Joao Bras Jorge prezesem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej

Joao Bras Jorge prezesem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej

author
Patryk Byczek
12 września 2020

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że 10 września 2020 roku w stolicy naszego kraju odbyło się PPCC, czyli Walne Zgromadzenie Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. Podczas wydarzenia na nową kadencję wybierano prezesa tejże Izby Gospodarczej. Sprawdzamy szczegóły.

Bank Millennium podał, że prezesem PPCC kolejny raz został Prezes Zarządu Banku Millennium, Joao Bras Jorge.

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie

Joao Bras Jorge od trzech dekad jest związany z portugalskim i polskim sektorem finansowym. Zanim przyjechał do Polski, Joao Bras Jorge przez pięć lat kierował Pionem Klientów Bankowości Detalicznej, a dodatkowo koordynował aktywność Sieci Detalicznej Millennium bcp w Portugalii. Od 2006 roku jest członkiem Zarządu Banku Millennium w Polsce, natomiast od 2013 roku jest Prezesem Zarządu.

W czasach pandemii rola organizacji, takich jak Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza, wspierających relacje ekonomiczne jest szczególnie ważna dla obu państw. Gospodarka Polski odczuła negatywne skutki pandemii, jednakże w mniejszym stopniu niż większość krajów UE. Jest to wynikiem struktury gospodarki charakteryzującej się mniejszym udziałem najbardziej narażonych sektorów, takich jak turystyka czy hotelarstwo, lecz również masywnej polityki fiskalnej i stymulacji monetarnej. Również eksport odbudowuje się szybko, notując pozytywny wzrost w czerwcu, w układzie rok do roku, a poziom bezrobocia pozostaje jednym z najniższych w UE. Pozytywnie przedstawia się również sytuacja w handlu zagranicznym między Polską a Portugalią, według danych GUS za okres od stycznia do czerwca 2020 r., a więc w bardzo trudnym okresie, polski eksport do Portugalii wyniósł 548 mln euro i wzrósł o 0,6% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

– mówił cytowany w komunikacie  Joao Bras Jorge, Prezes Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej i Prezes Zarządu Banku Millennium.

Nowy zarząd PPCC

Bank Millennium poinformował również o powołaniu nowego zarządu Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, który składa się z przedstawicieli jedenastu wybranych firm członkowskich Izby. W skład zarządu wchodzą pracownicy firm:

– Bakoma,
– Browary Łódzkie,
– Colep Polska,
– Domański Zakrzewski Palinka,
– EDP-R,
– Eurocash,
– Jeronimo Martins Polska,
– LPR,
– Mota-Engil Central Europe,
– Parfois.

Zarząd Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej posiada jednego prezesa, dwóch wiceprezesów oraz ośmiu członków zarządu. Od marca bieżącego roku PPCC skupia się na działaniach wirtualnych, lecz w drugiej połowie roku spotkania mają być organizowane również w lokalizacjach fizycznych. Spotkania “na żywo” w pełnej krasie wrócą dopiero w przyszłym roku. Mowa o:

misjach biznesowych na linii Polska-Brazylia,
– tradycyjnych spotkaniach członkowskich,
wydarzeniach sektorowych promujących kulturę portugalską („Tydzień Portugalski”, warsztaty turystyczne, degustacje winiarskie).


Bank Millennium

Bank Millennium jest bankiem komercyjnym z siedzibą w Warszawie. Instytucja świadczy usługi finansowe od około 30 lat. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do Klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Bank Millennium jest pierwszym bankiem w Polsce, który wydał kartę płatniczą. Aktualnie bank zatrudnia 5605 pracowników, posiada 345 oddziałów i świadczy usługi blisko 1 838 000 Klientów. Prawie 1 300 000 z nich operuje swoją bankowością przez Internet, a około 888 000 korzysta z bankowości mobilnej. Prezesem zarządu instytucji jest Joao Bras Jorge.


źródło: https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe?p_p_id=newsportlet_WAR_newsportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&_newsportlet_WAR_newsportlet_articleName=joao-bras-jorge-po-raz-kolejny-prezesem-polsko-portugalskiej-izby-gospodarczej-11.09.2020&news_articleId=29037416

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak płacić BLIKiem w Banku BPS?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
30 kwietnia 2023

Jak płacić BLIKiem w Banku BPS?

Pożyczki bez zaświadczeń Bytom
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
24 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Bytom

Alior Bank we Wrocławiu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2019

Alior Bank we Wrocławiu

Padł rekord Polski w zadłużeniu firm
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 listopada 2019

Padł rekord Polski w zadłużeniu firm

Santander Bank Polska w Gorlicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 maja 2019

Santander Bank Polska w Gorlicach

Wrześniowy popyt na kredyty mieszkaniowe – BIK Indeks
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
08 października 2019

Wrześniowy popyt na kredyty mieszkaniowe – BIK Indeks

Porównaj