Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń

author
Dominika Sobieraj
26 września 2022

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym pojeździe, ale nie mają na ten cel odłożonej gotówki. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze oferty – także bez zaświadczeń i przez Internet. Na zakup samochodu możemy otrzymać nawet 200 000 zł.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń to dla kredytobiorcy całkowicie bezpieczny produkt z niską ratą. Taki kredyt na samochód udzielany jest najczęściej przez banki w formie zwykłego kredytu gotówkowego. Taki kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym także na zakup samochodu (nowego lub używanego).

 

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń – ranking

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń – szczegóły oferty:

Kwota:200 000 zł
Czas spłaty: 10 lat
Konieczność zabezpieczeń:nie
Dla zadłużonych:nie
Wniosek online:tak
RRSO:od 6,06%

 

Spis treści:

 1. Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń – ranking
 2. Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń
 3. Dla kogo kredyt samochodowy bez zabezpieczeń?
 4. Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń - dokumenty
 5. Jak otrzymać kredyt samochodowy bez zabezpieczeń?
 6. Formy zabezpieczeń przy kredytach samochodowych
 7. Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń – kalkulator
 8. Plusy i minusy kredytów samochodowych bez zabezpieczeń
Zwiń spis treści

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń

Kwota potrzebna na zakup samochodu, nawet używanego, nigdy nie jest mała. Wielu z nas wielką trudność sprawia oszczędzanie, a dużo łatwiej (i szybciej) można pozyskać potrzebne pieniądze z kredytu na ten cel. Kredyty samochodowe występują głównie w dwóch typach: kredyt z zabezpieczeniami i bez zabezpieczeń.

Ten pierwszy typ, czyli kredyt z zabezpieczeniami, charakteryzuje się niższą ratą i większym bezpieczeństwem po stronie pożyczkodawcy, ponieważ samochód kupiony przez osobę biorącą kredyt jest jednocześnie zabezpieczeniem dla banku udzielającego kredyt (jeżeli przestaniemy spłacać kredyt, samochód zostanie sprzedany, żeby spłacić nasz dług wobec banku). Niestety przekłada się to na dużo mniejszy komfort po stronie kredytobiorcy – właściwie do momentu spłacenia kredytu nie jest on prawowitym właścicielem własnego samochodu.

Kredyt bez zabezpieczeń polega natomiast na tym, że samochód (oraz inne dobra kredytobiorcy) nie stanowią żadnego zabezpieczenia dla kredytodawcy na wypadek niespłacania kredytu. Oznacza to, że samochód w momencie jego kupienia od razu należy do kupującego, nie do banku, który udzielił kredyt. Zabezpieczenie kredytu samochodowego powinno stanowić bardzo ważną rolę, lecz są instytucje, które radzą sobie bez tego elementu.

W przypadku niespłacania rat kredytu samochodowego bez zabezpieczeń samochód nie jest zatrzymywany i sprzedawany. Długiem Klienta zajmuje się windykator lub komornik. Udzielający kredytu właściwie nie ma pewności, czy nawet jeżeli nie będziemy spłacać naszego długu i przejmie go komornik, uda mu się odzyskać pożyczone przez nas pieniądze. Taki kredyt samochodowy to nic innego jak kredyt gotówkowy, lecz z celem, i w sytuacji, gdy Klient przestaje spłacać zobowiązanie, komornik podejmuje identyczne procedury, jak właśnie w przypadku kredytu gotówkowego.

Dlatego kredyt tego typu jest nieco droższy niż kredyt z zabezpieczeniami, ale swoboda kredytobiorcy w dysponowaniu własnym pojazdem jest dużo większa. Może on np.: w dowolnej chwili sprzedać pojazd, czego nie można zrobić przy kredycie z zabezpieczeniami.

Dla kogo kredyt samochodowy bez zabezpieczeń?

Z kredytu samochodowego bez zabezpieczeń mogą skorzystać wszystkie osoby mające 18. lat, niezależnie od tego, czy posiadają prawo jazdy, czy nie. Kredyt samochodowy jest bowiem zwykłym kredytem konsumpcyjnym (na dowolny cel), z tym że w jego przypadku środki przeznaczamy właśnie na zakup samochodu. Banku nie interesuje ani to, czy samochód przez nas kupowany jest nowy, czy używany, ani to, jakiej jest marki i jaka jest jego wartość. Kredyt gotówkowy jest najczęściej droższy od kredytu samochodowego. To właśnie dlatego wielu Klientów decyduje się, ze zamiast zwykłego kredytu gotówkowego wezmą ten, który ma jasno określony cel. Należy spodziewać się, że firma lub bank mogą sprawdzać nas w biurze informacji kredytowej.

Podobnie, jak w przypadku innych bankowych kredytów, tak i przy kredytach samochodowych konieczne jest spełnienie następujących warunków:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. pełna zdolność do czynności prawnych,
 4. stałe i udokumentowane dochody,
 5. pozytywna historia kredytowa,
 6. posiadanie zdolności kredytowej,
 7. konto w banku, telefon komórkowy, adres e-mail,
 8. brak komornika sądowego.

W przypadku zaległości w spłacie innych zobowiązań, lepszym rozwiązaniem będą pożyczki dla zadłużonychWszystkie banki obowiązkowo sprawdzają Klienta we wszystkich bazach dłużników, a firmy pozabankowe zazwyczaj omijają ten krok i udzielają pożyczek również osobom zadłużonym. Pamiętajmy, że dobrym wyjściem z długów jest również kredyt oddłużeniowy.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń - dokumenty

Podstawowym dokumentem, który będzie nam potrzebny do uzyskania kredytu samochodowego bez zabezpieczeń, będzie oczywiście dowód osobisty. Kredyt gotówkowy bez dowodu osobistego nie może być przyznany Klientowi. Wyjątkiem jest, gdy dana osoba bierze kredyt lub pożyczkę w banku, w którym ma konto lub w firmie, w której już zaciągnął zobowiązanie. Wówczas firma nie musi (lecz może) pytać o dokument tożsamości. Z tym dokumentem uzyskamy również popularne pożyczka na dowód.

Ponadto z dokumentów potrzebne być nam może jeszcze potwierdzenie naszych dochodów. Wymagane jest ono na różne sposoby. Najczęściej jednak oczekuje się od nas albo zaświadczenia od pracodawcy (przy kredytach online jest to jednak rzadki wymóg), albo załączenia wyciągów z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy. Na takich wyciągach widać bowiem, czy i kiedy wpływały na nasze konto środki z wynagrodzenia lub z innych stałych źródeł utrzymania (np.: emerytury, alimentów).

Jak otrzymać kredyt samochodowy bez zabezpieczeń?

Otrzymanie kredytu samochodowego bez zabezpieczeń związane jest z koniecznością przejścia standardowych procedur kredytowych. Oczywiście kredyty samochodowe bez zabezpieczeń są typowymi kredytami online, więc wszystkie opisane poniżej kroki przejdziemy przez Internet.

Pierwszym krokiem do uzyskania takiego kredytu jest złożenie wniosku. We wszystkich propozycjach wskazanych w naszym rankingu wniosek wypełnimy przez Internet, nawet nie ruszając się z domu. W każdym jednak przypadku, jeżeli obawiamy się korzystania z takiej metody, możemy udać się w celu złożenia wniosku kredytowego do dowolnej placówki bankowej.

Po złożeniu wniosku musimy poczekać, aż bank sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz historię kredytową. Zazwyczaj jesteśmy także proszeni o zadeklarowanie miesięcznej wysokości zarobków (która niekiedy, szczególnie przy wysokich kwotach kredytu, musi być potwierdzona przez pracodawcę).

Wszystkie te informacje są zbierane przez bank w celu wydania wstępnej decyzji kredytowej. Jeżeli decyzja ta jest pozytywna, możemy już podpisywać przygotowaną dla nas umowę kredytową i oczekiwać na wypłatę pieniędzy.

W skrócie procedura kredytowa przy kredycie samochodowym bez zabezpieczeń wygląda następująco:

 1. Wybieramy interesującą nas ofertę kredytową.
 2. Wchodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy.
 3. Wybieramy interesującą nas pożyczkę/kredyt i wskazujemy:
  – kwotę kredytu,
  – jego przeznaczenie,
  – ilość rat, która nas interesuje.
 4. Wskazujemy dane osobowe oraz informacje o naszym zatrudnieniu i zarobkach.
 5. Czekamy na decyzję kredytową.
 6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej umawiamy się na podpisanie umowy kredytowej (zazwyczaj do wyboru są dwie opcje: podpis online albo w oddziale banku).
 7. Kredyt zostaje uruchomiony.
 8. Pieniądze są wypłacone na nasze konto bankowe.

Podobnie jest w sytuacji, kiedy interesuje nas pożyczka gotówkowa. Różnego rodzaju pożyczki opisuje kodeks cywilny.

Korzyści z kredytu samochodowego bez zabezpieczeń

Podstawową korzyścią z wzięcia kredytu samochodowego jest to, że nie musimy oszczędzać na zakup samochodu, a możemy kupić go w każdej chwili, kiedy mamy taką potrzebę. Oszczędzanie na tak duży cel trwa często latami, a w sytuacji, kiedy liczy się czas (np.: nasz poprzedni samochód trafił do kasacji, a nie mamy czym dojechać do pracy) kredyt samochodowy może być dla nas jedynym rozwiązaniem. Z pozyskanych pieniędzy możemy kupić samochód używany lub nowy.

Co więcej – kredyt samochodowy bez zabezpieczeń w żaden sposób nas nie ogranicza i kiedy okaże się, że samochodu jednak nie potrzebujemy albo stać nas na zmianę kupionego modelu na lepszy, możemy bez przeszkód sprzedać samochód bez naruszania warunków kredytu. Przy kredycie samochodowym z zabezpieczeniami sprzedaż nie jest już tak prosta – najpierw musimy spłacić kredyt, a potem dopiero możemy zarządzać samochodem tak, jakby był nasz. Podobnie jest przy kredycie na samochód używany.

Bezpośrednią korzyść z kredytu samochodowego odczują także osoby, które nie potrafią oszczędzać. Jeżeli kwotę na zakup samochodu odkładamy już od kilku lat i nie jesteśmy w stanie jej uzbierać, to najprawdopodobniej potrzebujemy silniejszej motywacji do odkładania konkretnej ilości pieniędzy. Dobrą motywacją może być zobowiązanie kredytowe, przy którym kwotę na upragniony samochód nie tyle możemy, co po prostu musimy odkładać (bo w innym przypadku zajmie się nami windykator).

Formy zabezpieczeń przy kredytach samochodowych

Wybierając kredyt samochodowy bez zabezpieczeń możemy zastanawiać się, co tak naprawdę nas omija, czego dzięki temu możemy uniknąć. Najczęstsze formy zabezpieczeń, stosowane właśnie przy kredytach samochodowych, to:

– zastaw rejestrowy – w tym przypadku, jeżeli nie spłacimy kredytu, to automatycznie nasz kredytodawca staje się właścicielem naszego samochodu,

– przewłaszczenie – w tej sytuacji, jeżeli nie spłacamy kredytu, to kredytodawca również staje się właścicielem naszego samochodu i sprzedaje go po to, by odzyskać pożyczone nam pieniądze,

– cesja z polisy AC – jest to zabezpieczenie, które polega na tym, że jeżeli nasz kupiony w ramach kredytu samochód ulegnie zniszczeniu (np.: wskutek wypadku), ubezpieczyciel spłaci niezapłaconą część kredytu samochodowego.

Wybierając kredyt samochodowy bez zabezpieczeń przede wszystkim nie ściągamy na siebie ryzyka, że nasz wymarzony samochód zostanie nam zabrany. Nie ma znaczenia, czy jest to samochód używany czy nowy.

Kredyt samochodowy bez zabezpieczeń – kalkulator

Kalkulatory kosztów kredytu samochodowego udostępniane są przez wiele banków i platform, które pośredniczą w udzielaniu kredytów bankowych. Dzięki takim kalkulatorom możemy łatwo sprawdzić, jak będzie kształtowała się wysokość naszej raty przy wyborze konkretnej kwoty kredytu i długości okresu spłacania. Należy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu samochodowego.

Jednym z najpopularniejszych kalkulatorów online jest ten, który udostępnia Alior Bank.

źródło: https://pozyczka.aliorbank.pl

Bardzo prosty w obsłudze kalkulator oferuje również Smartney. W tym przypadku szacowaną kwotę raty miesięcznej możemy poznać jeszcze przed złożeniem wniosku.

źródło: https://www.smartney.pl/

Kalkulatory, w których pod uwagę brana jest oferta nie tylko jednego banku, a wielu banków, oferowane są przez pośredników pożyczkowych, np.: Bancovo. W takim kalkulatorze po wpisaniu przez nas oczekiwanej kwoty pożyczki i okresu spłaty pokaże nam automatycznie, z oferty którego banku powinniśmy skorzystać, jeżeli chcemy, by nasza rata była jak najniższa.

źródło: https://www.bancovo.pl/

Inne opcje finansowania kupna samochodu

Poza popularnymi kredytami samochodowymi istnieją inne możliwości, które można wykorzystać, aby uzyskać środki na zakup samochodu. Do jednej z nich zaliczamy standardowy kredyt gotówkowy, który udzielany jest bez względu na cel, oznacza to, że pieniądze można wykorzystać na co się chce, nawet na zakup auta.

Pamiętajmy jednak, że kredyt z banku przeznaczony jest dla osób, które mają dobrą zdolność kredytową oraz historię kredytową. Oznacza to, że osoby z zadłużeniami i kłopotami finansowymi nie mają szansy na uzyskanie środków. Alternatywą w takim przypadku mogą być więc pożyczki bez baz albo kredyt samochodowy bez BIK. Oferty te są bowiem od pożyczkodawców, którzy nie weryfikują informacji w rejestrach zadłużonych. Kredyt samochodowy bez BIK to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które są świadome swojej sytuacji finansowej i nie chcą otrzymywać telefonów o odmowie kredytu. Kredyt samochodowy bez BIK może być również opcją dla osoby bez zdolności kredytowej. Niektóre osoby decydują się także na leasing konsumencki.

Pytania i odpowiedzi

Tak, pieniędzy z kredytu nie musimy w całości przeznaczyć na zakup samochodu. Część kwoty możemy (bez informowania o tym banku) przeznaczyć na rzeczy związane z tym zakupem, w tym na opony lub specyfiki do czyszczenia tapicerki. Nikt tak naprawdę nie będzie weryfikował tego, na co przeznaczyliśmy uzyskane z kredytu środki, nawet jeżeli wstępnie we wniosku podaliśmy, na co chcemy przeznaczyć nasze pieniądze.

Czas oczekiwania na wypłatę środków jest taki sam, jak w przypadku wszystkich innych kredytów gotówkowych. Zazwyczaj środki pojawiają się na naszym koncie w ciągu kilku dni roboczych od dnia podpisania umowy kredytowej (najczęściej jednak są już na drugi dzień). Jeżeli zależy nam na tym, by pieniądze mieć na koncie maksymalnie szybko, musimy szukać takiego kredytodawcy, który gwarantuje wypłatę za pomocą ekspresowego przelewu środków, albo takiego, który ma konto w tym samym banku, co my.

Nie, nie musimy w banku podawać szczegółów dotyczących tego, na co przeznaczymy pieniądze z kredytu. Już po uzyskaniu pieniędzy możemy na spokojnie zdecydować, jaki samochód chcemy kupić. Może być to zarówno samochód używany, jak i nowy – nikt nie będzie weryfikował tego, na jakie auto ostatecznie się zdecydujemy.

Nie, posiadanie prawa jazdy nie ma nic wspólnego z prawami do uzyskania kredytu. O to, czy posiadamy prawo jazdy, nie zapyta nas żaden pożyczkodawca.

Nie jest możliwe wzięcie kredytu na kogoś, ale nie ma przeszkód, by wziąć kredyt na samochód samochodowy na samochód, którym sami nie będziemy się poruszać. Bank nie będzie zainteresowany tym, kto faktycznie będzie poruszał się samochodem zakupionym przez nas z pieniędzy uzyskanych w ramach kredytu samochodowego bez zabezpieczeń.

Tak, zarówno banki, jak i firmy prywatne, wyznaczają wiek minimalny swoim potencjalnym Klientom. Generalnie granicą wiekową, która upoważnia nas do korzystania z jakichkolwiek produktów finansowych, jest 18 lat. Nie oznacza to jednak, że będąc pełnoletnim dostaniemy od razu każdy kredyt i pożyczkę. Jest to tylko granica minimalna, ale większość banków i firm zawyża tę granicę i udziela finansowania dopiero osobom, które mają ukończone 21 lub nawet 24 lata. Warunki kredytowania znajdziemy zawsze na stronie internetowej danego banku lub firmy pożyczkowej.

Tak, kredyty samochodowe są udzielane z reguły osobom maksymalnie w granicach wieku emerytalnego. Nie oznacza to jednak, że osoby powyżej 60/65 roku życia nie mają szans na uzyskanie finansowania. Wyższa granica wieku jest jednak zazwyczaj ustalana przez firmy pożyczkowe, nie przez banki. Niektóre firmy obecne na rynku jako górną granicę wyznaczają dopiero wiek 70/80 lat. Dwie firmy – Wonga i Provident – nie mają natomiast żadnej górnej granicy wieku dla swoich potencjalnych Klientów.

Tak, oferty z naszego rankingu zakładają opcję korzystania z nich całkowicie zdalnie. Przez Internet składamy sam wniosek kredytowy/pożyczkowy, również online potwierdzamy swoją tożsamość i dołączamy potrzebne dokumenty, a w ostatnim kroku przez SMS lub e-mail otrzymujemy decyzję kredytową. Wypłata następuje również w formie przelewu.

Tak, emeryci i renciści również mają szansę na uzyskanie kredytu samochodowego bez zabezpieczeń. Co więcej, często tej grupie dużo łatwiej nie tylko uzyskać, ale także spłacić zaciągnięte zobowiązanie, ponieważ świadczenie emerytalne i rentowe należy do regularnych wypłat comiesięcznych, z których łatwo uregulować ratę kredytu.

Plusy i minusy kredytów samochodowych bez zabezpieczeń

Najczęściej wskazywane dobre strony kredytów samochodowych bez zabezpieczeń:

 • możliwość skorzystania z korzystnej oferty, nawet w sytuacji, w której nie mamy odłożonej odpowiedniej kwoty oszczędności,
 • wysokość raty dopasowana do możliwości finansowych Klienta,
 • możliwość realizacji szybkiego zakupu,
 • kwota kredytu często jest niższa niż w przypadku kredytów konsumpcyjnych
 • minimalna ilość formalności,
 • dostępny kredyt samochodowy bez BIK
 • szybka wypłata środków (nawet w ciągu kilkunastu minut od pozytywnej decyzji kredytowej).

Najczęściej wskazywane słabe strony kredytów samochodowych bez zabezpieczeń:

 • weryfikacja w bazach dłużników i biurze informacji kredytowej,
 • ryzyko wysokich kosztów dodatkowych,
 • konieczność regularnej spłaty zobowiązania.

Oferty kredytu samochodowego często są do siebie zbliżone. Należy oczywiście wiedzieć, że wszystko zależy jednak od naszej zdolności kredytowej. Firmy i banki udzielając kredytu samochodowego zabezpieczają się i sprawdzają Klienta, zazwyczaj zaczynając od jego zdolności kredytowej. Z kredytem samochodowym, jak już wspominaliśmy, o wiele łatwiej jest kupić interesujący nas samochód, nawet w przypadku, gdy nie mamy odłożonych żadnych pieniędzy. Sfinansowanie zakupu pojazdu jest jednak określone w regulaminie danej oferty kredytowej lub pożyczkowej. Firmy i banki mają na swoich stronach przygotowane kalkulatory, dzięki którym można wybrać kwotę i (długi) okres spłaty. Oferty znajdują się na górze strony, w naszym rankingu kredytów samochodowych. Zabezpieczenie kredytu samochodowego nie jest ważne w tych ofertach. Podobnie jak (czasami) negatywne wpisy w bazach, ponieważ firmy oferują kredyt samochodowy bez BIK. Kredyt samochodowy to nic innego jak kredyt gotówkowy, lecz z celem. Od Klienta zależy, które rozwiazanie jest dla niego bardziej korzystne i opłacalne.

Należy także pamietać, że kredyt kredytowi, mimo wszystko, nie jest równy i trzeba zwracać na parametry ofert. Mowa o RRSO, prowizji, czy jakichkolwiek kosztach dodatkowych. Im niższe RRSO, tym kredyt jest bardziej opłacalny dla Klienta.

Podsumowanie

1. Kredyt z zabezpieczeniami różni się tym od kredytu bez zabezpieczeń, że kiedy zabezpieczeniem jest samochód, to w razie braku spłaty kredytu możemy go stracić, a kiedy kredyt jest bez zabezpieczeń, to samochód – nawet kiedy przestaniemy spłacać raty – zostaje naszą własnością.
2. Przy kredycie bez zabezpieczeń samochód należy do kupującego od razu w momencie kupienia, kwestia spłacenia kredytu nie ma nic do rzeczy.
3. Kredyty samochodowe bez zabezpieczeń są udzielane przez jedne z najpopularniejszych banków w Polsce.
4. Ze wszystkich ofert z naszego rankingu można skorzystać bez wychodzenia z domu, w 100% przez Internet.
5. Z ofert kredytowych możemy skorzystać również poprzez pośredników (np.: Lendo, Bancovo), którzy pomagają w dobraniu najkorzystniejszej oferty zgodnej z naszymi wymaganiami.
6. Kredyt samochodowy dostępny jest jedynie dla osób pełnoletnich i nieposiadających zaległości w spłacie swoich innych długów.
7. Przy kredytach samochodowych bez zabezpieczeń zawsze sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa i historia kredytowa, a także wszystkie bazy dłużników.
8. Wiele banków oferuje internetowe kalkulatory, na których widoczna jest kwota kredytu – ta ostateczna. Dzięki takim kalkulatorom możemy łatwo porównać opłacalność kilku ofert.
9. Za pieniądze z kredytu samochodowego możemy kupić nie tylko samochód, ale i np.: opony, części eksploatacyjne, dodatkowe wyposażenie pojazdu.
10. Wszystkie oferty z naszego rankingu gwarantują maksymalne bezpieczeństwo kredytobiorcy.

Przykłady reprezentatywne:

1) Bancovo

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


2) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 51 do 84 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”. RRSO 15,32%, koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 160,81 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 557,05 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 396,24 zł (w tym: prowizja 2 769,86 zł, odsetki 3 626,38 zł), 65 miesięcznych równych rat po 311,42 zł, ostatnia rata wyrównująca 314,75 zł. Kalkulacja na dzień 4.10.2021 r.

Oferta produktowa „Korzystna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 3 000 zł do 50 000 zł, zawieranej na okres od 6 do 50 miesięcy, za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Korzystna”: RRSO wynosi 30,62%, koszt kredytu (bez kredytowanych kosztów) 8 922,05 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 501,75 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 4 579,70 zł (w tym: prowizja 3 083,41 zł, odsetki 1 496,29 zł), 38 miesięcznych równych rat po 346,17 zł, ostatnia rata wyrównująca 347,29 zł. Kalkulacja na dzień 18.08.2021 r.


3) SuperGrosz

RRSO: 74.76% dla całkowitej kwoty pożyczki 10000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 563.89 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7.2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 12555.54 zł, w tym: prowizja 10000 zł, odsetki 2555.54 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22555.54 zł (stan na dzień 04.10.2021).


4) Gotówkovo.pl

RRSO dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, koszt kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, kosz kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.


5) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


6) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pierwszej pożyczki” wynosi 6,06%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 8300 zł; całkowita kwota do zapłaty: 8991,03 zł; oprocentowanie stałe: 5,9%; całkowity koszt pożyczki: 691,03 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 691,03 zł; 32 miesięczne raty, w tym 31 równych rat w wysokości 280,98 zł, ostatnia rata: 280,65 zł. Kalkulacja została dokonana na 1.10.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Siewierz
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 października 2020

Kasa Stefczyka Siewierz

Aż 7% Polaków rozumie oszustów wyłudzających kredyty
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 listopada 2019

Aż 7% Polaków rozumie oszustów wyłudzających kredyty

Od 2019 roku płatności zbliżeniowe bez PINu do 100 zł
Aktualności
author
Patryk Byczek
29 maja 2018

Od 2019 roku płatności zbliżeniowe bez PINu do 100 zł

Alior Bank w Pieńsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 czerwca 2019

Alior Bank w Pieńsku

Rekordowy kwartał w kredytach hipotecznych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
03 lipca 2017

Rekordowy kwartał w kredytach hipotecznych

Czy banki sprawdzają Klientów w social media?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 października 2019

Czy banki sprawdzają Klientów w social media?

Porównaj