Pozabankowa karta kredytowa

Pozabankowa karta kredytowa

Firmy pożyczkowe nie ograniczają się do proponowania swoim klientom standardowych pożyczek. Jednym z dodatkowych produktów są pozabankowe karty kredytowe. Sprawdź, co oferuje pozabankowa karta kredytowa. W ofertach z naszego rankingu otrzymasz nawet 5000 zł.

author
Dominika Byczek
06 lipca 2023

Ranking pozabankowych kart kredytowych

Spis treści:

 1. Ranking pozabankowych kart kredytowych
 2. Czym jest pozabankowa karta kredytowa?
 3. Tradycyjna karta kredytowa czy karta wirtualna?
 4. Spłata karty kredytowej - na czym polega?
 5. Od czego zależy wysokość limitu kredytowego?
 6. Jak otrzymać pozabankową kartę kredytową?
 7. Ile kosztuje pozabankowa karta kredytowa?
 8. Na jakie promocje można liczyć przy kartach kredytowych?
 9. Wady i zalety pozabankowych kart kredytowych
 10. Pozabankowe karty kredytowe - FAQ
Zwiń spis treści

Czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa to taka karta, którą możemy otrzymać w instytucjach pozabankowych. Firmy pożyczkowe współpracują z bankami i oferują klientom możliwość zaopatrzenia się w kartę kredytową, którą mogą opłacać zakupy za pomocą transakcji bezgotówkowych oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Działanie pozabankowych kart kredytowych jest bardzo podobne do tego, jak działają bankowe karty kredytowe. Umożliwiają one między innymi dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Pozabankowe karty kredytowe to alternatywa dla popularnych pożyczek dla zadłużonych, zwłaszcza, że można się ubiegać o nie bez wychodzenia z domu, jedynie za pomocą urządzenia z dostępem do sieci. Dla wielu osób pozabankowa karta kredytowa jest doskonałym uzupełnieniem codzienności, w której nieraz trudno związać koniec z końcem np.: w oczekiwaniu na spóźniającą się wypłatę albo w przypadku niespodziewanych wydatków. Pieniądze zebrane na rachunku karty mogą być bardzo pomocne w pilnej potrzebie finansowej.

Tradycyjna karta kredytowa czy karta wirtualna?

W przypadku karty kredytowej mamy zazwyczaj dwie opcje – tradycyjną kartę kredytową z plastiku albo kartę wirtualną. Wirtualna karta kredytowa pozabankowa umożliwia nam dokładnie te same opcje co karta tradycyjna, ale fizycznie plastiku w ręku nie mamy. Trzeba korzystać z pośrednich opcji płatności, np.: wykorzystując płatności zbliżeniowe telefonem lub zegarkiem. Sprawdź, czym jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych.

Wśród ofert prezentowanych przez nasz ranking pozabankowych kart kredytowych znajdziemy:

– tradycyjną kartę plastikową: Axi Card

– nowoczesne karty wirtualne: Net Credit oraz ByCard

Tradycyjne i wirtualne karty kredytowe różnią się od siebie tylko sposobem korzystania. Z takiej karty kredytowej, z której można korzystać tylko wirtualnie, zadowolone są najczęściej osoby doskonale orientujące się w nowoczesnych technologiach płatności zbliżeniowych. Niezależnie jednak od tego, jaką kartę kredytową pozabankową wybierzemy – tradycyjną czy wirtualną – będziemy mogli używać jej do płatności. W przypadku przypadku kart pozabankowych wirtualnych, korzystanie będzie po prostu nieco inne, dlatego wirtualną kartę kredytową polecamy raczej osobom zorientowanych w nowinkach technologicznych, a nie np.: seniorom. W ich przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzi się tradycyjna karta kredytowa.

Spłata karty kredytowej - na czym polega?

Pozabankowe karty kredytowe spłaca się podobnie, jak w przypadku wersji tradycyjnej karty kredytowej. Zadłużenie spłacamy w dowolnym i najbardziej wygodnym momencie, ponadto istnieje możliwość rozłożenia płatności na mniejsze części, podobnie jak w przypadku pożyczek na raty.

Musimy jednak pamiętać o spłacie minimalnej w każdym miesiącu. Różnicą pomiędzy pozabankową kartą kredytową a bankową jest fakt, że w przypadku tej drugiej występuje brak okresu bezodsetkowego. W przypadku kart kredytowych pozabankowych możemy więc wyjść korzystniej finansowo niż w przypadku kredytów (bankowych odpowiedników). Karty kredytowe pozabankowe wybierane są ponadto przez tych, którzy stawiają na minimum formalności.

Od czego zależy wysokość limitu kredytowego?

Wysokość ustalonego limitu na pozabankowej karcie kredytowej jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. Najcześciej limit początkowy nie jest wysoki, ale po pewnym czasie użytkowania karty, klient może zwiększyć jej limit. Jeżeli nadal karta pozabankowa oferuje Twoim zdaniem zbyt niską kwotę, skorzystaj z kredytu gotówkowego. Kredyt gotówkowy ma dostępny limit kredytowy na kwotę nawet 200 000 zł.

W przypadku karty kredytowej najwyższą kwotę oferuje firma Net Credit, w której maksymalny limit wynosi 5000 zł. Firma Axi Card oferuje maksymalnie 3500 zł, a w ByCard dostaniemy 3000 zł. Pamiętajmy jednak, że ostateczna kwota, która zostanie nam przyznana i tak zależna jest zawsze od naszej zdolności kredytowej.

Dla kogo jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa kierowana jest do osób, które spełniają wymagania dotyczące wieku (są co najmniej pełnoletnie) oraz zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa badana może być w różny sposób, zależnie od wybranej oferty.

Z reguły jednak firmy pozabankowe dość liberalnie podchodzą do tej kwestii i akceptują np.: dochody z zasiłków, alimentów czy świadczeń. W przypadku kart bankowych kryteria przyznawania są dużo bardziej restrykcyjne, a jako zdolność kredytowa postrzegane są zazwyczaj tylko zarobki z umowy, najlepiej umowy o pracę.

Jak otrzymać pozabankową kartę kredytową?

Otrzymanie karty kredytowej jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków:

 1. Wniosek o kartę kredytową (online).
 2. Weryfikacja tożsamości klienta.
 3. Wydanie decyzji kredytowej.

Cała procedura przeprowadzana jest online. Przy składaniu wniosku warunkiem koniecznym do uzyskania karty kredytowej jest posiadanie własnego konta bankowego, ponieważ konto bankowe umożliwia pożyczkodawcy zweryfikowanie tożsamości Klienta. Droga do posiadania karty kredytowej jest więc naprawdę prosta.

Ile kosztuje pozabankowa karta kredytowa?

O koszcie pozabankowej karty kredytowej najlepiej informuje jej RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Ten parametr ujawnia wszystkie łączne koszty danej oferty. Im niższe RRSO, tym tańsza i bardziej korzystna dla nas jest dana pozabankowa karta kredytowa. Często pierwsze 30 dni korzystania z karty są bezpłatne.

Na jakie promocje można liczyć przy kartach kredytowych?

W ramach karty kredytowej można liczyć na wiele promocji. Przeglądając karty pozabankowe warto zwrócić uwagę na to, czy w danej ofercie dostępne są:

 • niskie RRSO,
 • bezpłatne używanie karty (np.: przez 30 dni),
 • długi okres bezodsetkowy karty pozabankowej,
 • darmowa wypłata we wszystkich bankomatach,
 • darmowe korzystanie z karty kredytowej,
 • darmowe wydanie karty kredytowej.

Niektóre oferty proponują także przelew części kwoty z karty kredytowej na konto bankowe. To ciekawa opcja dla osób, które chcą skorzystać z pożyczki pozabankowej w nowoczesnej formie. Może zdarzyć się, że po otrzymaniu karty w ramach przyznanego limitu nawet 80% kwoty zostanie nam wypłacone od razu w formie przelewu na konto.

Na co uważać przy pozabankowych kartach kredytowych?

Przede wszystkim przed zawnioskowaniem o pozabankową kartę kredytową powinniśmy zastanowić się, czy karta kredytowa jest nam naprawdę potrzebna i czy będziemy z niej korzystać. Klient w trakcie szukania odpowiedniej oferty zawsze powinien zwrócić uwagę na warunki użytkowania karty, które są przedstawione w umowie i regulaminie oferty. Kolejną istotną kwestią jest to, czy wydanie, wznowienie lub po prostu używanie karty kredytowej nie generuje dodatkowych opłat.

Najczęściej naliczane opłaty za pozabankowe karty kredytowe

 • opłata za kartę,
 • opłata za nieużywanie karty,
 • opłata za obsługę wykorzystanego limitu,
 • opłata za wysyłanie powiadomień,
 • opłata za wykorzystany limit.

Wszyscy, którzy chcą skorzystać z pozabankowej karty kredytowej, powinni zwrócić uwagę również na to, jaki jest jej okres bezodsetkowy. Co więcej, istotne są także spłaty minimalne – w wielu przypadkach klient musi spłacać co miesiąc wyznaczoną przez pożyczkodawce kwotę. Dlatego konieczne jest przeanalizowanie naszego domowego budżetu i określenie, czy nas na taki dodatkowy wydatek po prostu stać.

Wady i zalety pozabankowych kart kredytowych

Istnieje cały szereg zalet pozabankowej karty kredytowej. Podstawowe zalety widoczne są na pierwszy rzut oka – w ciągu zaledwie kilku minut możemy uzyskać dodatkowe środki do wykorzystania na dowolny cel i dysponować nimi według własnych potrzeb. Jest jednak szereg zalet mniej popularnych. Mało kto myśli o tym, że karta kredytowa jest też dobrym sposobem na budowanie pozytywnej historii kredytowej, ponieważ jej regularne spłacanie zostanie odnotowane w bazie BIK, podobnie jak spłacanie popularnych pożyczek na dowód. Poniżej wskazujemy listę wszystkich kluczowych zalet pozabankowej karty kredytowej.

Zalety pozabankowej karty kredytowej

 • możliwość uzyskania karty kredytowej nawet z negatywną historią w BIK (w tym przypadku dostępne są także pożyczki bez BIK)
 • szansa na wypłatę gotówki zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujemy
 • do otrzymania karty kredytowej wystarczy minimum formalności
 • umożliwia płatności internetowe tak samo, jak zwykła karta
 • w przypadku regularnych spłat możemy budować pozytywną historię kredytową
 • możemy wypłacać gotówkę z bankomatów w dowolnym momencie
 • w przypadku nagłych wydatków mamy potrzebne środki od razu w portfelu
 • ustalony limit na karcie uczy nas rozsądnego wydawania pieniędzy
 • możemy ją zamówić bez wychodzenia z domu przez Internet

Oczywiście – jak każdy produkt – pozabankowa karta kredytowa ma też słabe strony. Ta, która jest wskazywana przez Klientów pozabankowych kart kredytowych najczęściej, to dość skomplikowany sposób spłaty takiej karty. Nie każdy jest w stanie zrozumieć system częściowych i minimalnych spłat karty kredytowej. Oczywiście firmy udostępniające karty kredytowe ułatwiają zrozumienie tego systemu poprzez zamieszczanie informacji o wymaganej spłacie na stronie internetowej. Tu jednak znowu wiele osób dostrzega minus tego rozwiązania – trzeba zapamiętać dane logowania, poświęcić czas, a w dodatku spłacana kwota będzie różna, więc trudno zaplanować miesięczny budżet.

Wady pozabankowej karty kredytowej

 • różne kwoty comiesięcznej spłaty
 • niekiedy trudny do zrozumienia system spłat

Pozabankowe karty kredytowe - FAQ

Pozabankowa karta kredytowa dostępna jest w następujących firmach pozabankowych:

 • Axi Card,
 • Net Credit,
 • ByCard.

Oferta każdej z tych firm jest różna, różne są także warunki przyznania danej karty i wymagania wobec Klienta.

Oferowane przez firmy kwoty to:

 • od 1550 zł do 5000 zł (w firmie Net Credit),
 • od 500 zł do 3500 zł (w firmie Axi Card),
 • 3000 zł (w firmie ByCard).

Ostatecznie kwota, która zostanie przyznana nam w ramach karty pozabankowej, zależy od naszej zdolności kredytowej.

Aby dowiedzieć się, która pozabankowa karta kredytowa jest najlepsza, można przejrzeć internetowy ranking dostępnych ofert. Propozycje można porównać także na własną rękę – wystarczy przeanalizować kluczowe dla nas parametry, np.: dostępną kwotę lub opłaty dotyczące wydania lub korzystania z tej karty kredytowej.

Jedynie kartę Axi Card można otrzymać w formie tradycyjnej plastikowej karty kredytowej. Pozostałe dostępne karty to tzw. wirtualne karty kredytowe, czyli karty, z których w pełni możemy korzystać tylko po dodaniu ich do urządzenia umożliwiającego płatności mobilne, np.: do smartfona lub smartwatcha.

Nie. Karta płatnicza to osobiste narzędzie każdego Klienta banku, która powiązana jest z kontem właściciela, w związku z czym na karcie płatniczej znajdują się dokładnie te same środki, co na przypisanym do niej koncie. Z kolei na karcie kredytowej znajdują się środki wyłącznie w takiej wysokości, na jaką została podpisana umowa o kartę kredytową. Są to dwa różne instrumenty płatnicze.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Koraliki
Koraliki
2022-01-25 14:20:56

Po poleceniu AXI Card przez moją mamę, mogę również dołożyć się do rekomendacji. Dostałam pieniądze w szybkim czasie, bez problmów uzyskałam pozytywną decyzję... Z pewnością skorzystam jeszcze kiedyś z usług tej firmy. :)

Rp
Rp
2020-10-21 22:51:19

Wszyscy z nich sprawdzają bazy nie dadzą nikomu z negatywnym wpisem

Podobne artykuły

Lombardy w Zamościu

W Zamościu znajduje się obecnie kilka lombardów. Szczegółowe informacje na temat danych adresowych, kontaktowych oraz godzin otwarcia znajdują się poniżej.

author
Patryk Byczek
04 stycznia 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Biuro Terenowe ZUS w Strzelinie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada oddziałów w największych polskich miastach Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe Sprawdzamy dane Biura Terenowego w Strzelinie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Chwilówki Bogatynia

Pilnie potrzebujesz pieniędzy? W poniższym rankingu zebraliśmy wszystkie oferty chwilówek, z których można skorzystać w Bogatyni. Nie musisz nawet okazywać zaświadczenia o dochodach. Pożyczkę otrzymasz w 100% online. Uzyskać można nawet 15 000 zł.

author
Dominika Byczek
05 lutego 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „eKonto z premią – II edycja” w mBanku

mBank posiada w swojej ofercie promocję skierowaną do nowych Klientów, w ramach której za otworzenie eKonta, które samo oszczędza, zapewnienie wpływów i dokonanie kilku transakcji można zdobyć premię wynoszącą nawet 150 złotych. Promocja trwa do 31 sierpnia 2019 roku.

author
Patryk Byczek
05 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Rysiek z “Klanu” bierze się za konsolidację

Ryszard Lubicz z popularnego serialu "Klan" postanowił skonsolidować swoje kredyty. Przy udziale, jakżeby inaczej - Chucka Norrisa - człowieka, który zamówił i dostał Big Mac'a w Burger King'u...

author
Patryk Byczek
22 maja 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Rybniku

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Rybniku – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
23 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj