Jak zrezygnować z UPC?

Jak zrezygnować z UPC?

author
Dominika Byczek
20 grudnia 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Zmieniamy miejsce zamieszkania, znaleźliśmy korzystniejszą ofertę albo po prostu nie jesteśmy zadowoleni z usług – to tylko niektóre powody do rezygnacji z usług UPC. Sprawdzamy, jak przeprowadzić rezygnację jak najszybciej i – co najważniejsze – skutecznie.

Żeby w ogóle podejść do rezygnacji z usług UPC, musimy być gotowi na to, że nie zrobimy tego od ręki ani przez Internet, ani przez telefon. Aby zrezygnować z usług, musimy skierować do UPC pisemne oświadczenie o rezygnacji oraz wysłać je pocztą. Innego sposobu niestety nie ma. Jak zatem doprowadzić do końca wypowiedzenie umowy UPC? Pamiętajmy, że Klienta obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

Jeżeli masz kłopoty finansowe, sprawdź pożyczki dla zadłużonych.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Rezygnacja z usług UPC

Rezygnacja z członkostwa składa się z wykonania kilku kroków. Pamiętajmy, że obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia.


1. Przygotowujemy kartkę (zwykłą – wtedy w pakiecie z długopisem – albo wirtualną, np.: w programie Word).


2. Piszemy rezygnację zawierającą wszystkie poniżej wskazane dane:

  • numer identyfikacyjny (numer Klienta),
  • imię i nazwisko Abonenta,
  • adres instalacji usług UPC,
  • usługi, których dotyczy rezygnacja.

Klienci biznesowi zamiast nazwy Abonenta podają nazwę swojej firmy oraz jej NIP.


3. Podajemy nasze dane kontaktowe (numer telefonu oraz adres e-mail).


4. Wskazujemy pisemnie powód rezygnacji z usług.


5. Podpisujemy pismo własnoręcznie (jeżeli pisaliśmy je w komputerze, musimy je wydrukować i dopiero wtedy podpisać).


6. Wysyłamy pismo na adres:

Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klientów UPC
ul. Murckowska 14c
40-265 Katowice

Rezygnacja z UPC – wzór

W oparciu o powyższe instrukcje napisaliśmy także wzór rezygnacji, którym można posługiwać się przy tworzeniu pisma do UPC. W przypadku rozwiązania umowy możesz z tego wzoru skorzystać. Musimy się jednak liczyć z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Dla osób z niepewnymi wpisami w bazach przygotowaliśmy ranking pożyczek bez BIK.

Warszawa, 1..202

Rezygnacja

Ja, niżej podpisana Dominika Sobieraj, niniejszym rezygnuję ze wszystkich usług UPC świadczonych na moje dane i mój adres: Warszawa, ul. Pierwsza 2/3. Mój numer identyfikacyjny to: 123456789.

Moje dane kontaktowe to:

– numer telefonu: 123 456 789
– adres e-mail: [email protected].

Powodem rezygnacji jest moja przeprowadzka w miejsce, w którym nie są dostarczane usługi UPC.

podpis własnoręczny

Jeżeli nie chcemy rezygnować ze wszystkich usług UPC, a tylko z ich części (np.: z samego Internetu), musimy wskazać dokładnie, czego dotyczy nasza rezygnacja.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Nie, niestety nie ma możliwości zrezygnowania z usług UPC przez telefon i przez Internet. Choć wielu Klientów skarży się na tak archaiczną metodę rezygnacji jaką jest wysyłanie listu pocztą, UPC od lat jedynie w tej formie przyjmuje rezygnacje z usług. W celu uzyskania szczegółów warto skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Tak, po wysłaniu rezygnacji musimy jeszcze oddać cały sprzęt, który otrzymaliśmy od UPC:

– dekoder,
– modem,
– router.

Na oddanie sprzętu mamy 14 dni kalendarzowych od dnia wygaśnięcia Umowy Abonenckiej.

Teoretycznie rezygnacja z usług UPC nie kosztuje zupełnie nic, ale w praktyce musimy ponieść koszt wysyłki listu z rezygnacją (list polecony będzie nas kosztował około 6 zł). W zależności od wybranej metody zwrotu sprzętu, możemy także ponieść koszt dodatkowy w wysokości nawet 50 zł.

Sprzęt należy odesłać w ciagu 7 dni od dnia zakończenia świadczenia usług. Jeżeli podpiszemy z UPC inną umowę, to na podstawie innej umowy będziemy się rozliczać.

UPC oferuje bowiem 3 metody zwrotu sprzętu, z czego tylko jedna jest bezpłatna – zwrot do Paczkomatu InPost. Pozostałe opcje są płatne – za 50 zł sprzęt odbierze od nas Technik UPC, a na koszt własny możemy wysłać sprzęt na poniższy adres:

Zwrot UPC
Arvato Services Polska
Kopytów 44d
05-870 Błonie

 

Źródło:

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006882

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Florek
Florek
2023-03-15 10:34:13

Jak zrezygnować z usługi UPC w czasie trwania umowy

Timo
Timo
2023-02-18 13:19:48

Umowa mi się skończyła ponad 2 lata temu z tel stacjonarnego nie korzystam a UPS ciągnie 20 zł miesięcznie i nie powiadamia o nowej ofercie tylko kasa się liczy

Arkadiusz
Arkadiusz
2022-12-27 21:25:43

Klient indywidualny może zrezygnować online poprzez formularz lub telefonicznie.

Barbara
Barbara
2022-09-08 18:59:49

Dziś miałam przyjemność rozmowy z Panią konsultantką zajmującą się zmianami w opcjach abonamentu. Oczywiście usłyszałam, że nie ma możliwości rezygnacji z usług telewizji i pozostania tylko przy internecie. Argumentem był fakt, że mając podpisaną umowę na dwa lata, nie mogę z niczego zrezygnować bo będę płacić za to wysoką karę....Zatem spytałam Panią, że jeśli w trakcie umowy zajdą nieprzewidziane życiowo fakty i będę zmuszona do zrezygnowania z ich usług całkiem, to co. Pani odpowiedziała, że jest to nieważne bo mam podpisana umowę zobowiązującą do odbioru i opłacania usług na 2 lata, i muszę się z niej wywiązać. Tu po prostu mnie rozbawiła do łeż...ale ponieważ na dodatek była obcesowa w tej rozmowie, więc finalnie mnie wyprowadziła z równowagi. A, że mam zasadę, iż nie rozmawiam z niekompetentnymi osobami, zatem krótko rozmowę zakończyłam i podziękowałam za wyczerpujące informacje. Większego dziadostwa jak UPC, nie spotkałam do tej pory. Zresztą to nie pierwszy raz, zmuszona byłam do potyczek w kwestii abonamentu, który po podpisaniu umowy w niedługim czasie zaczął iść w górę o kwestie, których wcześniej nie było mowy. Także, tym razem przymierzam się do całkowitej rezygnacji z ich usług, aczkolwiek zostałam poinformowana, że kary nie uniknę i nie wygram z nimi sprawy. No to zobaczymy !

Podobne artykuły

Całkowicie zdalny proces zakładania konta w mBanku

mBank poinformował w komunikacie prasowym, że osoby nieposiadające konta w mBanku będą mogły założyć rachunek całkowicie zdalne. Od teraz nie będzie trzeba podpisywać dokumentów podczas wizyty w oddziale banku, czy przy kurierze. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
14 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak złożyć reklamację w BGK?

Jesteś niezadowolony z obsługi lub produktu Banku BGK? Uważasz, że bank działa niezgodnie z przepisami? Sprawdź, w jaki sposób możesz złożyć reklamację.

author
Dorota Grycko
05 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Santander Consumer Bank Złotów

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banki w Złotowie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
03 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

PKO BP w Golubiu-Dobrzyniu

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Golubiu-Dobrzyniu – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
11 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pożyczki jak Provident i Bocian

Provident i Bocian Pożyczki to bardzo popularne firmy pożyczkowe. W naszym rankingu sprawdzisz propozycje pożyczek podobnych do ofert Providenta i Bociana.

author
Dominika Byczek
01 września 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczka na zimowy czas w BOŚ Banku

Tylko do 29 marca trwa promocja pożyczki gotówkowej w BOŚ Banku. Maksymalna kwota finansowania to nawet 100 000 zł. Sprawdzamy szczegóły oferty.

author
Aneta Jankowska
22 marca 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj