Sprawdzamy, jak wyłączyć Allegro Smart!.

Jak anulować Allegro Smart!? Poradnik

Allegro Smart! jest popularnym pakietem wybieranym chętnie przez osoby, które często robią zakupy przez platformę Allegro. Opcja Smart! pozwala bowiem na sporą oszczędność pieniędzy dzięki możliwości skorzystania z darmowych dostaw.

Wykupując płatną usługę, użytkownicy skorzystać mogą bowiem z nieograniczonego dostępu do darmowych dostaw do: Paczkomatów InPost, placówek Poczty Polskiej, sklepów Freshmarket i Żabka, stacji Orlen oraz kiosków RUCH. Jest jednak pewien warunek – kwota zamówienia musi wynosić przynajmniej 40 zł.

W ramach Smart! jest również możliwość bezpłatnych dostaw paczek przez firmy kurierskie. W tym przypadku jednak kwota zamówienia musi być nieco wyższa – przynajmniej 80 zł. Mimo wszystko płatny pakiet nie może narzekać na brak zainteresowania. Sprawdź także, ile kosztuje Allegro Smart!

Zdarza się jednak, że nie jesteśmy już zainteresowani płatną opcją i chcemy powrócić do korzystania z platformy bez żadnych opłat. Co w takiej sytuacji? Całe szczęście istnieje możliwość anulowania Allegro Smart! w dowolnym momencie bez żadnego uzasadnienia.

Poniżej przedstawiamy, jak anulować Allegro Smart! krok po kroku:

1.Wchodzimy na stronę allegro.pl i logujemy się do swojego konta.

2. Następnie przechodzimy do zakładki “Programy zniżkowe” i wybieramy “Allegro Smart!”

3. Przechodzimy na dół strony do sekcji “Pomoc” i klikamy “Zrezygnuj z Allegro Smart!”

4. Podajemy powód rezygnacji i naciskamy “przejdź dalej”.

Podany powyżej sposób jest najłatwiejszym i najczęściej wybieranym. Istnieją jednak jeszcze dwie inne możliwości złożenia rezygnacji z Allegro Smart!:

– przesyłanie pisemnej rezygnacji na adres pocztowy,

– złożenie pisemnej rezygnacji za pomocą formularza kontaktowego.

Rezygnacja z Allegro Smart! a zwrot pieniędzy

Nasze Allegro Smart! zostanie dezaktywowane od razu po przesłaniu rezygnacji. Co w takim wypadku z kwotą, którą opłaciliśmy korzystanie z usług z góry? Dobra wiadomość jest taka, że pieniądze zostaną zwrócone na konto użytkownika, który złożył rezygnację. W przypadku anulowania subskrypcji rocznej w ciągu pierwszych 30 dni Allegro zwraca całą sumę pieniędzy. Pełną kwotę uzyskamy nawet w przypadku, gdy zdążyliśmy dokonać zakupów w ramach pakietu Smart!, jednak tylko w przypadku okresu testowego, a zatem pierwszego zakupu.

W innym razie pieniądze zwrócone zostaną w kwocie proporcjonalnej do czasu korzystania z usług. Czas oczekiwania na zwrot środków wynosi maksymalnie 14 dni. Pieniądze przelane zostaną na konto, z którego wykonaliśmy przelew. Na naszym mailu pojawi się również faktura z naniesioną korektą.

Pakiety Allegro Smart!

Klienci mogą wybrać jedną z trzech opcji Allegro Smart!: z opłatą miesięczną, roczną lub Allegro Smart! Student.

Miesięczna cena za pakiet Smart! to 10,99 zł. Natomiast w abonamencie rocznym trzeba zapłacić z góry 49 zł (lub 39 zł w przypadku promocji).

Pakiet dla studenta jest całkowicie bezpłatny przez pierwsze 6 miesięcy, natomiast po upływie tego okresu kosztuje kosztuje 39 zł za cały rok – płatne z góry.

Zastanawiasz się nad aktywowaniem pakietu? Sprawdź opinie o Allegro Smart! 

Zmiana pakietu Allegro Smart!

Jeśli wybierzemy opcję Allegro Smart! miesięczną i po czasie stwierdzimy, że przyda nam się jednak abonament roczny, to możemy to zrobić praktycznie w dowolnym momencie po upływie doby od rozpoczęcia okresu rozliczeniowego.

Zmiana pakietu jest w zasadzie bardzo podobna do rezygnacji z usług Smart!. Aby zmienić pakiet, wystarczy bowiem po zalogowaniu do swojego konta na Allegro wybrać zakładkę „Allegro Smart!” i w sekcji „Pomoc” kliknąć „Zrezygnuj z Allegro Smart”, a następnie wybrać „Chcę zmienić usługę z miesięcznej na roczną”. Kolejnym rokiem jest już tylko konieczność opłacenia rocznego pakietu.


Źródło informacji i zrzutów ekranu:

https://allegro.pl/

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/platnosc-za-allegro-smart

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Promocja: „Konto w Porządku z nagrodami” w Banku Pocztowym
Promocje bankowe
author
Aleksandra Gościnna
11 grudnia 2021

Promocja: „Konto w Porządku z nagrodami” w Banku Pocztowym

Polacy najczęściej w Europie chodzą do sklepów
Blog
author
Aleksandra Gościnna
08 stycznia 2018

Polacy najczęściej w Europie chodzą do sklepów

Bank Pekao w Bełżycach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Bank Pekao w Bełżycach

Ile kosztuje hak do samochodu?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2019

Ile kosztuje hak do samochodu?

Kiedy nie powinniśmy zaciągać pożyczek?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
13 lipca 2018

Kiedy nie powinniśmy zaciągać pożyczek?

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK
Wpisy
author
Aleksandra Gościnna
23 kwietnia 2018

Tankujemy coraz lepsze paliwo – raport UOKiK