Jak zrobić przelew z karty kredytowej?

Jak zrobić przelew z karty kredytowej?

author
Julia Wierciło
11 października 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Karta kredytowa może okazać się bardzo przydatnym narzędziem, za pomocą którego zrealizujemy płatności. Mimo wygody korzystania z karty kredytowej należy pamiętać o tym, że niektóre z dostępnych opcji są związane z koniecznością uiszczenia opłat. Jedną z nich jest przelew, za który pobierana jest prowizja. Sprawdźmy ile kosztuje, a także jak możemy wykonać przelew z karty kredytowej. Porównamy również wady i zalety takiego rozwiązania.

Spis treści:

 1. Przelew z karty kredytowej - czy jest możliwy?
 2. Jak zrobić przelew z karty kredytowej?
 3. Przelew z karty kredytowej - opłaty
 4. Rodzaje przelewów z karty kredytowej
 5. Wady i zalety przelewu z karty kredytowej
Zwiń spis treści

Przelew z karty kredytowej - czy jest możliwy?

Możliwości, które oferuje karta kredytowa są większe niż w wypadku zwykłej karty płatniczej. Po aktywacji karty, możemy korzystać z pieniędzy, które nie znajdują się na naszym koncie bankowym. Karta kredytowa jest zobowiązaniem, dlatego kredyt ten należy oczywiście spłacić w późniejszym czasie. Pośród dostępnych opcji możemy znaleźć również przelew środków. Oznacza to, że przelew z karty kredytowej jest jak najbardziej możliwy. Należy jednak pamietać o tym, że taka operacja wiąże się z dodatkową opłatą, która jest uzależniona od poszczególnych banków.

Jak zrobić przelew z karty kredytowej?

Przelew z karty kredytowej zrealizujemy tak samo jak standardowy przelew bankowy:

 • poprzez aplikację banku lub bankowość internetową,
 • na infolinii wybranych banków,
 • stacjonarnie w placówce banku.

Przelew z karty kredytowej możemy zrealizować za pomocą aplikacji mobilnej naszego banku lub bankowości elektronicznej. Jeśli jednak nie korzystamy z tego typu ułatwień, warto odwiedzić placówkę banku i tam zlecić wykonanie przelewu z karty kredytowej. Niektóre instytucje finansowe proponują swoim klientom możliwość przelania środków poprzez infolinię. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie banki realizują tego typu operacje. W przypadku korzystania z karty kredytowej z limitem dla zadłużonych, informacje dotyczące kosztów powinny zostać udzielone przez wybraną firmę pozabankową.

Przed zleceniem przelewu warto zweryfikować dostępne opcje, które są oferowane przez nasz bank. Na oficjalnej stronie Komisji Nadzoru Finansowego znajdują się informacje, które podpowiadają nam jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych. Przy dokonywaniu płatności lub przelewu należy dokładnie sprawdzić kwotę oraz dane dotyczące odbiorcy.

Przelew z karty kredytowej - opłaty

W zależności od banku, z którego usług korzystamy, opłaty pobierane za przelew z karty kredytowej mogą się różnić. Prowizja może wynosić od 2% do 10% zlecanej przez nas kwoty. Wszelkie informacje dotyczące kosztów związanych z użytkowaniem karty kredytowej znajdziemy w tabelach opłat poszczególnych banków lub instytucji pozabankowych.

Sprawdźmy na co składają się koszty przelewu z karty kredytowej:

 • prowizja za przelew – od 2% do 10% kwoty przelewu,
 • utrata okresu bezodsetkowego – transakcja taka jak przelew bardzo często zaliczana jest do transakcji gotówkowych. Przeznaczeniem karty kredytowej są transakcje bezgotówkowe takie jak np. zakupy. Przelew natomiast traktowany jest jak wypłata pieniędzy z bankomatu i w momencie jego realizacji tracimy okres bezodsetkowy,
 • inne opłaty – w zależności od banku, dodatkowa opłata może zostać naliczona ze względu na ilość płatności.

Koszty, które możemy ponieść w związku ze skorzystaniem z usługi przelewu środków z karty kredytowej nie są regułą. Opłaty uzależnione są od wielu aspektów, a koszt końcowy zależy od zasad znajdujących się w regulaminie danego banku.

Rodzaje przelewów z karty kredytowej

Istnieje kilka rodzajów przelewów, które możemy zrealizować za pomocą karty kredytowej. Są to:

 • przelew na nasz rachunek – zlecając przelew na nasze konto, które znajduje się w tym samym banku możemy szybko i niemal natychmiastowo otrzymać potrzebne środki,
 • przelew na dowolny rachunek – przykładem tej transakcji mogą być zarówno przelewy na rachunek znajomych czy rodziny, jak i realizowanie opłat za czynsz, prąd itd.,
 • przelew do organów podatkowych – za pomocą karty kredytowej możemy zrealizować płatności do ZUS czy Urzędu Skarbowego.

Wady i zalety przelewu z karty kredytowej

Przed zrealizowaniem usługi przelania środków należy zastanowić się czy taka operacja jest konieczna i opłacalna. Sprawdźmy jakie wady i zalety wiążą się z wykonaniem przelewu z karty kredytowej.

Zalety:

 • przelane pieniądze są dostępne natychmiast,
 • możliwe promocje, które pozwalają na przelewy bez dodatkowych opłat.

Wady:

 • duży koszt za przelew,
 • przelew może być traktowany jako transakcja gotówkowa – oznacza to, że okres bezodsetkowy nie będzie nas obowiązywał.

Należy pamiętać o tym, że oferta, a także opłaty związanie z kartą kredytową mogą różnić się z zależności od wybranego przez nas banku. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pozabankowych kart kredytowych. Warunki oraz koszty uzależnione są od oferty firmy pozabankowej i to właśnie tam należy szukać informacji dotyczących opłat za konkretne usługi.

Źródła:

https://www.knf.gov.pl/

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Lębork

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy, który jest dostępny bez weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jedna, że Klienci nie będą w ogóle weryfikowani. Firmy pożyczkowe używają indywidualnych systemów, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców, a także sięgają po statystyki z Biur Informacji Gospodarczej. Tego rodzaju pożyczki dostępne są w całej Polsce, także dla mieszkańców Lęborka i okolic.

author
Aleksandra Gościnna
19 grudnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Nationale-Nederlanden z nową członkinią zarządu

W swoim najnowszym komunikacie Nationale-Nederlanden, międzynarodowa firma ubezpieczeniowa poinformowała o swojej świeżo upieczonej członkini zarządu. Magdalena Macko-Gizińska będzie zajmować się relacjami z klientem. Kim jest nowa osoba w zarządzie polskiego oddziału przedsiębiorstwa?

author
Alicja Hirsekorn
15 stycznia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

mBank placówki w Sopocie

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Sopocie.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Wymień walutę i wygraj kartę podarunkową Empik” w Walutomat.pl

Serwis Walutomat.pl przygotował kolejną promocję dla swoich nowych Klientów. W zamian za wymianę walut oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe Klienci mogą wygrać kartę podarunkową o wartości 30 złotych do sklepów empik.com oraz smartfon Samsung Galaxy S10. Promocja trwa do 15 grudnia 2019 roku.

author
Patryk Byczek
15 listopada 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wandoo zwiększa kwotę darmowej pożyczki

Nawet 2500 zł darmowej pożyczki mogą otrzymać nowi Klienci w Wandoo. Nie zmienił się okres spłaty - pieniądze nadal możemy oddać w ciągu 30 dni lub przedłużyć spłatę.

author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Program Mama +

Darmowe leki dla kobiet w ciąży, emerytura minimalna dla matek, które wychowały czworo dzieci, wyprawka szkolna... to tylko niektóre z propozycji w ramach nowego rządowego programu Mama+. Sprawdź, co wiemy o nadchodzących zmianach.

author
Dominika Byczek
19 kwietnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj