Pozabankowe karty kredytowe

Pozabankowe karty kredytowe

author
Dominika Sobieraj
20 lutego 2023

Firmy pożyczkowe nie ograniczają się do proponowania swoim klientom standardowych pożyczek. Jednym z dodatkowych produktów są pozabankowe karty kredytowe. Sprawdzamy najlepsze oferty – maksymalnie możemy otrzymać nawet 5000 zł.

Ranking pozabankowych kart kredytowych

Spis treści:

 1. Ranking pozabankowych kart kredytowych
 2. Czym jest pozabankowa karta kredytowa?
 3. Tradycyjna karta kredytowa czy karta wirtualna?
 4. Spłata karty kredytowej - na czym polega?
 5. Od czego zależy wysokość limitu kredytowego?
 6. Jak otrzymać pozabankową kartę kredytową?
 7. Ile kosztuje pozabankowa karta kredytowa?
 8. Zalety pozabankowych kart kredytowych
 9. Na jakie promocje można liczyć przy kartach kredytowych?
Zwiń spis treści

Czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankową kartę kredytową możemy otrzymać w instytucjach pozabankowych.  Firmy pożyczkowe współpracują z bankami i oferują klientom możliwość zaopatrzenia się w kartę kredytową, którą mogą opłacać zakupy za pomocą transakcji bezgotówkowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Działanie pozabankowych kart kredytowych jest bardzo podobne do tych bankowych. Umożliwiają one między innymi dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Pozabankowe karty kredytowe to alternatywa dla popularnych pożyczek dla zadłużonych, zwłaszcza, że można się ubiegać o nie bez wychodzenia z domu, jedynie za pomocą urządzenia z dostępem do sieci. Dla wielu osób pozabankowa karta kredytowa jest doskonałym uzupełnieniem codzienności, w której nieraz trudno związać koniec z końcem np.: w oczekiwaniu na spóźniającą się wypłatę albo w przypadku niespodziewanych wydatków.

Tradycyjna karta kredytowa czy karta wirtualna?

W przypadku karty kredytowej mamy zazwyczaj dwie opcje – tradycyjną kartę kredytową z plastiku albo kartę wirtualną. Wirtualna karta kredytowa pozabankowa umożliwia nam dokładnie te same opcje co karta tradycyjna, ale fizycznie plastiku w ręku nie mamy. Trzeba korzystać z pośrednich opcji płatności, np.: wykorzystując płatności zbliżeniowe telefonem lub zegarkiem.

Wśród ofert prezentowanych przez nasz ranking pozabankowych kart kredytowych znajdziemy:

 • tradycyjną kartę plastikową: Axi Card,
 • nowoczesne karty wirtualne: Net Credit oraz ByCard.

Tradycyjne i wirtualne karty kredytowe różnią się od siebie tylko sposobem korzystania. Z takiej karty kredytowej, z której można korzystać tylko wirtualnie, zadowolone są najczęściej osoby doskonale orientujące się w nowoczesnych technologiach płatności zbliżeniowych.

Spłata karty kredytowej - na czym polega?

Spłata pozabankowej karty kredytowej również wygląda podobnie, jak w przypadku wersji tradycyjnej. Zadłużenie spłacamy w dowolnym i najbardziej wygodnym momencie, ponadto istnieje możliwość rozłożenia płatności na mniejsze części, podobnie jak w przypadku pożyczek na raty.

Musimy jednak pamiętać o spłacie minimalnej w każdym miesiącu. Różnicą pomiędzy pozabankową kartą kredytową a bankową jest fakt, że w przypadku tej drugiej występuje brak okresu bezodsetkowego. W przypadku kart kredytowych pozabankowych możemy więc wyjść korzystniej finansowo niż w przypadku kredytów (bankowych odpowiedników).

Od czego zależy wysokość limitu kredytowego?

Wysokość ustalonego limitu na pozabankowej karcie kredytowej jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. Najcześciej limit początkowy nie jest wysoki, ale po pewnym czasie użytkowania karty, klient może zwiększyć jej limit. Jeżeli nadal karta pozabankowa oferuje Twoim zdaniem zbyt niską kwotę, skorzystaj z kredytu gotówkowego. Kredyt gotówkowy ma dostępny limit kredytowy na kwotę nawet 200 000 zł.

W przypadku karty kredytowej najwyższą kwotę oferuje firma Net Credit, w której maksymalny limit wynosi 5000 zł. Firma Axi Card oferuje maksymalnie 3500 zł, a w ByCard dostaniemy 3000 zł. Pamiętajmy jednak, że ostateczna kwota, która zostanie nam przyznana i tak zależna jest zawsze od naszej zdolności kredytowej.

Dla kogo jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa kierowana jest do osób, które spełniają wymagania dotyczące wieku (są co najmniej pełnoletnie) oraz zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa badana może być w różny sposób, zależnie od wybranej oferty.

Z reguły jednak firmy pozabankowe dość liberalnie podchodzą do tej kwestii i akceptują np.: dochody z zasiłków, alimentów czy świadczeń. W przypadku kart bankowych kryteria przyznawania są dużo bardziej restrykcyjne, a jako zdolność kredytowa postrzegane są zazwyczaj tylko zarobki z umowy, najlepiej umowy o pracę.

Jak otrzymać pozabankową kartę kredytową?

Otrzymanie karty kredytowej jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków:

 1. Wniosek o kartę kredytową (online).
 2. Weryfikacja tożsamości klienta.
 3. Wydanie decyzji kredytowej.

Cała procedura przeprowadzana jest online. Przy składaniu wniosku warunkiem koniecznym do uzyskania karty kredytowej jest posiadanie własnego konta bankowego, ponieważ konto bankowe umożliwia pożyczkodawcy zweryfikowanie tożsamości Klienta. Droga do posiadania karty kredytowej jest więc naprawdę prosta.

Ile kosztuje pozabankowa karta kredytowa?

O koszcie pozabankowej karty kredytowej najlepiej informuje jej RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Ten parametr ujawnia wszystkie łączne koszty danej oferty. Im niższe RRSO, tym tańsza i bardziej korzystna dla nas jest dana pozabankowa karta kredytowa. Często pierwsze 30 dni korzystania z karty są bezpłatne.

Zalety pozabankowych kart kredytowych

Korzystanie z pozabankowych kart kredytowych ma wiele zalet:

 • możliwość uzyskania karty kredytowej nawet z negatywną historią w BIK (w tym przypadku dostępne są także pożyczki bez BIK),
 • szansa na wypłatę gotówki zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujemy,
 • do otrzymania karty kredytowej wystarczy minimum formalności,
 • w przypadku regularnych spłat możemy budować pozytywną historię kredytową,
 • możemy wypłacać gotówkę z bankomatów w dowolnym momencie,
 • w przypadku nagłych wydatków mamy potrzebne środki od razu w portfelu,
 • ustalony limit na karcie uczy nas rozsądnego wydawania pieniędzy,
 • możemy ją zamówić bez wychodzenia z domu przez Internet.

Karta kredytowa jest też dobrym sposobem na budowanie pozytywnej historii kredytowej, ponieważ jej regularne spłacanie zostanie odnotowane w bazie BIK, podobnie jak spłacanie popularnych pożyczek na dowód.

Na jakie promocje można liczyć przy kartach kredytowych?

W ramach karty kredytowej można liczyć na wiele promocji. Przeglądając karty pozabankowe warto zwrócić uwagę na to, czy w danej ofercie dostępne są:

 • niskie RRSO,
 • bezpłatne używanie karty (np.: przez 30 dni),
 • długi okres bezodsetkowy karty pozabankowej,
 • darmowa wypłata we wszystkich bankomatach,
 • darmowe korzystanie z karty kredytowej,
 • darmowe wydanie karty kredytowej.

Niektóre oferty proponują także przelew części kwoty z karty kredytowej na konto bankowe. To ciekawa opcja dla osób, które chcą skorzystać z pożyczki pozabankowej w nowoczesnej formie. Może zdarzyć się, że po otrzymaniu karty w ramach przyznanego limitu nawet 80% kwoty zostanie nam wypłacone od razu w formie przelewu na konto.

Na co uważać przy pozabankowych kartach kredytowych?

Przede wszystkim przed zawnioskowaniem o pozabankową kartę kredytową powinniśmy zastanowić się, czy karta kredytowa jest nam naprawdę potrzebna i czy będziemy z niej korzystać. Klient w trakcie szukania odpowiedniej oferty zawsze powinien zwrócić uwagę na warunki użytkowania karty, które są przedstawione w umowie i regulaminie oferty. Kolejną istotną kwestią jest to, czy wydanie, wznowienie lub po prostu używanie karty kredytowej nie generuje dodatkowych opłat.

Najczęściej naliczane są:

 • opłata za kartę,
 • opłata za nieużywanie karty,
 • opłata za obsługę wykorzystanego limitu,
 • opłata za wysyłanie powiadomień,
 • opłata za wykorzystany limit.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z pozabankowej karty kredytowej, powinni zwrócić uwagę również na to, jaki jest jej okres bezodsetkowy. Co więcej, istotne są także spłaty minimalne – w wielu przypadkach klient musi spłacać co miesiąc wyznaczoną przez pożyczkodawce kwotę. Dlatego konieczne jest przeanalizowanie naszego domowego budżetu i określenie, czy nas na taki dodatkowy wydatek po prostu stać.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

O pozabankową kartę kredytową można wnioskować w firmach pozabankowych:

 • Axi Card,
 • Net Credit,
 • ByCard.

Oferta każdej z tych firm jest różna, różne są także warunki przyznania danej karty i wymagania wobec Klienta.

Oferowane przez firmy kwoty to:

 • od 1550 zł do 5000 zł (w firmie Net Credit),
 • od 500 zł do 3500 zł (w firmie Axi Card),
 • 3000 zł (w firmie ByCard).

Ostatecznie kwota, która zostanie przyznana nam w ramach karty pozabankowej, zależy od naszej zdolności kredytowej.

Najlepszą pozabankową kartę kredytową można wybrać przeglądając ranking dostępnych ofert. Propozycje można porównać także na własną rękę – wystarczy przeanalizować kluczowe dla nas parametry, np.: dostępną kwotę lub opłaty dotyczące wydania lub korzystania z tej karty kredytowej.

Jedynie kartę Axi Card można otrzymać w formie tradycyjnej plastikowej karty kredytowej. Pozostałe dostępne karty to tzw. wirtualne karty kredytowe, czyli karty, z których w pełni możemy korzystać tylko po dodaniu ich do urządzenia umożliwiającego płatności mobilne, np.: do smartfona lub smartwatcha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Koraliki
Koraliki
2022-01-25 14:20:56

Po poleceniu AXI Card przez moją mamę, mogę również dołożyć się do rekomendacji. Dostałam pieniądze w szybkim czasie, bez problmów uzyskałam pozytywną decyzję... Z pewnością skorzystam jeszcze kiedyś z usług tej firmy. :)

Rp
Rp
2020-10-21 22:51:19

Wszyscy z nich sprawdzają bazy nie dadzą nikomu z negatywnym wpisem

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Dzierżoniów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2017

Kredyt hipoteczny Dzierżoniów

Bitbond – pożyczki społecznościowe w bitcoinach
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
25 października 2016

Bitbond – pożyczki społecznościowe w bitcoinach

PKO BP zarobił w I kwartale 757 mln zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 maja 2018

PKO BP zarobił w I kwartale 757 mln zł

10% pracowników IKEA do zwolnienia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 maja 2020

10% pracowników IKEA do zwolnienia

Jak sklepy będą otwarte w majówkę?
Blog
author
Dominika Sobieraj
27 kwietnia 2018

Jak sklepy będą otwarte w majówkę?

Kasa Stefczyka Łańcut
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 października 2020

Kasa Stefczyka Łańcut

Porównaj