Karta Dużej Rodziny – lista zniżek

Karta Dużej Rodziny – lista zniżek

author
12 stycznia 2022

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Po jej okazaniu można np.: kupić taniej biżuterię albo za symboliczną kwotę wejść do muzeum. Sprawdź listę ulg przysługujących posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny jest systemem zniżek i dodatkowych uprawnień oferowanych nie tylko przez instytucje publiczne, ale i firmy prywatne. Z KDR można skorzystać u podmiotów z branży spożywczej, bankowej, paliwowej, a także rekreacyjnej.

Kto może skorzystać z Karty Dużej Rodziny?

Z korzystnych ofert cenowych mogą skorzystać wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny. Jest ona bezpłatnie wydawana tym rodzicom (oraz małżonkom rodziców), którzy mieli lub mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Spis treści:

 1. Kto może skorzystać z Karty Dużej Rodziny?
 2. Karta Dużej Rodziny - lista zniżek 2021
 3. Gdzie skorzystać z Karty Dużej Rodziny?
 4. Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej
Zwiń spis treści

Karta Dużej Rodziny - lista zniżek 2021

1. Zniżka 10% w sklepach Carrefour
W sklepach Carrefour można skorzystać z Karty Dużej Rodziny przy każdych codziennych zakupach. Sklep zwraca w postaci e-kuponu na kolejne zakupy aż 10% wartości paragonu (maksymalna wartość kuponu to 30 zł). Carrefour przygotował specjalne progi zakupowe wskazujące, ile można zaoszczędzić.

Aby skorzystać z oferty promocyjnej, wystarczy zeskanować kod QR przynależny do danej Karty Dużej Rodziny i e-Kupon zostanie wygenerowany automatycznie. Oferta jest dostępna w wybranych sklepach Carrefour i Market – ich lista jest jednak całkiem spora i liczy ponad 200 pozycji. Listę sklepów, w których aktualnie obowiązuje promocja na Kartę Dużej Rodziny, można sprawdzić pod adresem: https://www.carrefour.pl/media/wysiwyg/Regulamin/za_._nr_3_-_lista_Sklep_w_KDR_15.11.2019.pdf.


2. 15% taniej na leczenie w placówkach LUX MED
Placówki LUX MED i Medycyny Rodzinnej, zlokalizowane aż w 70 miejscach w całym kraju, oferują dużym rodzinom zniżkę w wysokości 15% na wszystkie usługi medyczne. Ze zniżki można także skorzystać w Szpitalu LUX MED przy ul. Puławskiej w Warszawie.


3. Darmowy wstęp do parków narodowych
Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą także zupełnie za darmo korzystać ze wstępu do parków narodowych, których jest w Polsce ponad 20. W niektórych parkach, w których dozwolony jest połów ryb (np.: w Parku Narodowym Bory Tucholskie), osoby posiadające kartę dużej rodziny mogą także liczyć na spore zniżki na zezwolenia.
Wiele parków oferuje także dodatkowe zniżki dla posiadaczy KDR, np.:
– w Parku Narodowym “Bory Tucholskie” możemy wypożyczyć rower w kwocie zaledwie 5 zł za sztukę za cały dzień.
– w Pienińskim Parku Narodowym możemy za darmo wejść na wystawę przyrodniczą PPN w Krościenku,
– w Poleskim Parku Narodowym możemy bez opłat biwakować na polach Łowiszów, Pieszowola i Babsk.


4. Zniżki na przejazdy kolejowe POLREGIO
Przy korzystaniu z przejazdów Przewozów Regionalnych rodzice i małżonkowie rodziców posiadających Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na uzyskanie zniżek na bilety w wysokości takiej samej lub wyższej, jak ich dzieci.
W przypadku zakupu biletów jednorazowych obowiązuje zniżka w wysokości 37% (czyli taka, jak dla uczniów posiadających legitymację szkolną), a przy zakupie biletu miesięcznego aż 49%.
Tańszy jest także zakup REGIOkarty. Z Kartą Dużej Rodziny REGIOkarta półroczna kosztuje 105 zł, a roczna 175 zł.

źródło: https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/oszczedzaj-na-przejazdach-z-karta-duzej-rodziny/

Co więcej – osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą także liczyć na wiele zniżek lokalnych na bilety czasowe. Oferty promocyjne obowiązują na przejazdy czasowe na obszarze województwa pomorskiego, miasta Szczecina, Poznańskiego Węzła Kolejowego, aglomeracji łódzkiej i aglomeracji krakowskiej.


5. Zniżki w opłatach paszportowych
Przy wyrobieniu paszportu z Kartą Dużej Rodziny dzieci mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 75%, a ich rodzice oraz małżonkowie rodziców zapłacą tylko połowę standardowej stawki.

źródło: https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/29548,Paszporty-znizki-dla-posiadaczy-Karty-Duzej-Rodziny.html


6. Rabat na prąd w sieci Enea – oferta nieaktualna
Z Kartą Dużej Rodziny taniej możemy zapłacić także za prąd. Zniżki oferuje na przykład sieć Enea – z oferty promocyjnej można skorzystać jednak tylko w Biurze Obsługi Klienta Enei i trzeba mieć ze sobą Kartę Dużej Rodziny.

Po okazaniu Karty Dużej Rodziny, Odbiorca podpisując umowę na produkt ENERGIA+ Rodzina otrzyma najniższą cenę energii w Enei. Dodatkowo produkt ten nie będzie zawierać opłaty handlowej. ENERGIA+ Rodzina to także gwarancja niezmiennej ceny na okres od 36 do 42 miesięcy oraz zapewnienie obniżenia ceny, w przypadku gdyby w przyszłości ceny wynikające z Taryfy Enei okazały się dla Klientów korzystniejsze

– wskazano na stronie internetowej dostawcy prądu.Zniżka dla rodzin wielodzietnych obowiązuje także przy zakupie markowych produktów z oferty Enei. W ten sposób można uzyskać zniżkę w wysokości nawet 30%.

Więcej szczegółów dotyczących planu promocyjnego można znaleźć na stronie: https://www.enea.pl/rodzina.


 

7. Tańsze loty LOT-em
Polskie Linie Lotnicze LOT, ze względu na to, że są oficjalnym partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oferują bardzo duże zniżki:
10% od ceny podróży we wszystkich klasach (LOT Business Class, LOT Premium Economy oraz LOT Economy Class),
50% od ceny usługi dodatkowej (Mój Dodatkowy Bagaż, Moje Ulubione Miejsce oraz Mój Dodatkowy Sprzęt).


 

Otrzymujesz świadczenie rodzinne?

Sprawdź pożyczki na 500 Plus – do 25 000 zł przez Internet.

8. Zniżka do kin Cinema 3D – oferta nieaktualna
Ulgę można otrzymać także w kinie Cinema 3D. Karta Dużej Rodziny jest honorowana po okazaniu w kasie zarówno karty, jak i dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby korzystającej ze zniżki. Z rabatu wynoszącego 2 zł od standardowej ceny biletu można skorzystać raz dziennie i tylko w odniesieniu do jednego biletu.


9. Rabat na prąd w sieci Energa
Ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przygotowała także Energa. Z preferencyjnych stawek za prąd mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Energi. Skorzystanie z oferty z Kartą Dużej Rodziny gwarantuje niezmienność cen prądu przez okres 12 miesięcy.

Więcej informacji na temat oferty promocyjnej można znaleźć na stronie: https://www.energa.pl/prad_dla_duzej_rodziny.

Aktualizacja 29.11.2019: oferta nieaktualna
Za wskazaniem naszych czytelników skontaktowaliśmy się z Energą i otrzymaliśmy oficjalną informację o tymczasowym wycofaniu oferty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Przedstawiciele Energi w rozmowie z nami nie potwierdzili, że w przyszłości pojawi się taka sama lub podobna oferta dla posiadaczy KDR.


10. 20% taniej w kinach sieci Helios
Preferencyjne ceny czekają także na posiadaczy Karty Dużej Rodziny w kinach sieci Helios. Karta uprawnia do zakupu:
– biletu do kina ze zniżką w wysokości 20%,
– napojów z dystrybutora, popcornu oraz nachosów z rabatem w wysokości 20%
– kawy z oferty Helios Café ze zniżką w wysokości 20%.
Więcej informacji na temat oferty opublikowano na stronie: https://www.helios.pl/28,Pila/Aktualnosci/Szczegoly/id/6125/Karta-Duzej-Rodziny-w-kinach-Helios%21.

Uwaga! Ze zniżki wyłączone są kina Helios w: 

 •  Bydgoszczy,
 • Gdańsku Alfa,
 • Gdańsku Metropolia,
 • Sosnowcu,
 • Szczecinie – CHR Kupiec,
 • Katowicach,
 • Kielcach,
 • Starachowicach.

11. Bezpłatna karta “Rodzina do kina” w Multikinie
W Multikinie duże rodziny mogą liczyć nie na zniżkę na poszczególne bilety, ale na wydanie karty Rodzina do kina. Normalnie kosztuje ona 5 zł, a po okazaniu Karty Dużej Rodziny jej wydanie jest bezpłatne. Z kartą Rodzina do kina rodzic uzyskuje możliwość wejścia na dowolny film przeznaczony dla najmłodszej publiczności w cenie biletu na dziecka. Karta gwarantuje także 20% rabatu na wszystkie zabawki oraz na zakupy w barze.

O tym, że dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny karta jest darmowa, mówi punkt z regulaminu tej promocji:

Cena Karty wynosi 7,90 złoty brutto, a przypadku posiadaczy tzw. Karty Dużej Rodziny jest wydawana nieodpłatnie wyłącznie w kasach Kin po okazaniu Karty Dużej Rodziny i po weryfikacji danych osoby uprawnionej do otrzymania Karty nieodpłatnie. Nie ma możliwości wydania nieodpłatnie Karty on-line przez stronę internetową www.multikino.pl.

źródło: https://multikino.pl/rodzina

Szukasz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki bez BIK – do 200 000 zł

Pożyczka na dowód – do 50 000 zł online


12. 3000 zł na zakup kotła gazowego
Specjalną ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny przygotował także PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo).

Jeśli zdecydujesz się na wymianę swojego starego “kopciucha” na gazowy kocioł kondensacyjny w ramach naszej Akcji, nie tylko przyczynisz się do poprawy stanu powietrza, ale dodatkowo zyskasz nawet do 3000 zł.

Oferta jest stała, ale środki uruchamiane są czasowo w ramach danej puli. Z reguły w jedną pulę wchodzi 1000 dofinansowań w wysokości 3000 zł każde.
Więcej informacji dotyczących aktualnego dofinansowania można znaleźć na stronie: http://pgnig.pl/dofinansowanie.

Aktualizacja 31.05.2019: oferta nieaktualna


 

13. Rabat na paliwo na stacjach Orlen
Karta Dużej Rodziny gwarantuje także stałe zniżki na paliwo. Rabat dla rodzin wielodzietnych tankujących na stacjach Orlen wynosi:
8 gr dla paliw standardowych,
10 gr dla paliw VERVA.
Ponadto posiadacze karty otrzymują także stałą zniżkę w wysokości 20% na produkty z oferty Stop Cafe oraz usługi myjni na stacjach Orlen.

Nasze analizy transakcyjne pokazują rosnącą siłę nabywczą polskich rodzin wielodzietnych. Rozwijanie dobrych relacji z tą grupą klientów obu stronom przynosi korzyści ekonomiczne. Dodatkowo, angażując się w program Karty Dużej Rodziny, wcielamy w życie nasze deklaracje o zaangażowaniu w sprawy ważne społecznie

– wskazuje Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Uwaga! Oferta obowiązuje tylko na około 2000 stacji ORLEN i BLISKA. Ich spis można znaleźć w pliku pod adresem: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=2ahUKEwjQldzux8bmAhWlpYsKHfgEC-kQFjABegQIBhAC&url=https%3A%2F%2Fdlakierowcow.orlen.pl%2FMedia%2FDefault%2FOffer%2FRegulations%2FLista_stacji_paliw_ORLEN_i_BLISKA_honorujaca_Karte_Duzej_Rodziny.pdf&usg=AOvVaw0KrGI22C_HvieJelzMb54X.


14. Rabat na paliwo na stacjach Circle K
Rabaty paliwowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferuje także stacja Circle K:
8 gr/l na paliwa bazowe: benzyna miles® 95, olej napędowy miles® diesel, gaz LPG SupraGas,
15 gr/l na paliwa premium: benzyna milesPLUS® 95, benzyna milesPLUS® 98, olej napędowy milesPLUS® diesel, milesPLUS diesel arktyczny.
Klienci stacji mogą także skorzystać z rabatu w wysokości 25% na usługi myjni w programach: Optimum, Premium, Premium ShineTecs® +RainTecs® oraz rabatu 20% na zakup wybranych produktów z oferty gastronomicznej:

 • produkty z kawiarki,
 • ciastka przygotowywane na stacji,
 • produkty hot food.


Więcej szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie: https://m.circlek.pl/cs/Satellite/PL1/pl_PL/pg1334116499963/osoby-prywatne/promocje/KartaDużejRodziny.html?c=Page&childpagename=PL1%2FLayout&cid=1334116499963&d=Touch&lang=pl_PL&packedargs=lang&pagename=PL1Wrapper&sitepfx=PL1&sitepfx=PL1.


15. Rabaty na paliwa w LOTOS
Ofertę dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny przygotował także LOTOS. Po okazaniu karty można zaoszczędzić:
8 gr na litrze paliwa LOTOS: olej napędowy, LPG, Pb95 (benzyna bezołowiowa),
10 gr na litrze paliwa premium: LOTOS Dynamic Pb98 i LOTOS Dynamic Diesel.
Zniżkę w wysokości 20% przewidziano także na wszystkie produkty gastronomiczne, które można nabyć w Cafe Punkcie. Taką samą zniżkę (20%) stacja oferuje także w przypadku korzystania z myjni samochodowej.
Sprawdź listę stacji LOTOS, na których jest honorowana Karta Dużej Rodziny: http://www.lotos.pl/25/dla_kierowcy/stacje_lotos?q=&r=0&f=0_0_6_2%2C1#go-to-content.


16. Lepsze warunki konta, kredytu i lokaty w Credit Agricole
Karta Dużej Rodziny uprawnia klientów banku Credit Agricole do skorzystania z preferencyjnych warunków przy prowadzeniu konta, wykupowaniu lokaty terminowej, kredytu gotówkowego lub karty kredytowej, a także braniu kredytu mieszkaniowego.
Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie: https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/karta-duzej-rodziny.


17. Rabat na zakupy w Świecie Książki 
Rabat z Kartą Dużej Rodziny można również otrzymać przy zakupach w księgarniach Świat Książki oraz w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Rabat obowiązuje przy zakupie:

 • książek,
 • audiobooków,
 • e-booków,
 • artykułów szkolnych,
 • artykułów papierniczych.


Rabaty nie przysługują przy zakupie produktów z oferty promocyjnej.


18. Rabat 10% na kursy językowe w Empik School 
W niektórych miastach, w których można skorzystać z usług szkół językowych Empik School, na Kartę Dużej Rodziny oferowana jest zniżka w wysokości 10% od ceny bazowej dowolnego kursu językowego (dotyczy kursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych).


19. Tańsze ubezpieczenia w PZU
Duże rodziny mogą również skorzystać ze zniżek na produkty ubezpieczeniowe oraz usługi medyczne oferowane przez PZU. Z Kartą Dużej Rodziny można otrzymać na przykład:
– 10% zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom,
– 10% zniżki na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer,
– 20% zniżki na konsultacje lekarskie w PZU Zdrowie,
– 10% zniżki na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie

Rodzice z kilkorgiem dzieci to najlepsi na świecie menedżerowie, którzy potrafią znakomicie gospodarować zarówno czasem jak i budżetem. Z całą pewnością zasługują na nasz ogromny szacunek, ale również na pomoc gdzie tylko jest to możliwe. Cieszę się, że możemy połączyć siły z należącym do PZU Bankiem Pekao i wspólnie wspierać polskie rodziny wielodzietne. Traktujemy to jako obowiązek, ale przede wszystkim – ogromny zaszczyt

– zaznacza Paweł Surówka, prezes PZU.


20. 10% rabatu na zakupy w Lidlu
Rabat na zakupy z KDR oferuje także sieć sklepów Lidl w całej Polsce. Rabat dla rodzin udzielany jest na wszystko, co można określić pierwszą potrzebą rodziny z dziećmi, np.: na żywność (owoce, warzywa, pieczywo), artykuły chemiczne i kosmetyczne oraz artykuły dla najmłodszych (słoiczki z jedzeniem). Oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w Lidlu jest dostępna z reguły przez więcej niż połowę miesięcy w roku. Obecnie najnowsza oferta rozpoczęła się w sierpniu 2019 roku i trwa 12 miesięcy, czyli do 31 lipca 2020 roku.

źródło: https://www.lidl.pl/informacje-dla-klienta/loterie-konkursy-i-promocje/karta-duzej-rodziny


21. 30% zniżki w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych 
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych również przygotowało ofertę promocyjną dla rodzin wielodzietnych. Po okazaniu Karty Dużej Rodziny można skorzystać ze zniżki w wysokości 30% na  zakup ubezpieczenia mieszkania, domu, gospodarstwa rolnego, a także następstw nieszczęśliwych wypadków.
15% zniżki można uzyskać w TUW przy wykupie ubezpieczenia komunikacyjnego wszystkich pojazdów należących do rodziny.


22. Zniżki na przejazdy rodzinne PKP Intercity
Zniżka z Kartą Dużej Rodziny obowiązuje także przy przejazdach pociągami PKP Intercity. Wystarczy wykupić wspólną podróż co najmniej dwóch osób posiadających Kartę Dużej Rodziny, by skorzystać ze zniżki w wysokości 30% na oba bilety.

Więcej informacji na temat oferty można znaleźć na stronie: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/oferta-duzej-rodziny/.


23. Zniżki na OC, AC i NNW w Link 4
Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą również skorzystać ze zniżki na ubezpieczenie OC, AC oraz NNW w firmie Link4.
Firma oferuje:
– 5% zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC,
– 5% zniżki na pakiet OC+AC,
– 30% zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe OC,
– 50% zniżki na NNW,
– 10% zniżki na ubezpieczenia mieszkania i domu,
– 15% zniżki na ubezpieczenia turystyczne.

To kolejny element naszej polityki prorodzinnej. Także w samej organizacji mamy wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. W zeszłym roku za tę aktywność zostaliśmy nagrodzeni przez parę prezydencką nagrodą Dobry Klimat dla Rodziny

– mówiła o przystąpieniu LINK4 do Programu Karta Dużej Rodziny Marlena Piekut, dyrektor Pionu Sprzedaży Direct.


24. Centrum Nauki Experyment w Gdyni ze zniżką
Lepsze ceny biletów mogą także otrzymać posiadacze Karty Dużej Rodziny podczas odwiedzenia z dzieckim Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Promocyjne ceny wskazane na stronie kompleksu to 17 zł za bilet normalny i 9 zł za bilet ulgowy. Więcej informacji na stronie: https://experyment.gdynia.pl/pl/znizki-1/karta-duzej-rodziny.


25. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ze zniżką
Wszyscy posiadacze ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny mogą kupować (w kasach i on-line) bilety na wystawy i do planetarium po niższych cenach:
Cennik podany na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik przedstawia się następująco:


Centrum Nauki Experyment
Bilet ulgowy*/normalny** – 15 zł
Planetarium
Bilet ulgowy*/normalny** 2D – 13 zł
Bilet ulgowy*/normalny** 3D – 18 zł
* Bilet dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i dla młodzieży uczącej się do ukończenia 25. roku życia oraz bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.
** Bilet dla rodzica oraz małżonka rodzica z rodzin wielodzietnych.


Więcej informacji na stronie: http://www.kopernik.org.pl/odwiedz-nas/karta-duzej-rodziny/.


26. Taniej w Kolejach Wielkopolskich
Z kartą dużej rodziny można również nabyć w cenie promocyjnej bilety Kolei Wielkopolskich.
Rodzice oraz małżonkowie rodziców posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą skorzystać z ulgi:
37% na bilety jednorazowe przy przejazdach klasą drugą,
49% na bilety miesięczne imienne przy przejazdach klasą drugą.


27. Lepsze warunki ofert w Banku Pekao SA
W Banku Pekao SA z Kartą Dużej Rodziny można liczyć na promocyjne warunki różnych ofert, np.: zwroty za opłaty rachunków domowych nawet do 600 zł, darmowe Konto Przekorzystne, darmowe konto dla dzieci i młodzieży, a także preferencyjne warunki kredytów i pożyczek.
Więcej informacji na temat aktualnej oferty finansowej Banku Pekao SA można znaleźć na stronie: https://www.pekao.com.pl/kdr.

Od ponad roku kiedy do Banku Pekao S.A. wrócił polski kapitał, większą uwagę poświęcamy sprawom ważnym dla kraju i zwykłych ludzi, a tym bez wątpienia jest wspieranie rodzin wielodzietnych. Program Karta Dużej Rodziny powinien obejmować jak najszerszy zakres usług i jesteśmy bardzo dumni, że przystępując do niego możemy przyczynić się wymiernie i bezpośrednio do poprawy jakości życia polskich rodzin

– wskazuje Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.


28. Zniżka 10% na zakupy w Martes Sport – kod rabatowy
Rodziny wielodzietne mogą także korzystać z obniżki 10% na sprzęt sportowy oraz odzież do ćwiczeń. Wszystkie produktu w sklepach Martes Sport, zarówno przy zakupach w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym, można nabyć ze zniżką w takiej wysokości po okazaniu ważnej Karty Dużej Rodziny.
Z oferty można również skorzystać online. Wystarczy, że podczas składania zamówienia w polu “Mam kod rabatowy” wpiszemy kod MS4KDR, a w polu “Uwagi do zamówienia” wpiszemy numer naszej karty.

źródło: https://www.facebook.com/sklepmartes/photos/a.527651623912905/1270742099603850/?type=1&theater


29. Tańszy sprzęt w sklepach Partner AGD RTV
Ofertę promocyjną przygotował także dystrybutor sprzętów AGD i RTV – sklep Partner AGD RTV. Okaziciel Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny może dokonywać w tym sklepie zakupów ze zniżką w wysokości 5%.


30. Niższy abonament w sieci Play 
Oferta promocyjna dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny jest także oferowana przez sieć telefonii komórkowej Play. Przy skompletowaniu 5 numerów w jednej sieci otrzymamy 5 kart SIM w cenie 4. Oferta dotyczy różnych pakietów (za 20, 30 lub 35 zł za osobę).
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie sieci Play w zakładce Karta Dużej Rodziny: https://www.play.pl/promocja/karta-duzej-rodziny/.


31. 10% taniej w sklepach Coccodrillo
Przez rok można również skorzystać ze zniżki w wysokości 10% na produkty ze stacjonarnych sklepów sieci Coccodrillo. Póki co sklep przystąpił do KDR na okres od 27 marca 2019 roku do 27 marca 2020 roku. Co jednak istotne:

Promocja nie łączy się z Programem Lojalnościowym, przecenami, rabatami, obniżkami, szczególnymi ofertami cenowymi lub produktowymi, które obowiązują w Sklepach Stacjonarnych.

W przyszłości Coccodrillo nie wyklucza rozszerzenia możliwości korzystania z oferty także w e-sklepie, póki co nie ma jednak takiej możliwości.

Dziękujemy za cenne spostrzeżenie, przekażemy tą informację do odpowiedniego działu, być może w przyszłości uda nam się wdrożyć również KDR również w e-sklepie. 🙂 Pozdrawiamy

– odpowiedział przedstawiciel firmy Coccodrillo na Facebooku w odpowiedzi na postulat jednej z użytkowniczek portalu.


32. Zniżka na Pakiet Medyczny lub darmowe ubezpieczenia dla dziecka w Aviva
Dwa typy zniżek dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny przygotowała również firma ubezpieczeniowa Aviva. Pierwszym typem oferowanej zniżki jest darmowe ubezpieczenie NNW dla każdego dziecka w rodzinie w wieku do 2 lat. Aby skorzystać z oferty darmowego ubezpieczenia, wystarczy, że jeden z rodziców dziecka wykupi ubezpieczenie na życie Nowa Perspektywa.

źródło: https://www.aviva.pl/karta-duzej-rodziny/

Drugą opcją dla dużych rodzin w Avivie jest 20% zniżki na Pakiet Medyczny “Bądź zdrów” dla całych rodzin. Pakiet ten, jak wskazuje Aviva, zapewnia stały i bezpłatny “dostęp do lekarzy i badań diagnostycznych dla całej rodziny w sieci prywatnych placówek medycznych”. W ramach pakietu można także trzy razy do roku korzystać z darmowego wezwania lekarza do domu.


33. 15% zniżki na noclegi od ceny dnia oraz na gastronomię w hotelach i obiektach grupy Polskiego Holdingu Hotelowego
Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) również honoruje Kartę Dużej Rodziny. Grupa została oficjalnie partnerem strategicznym programu, dzięki czemu rodziny posiadające przynajmniej trójkę dzieci, będą mogły skorzystać z 15% zniżki na noclegi od ceny dnia, a także z 15% zniżki na gastronomię w hotelach i obiektach należących do grupy PHH.
Ze zniżek skorzystać można tylko w przypadku, gdy rezerwacja dokonana będzie za pomocą bezpośrednich kanałów obiektów (e-mailem lub telefonicznie). Dostępna jest również możliwość dokonania rezerwacji na miejscu.
Więcej dokładnych informacji o obiektach, które honorują KDR znaleźć można na stronie www.wpolscenajlepiej.pl.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci. Teraz również we wszystkich obiektach na terenie całego kraju, należących do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego, rodziny 3+ mogą korzystać ze specjalnych zniżek. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem strategicznym tego programu i w ten sposób możemy wspierać rodziny. Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się również do wzmożenia ruchu turystycznego i odkrywania przez Polaków pięknych miejsc naszego kraju.

– informuje Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego. 

Gdzie skorzystać z Karty Dużej Rodziny?

Najnowsze informacje rządowe wskazują, że z Karty Dużej Rodziny można skorzystać już w ponad 29 600 lokalizacji. Obecnie jest dokładnie:

 1. 2516 partnerów związanych z edukacją,
 2. 2915 partnerów związanych z żywnością,
 3. 2916 partnerów związanych ze sportem, rekreacją i turystyką,
 4. 2962 partnerów oferujących odzież i obuwie,
 5. 905 partnerów kulturalnych,
 6. 1005 partnerów oferujących artykuły przemysłowe,
 7. 2387 partnerów oferujących łączność,
 8. 958 partnerów związanych z mieszkaniami,
 9. 3138 partnerów związanych z transportem,
 10. 6926 partnerów usługowych,
 11. 429 partnerów oferujących usługi na odległość,
 12. 2548 partnerów związanych ze zdrowiem.

Przyrost partnerów KDR jest bardzo duży. “Jeszcze w 2014 r. Kartę Dużej Rodziny wspierało zaledwie pół tysiąca partnerów w 5 tys. lokalizacji” – informowała minister Borys-Szopa. “Stawiamy nacisk na podpisywanie umów nie tylko z podmiotami z wybranych przez resort branż, ale przede wszystkim prowadzącymi działalność gospodarczą na terenie gminy do 10 tys. mieszkańców, w których obecnie nie zawarto żadnej umowy albo tych umów jest kilka” – dodała.

Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej

Od 9 czerwca 2021 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny, dzięki której wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny będą dostępne w formie elektronicznej. Od tego momentu nie już więc konieczności wnioskowania o dodatkowe zamówienia KRD w formie elektronicznej.

Już teraz każdy posiadacz KRD może wyświetlić ją w aplikacji mObywatel, która dostępna jest na stronie www.gov.pl. W związku z tym od lipca 2021 roku nie będzie już dostępna aplikacja mKRD, która dotychczas służyła do wyświetlania Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej.

Ważna informacja jest również taka, że osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel, a do takich zaliczamy np. cudzoziemiców, muszą korzystać ze zwykłych kart plastikowych, tak jak to było do tej pory. Cena za duplikat karty w tradycyjnej formie lub zamówienie jest wynosić będzie natomiast 10 zł.

Ile kosztuje Karta Dużej Rodziny?

Założenie Karty Dużej Rodziny może być bardzo korzystne dla dużych rodzin. Zniżek oferowanych w ramach członkostwa jest bowiem naprawdę wiele. Warunkiem do skorzystania z korzystnych rabatów jest jednak posiadanie wspomnianej Karty. Dobra wiadomość jest taka, że usługa ta jest w pełni darmowa. Uiszczenie opłaty konieczne będzie jednak w przypadku, gdy ubiegamy się o duplikat Karty. Za każde kolejne jej wyrobienie zapłacić należy 9,56 zł.

Natomiast w przypadku, gdy posiadamy Kartę plastikową, a chcemy uzyskać mobilną (lub odwrotnie), to za drugą Kartę w nowej formie zapłacimy 9,21 zł.

Karta Dużej Rodziny zniżki Biedronka

Karta Dużej Rodziny oferuje wiele zniżek. Posiadacze Karty zastanawiają się, czy z rabatów skorzystać można także w popularnej sieci spożywczej Biedronka. Nie mam jednak dobrej wiadomości, biedronka nie oferuje bowiem stałych rabatów w swoich sklepach. Zdarzają się co prawda czasowe promocje dla posiadaczy KDR, jednak zawsze są one ograniczone czasowo.

Osoby, które posiadają Kartę Dużej Rodziny i chcą skorzystać ze zniżki w Biedronce, muszą zatem regularnie śledzić aktualności sklepu. Tam pojawić mogą się bowiem informacje o kolejnych promocjach czasowych dla członków KRD.

Karta Dużej Rodziny – czy są zniżki na śmieci?

Koszty wywozu śmieci nieustannie rosną. Co ważne, opłaty często zależne są od liczby osób zamieszkałych w danym gospodarstwie. Oznacza to, że wysokimi kosztami obarczone są szczególnie rodziny wieloletnie. Warto wiedzieć, że niektóre gminy oferują zniżki nawet w wysokości 20% dla gospodarstw, które posiadają Kartę Dużej Rodziny.

Aby dowiedzieć się, czy w naszym mieście dostępna jest możliwość zwolnienia z części opłat za wywóz śmieci, należy uzyskać informację w swoim Urzędzie Miasta. Coraz więcej miast wprowadza takie rozwiązanie. Obecnie ze zniżki tej skorzystać mogą na przykład mieszkańcy Poznania czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Karta Dużej Rodziny – data ważności dokumentu

Nie ma jednej określonej daty ważności Karty Dużej Rodziny. Wiele zależeć w tym przypadku będzie bowiem od tego, kto z niej korzysta. W przypadku rodziców karta ważna jest przez całe ich życie. Natomiast w przypadku dziecka ważność karty kończy się z dniem ukończenia 18 roku życia. Wyjątkiem są przypadki, w których dziecko podejmuje dalszą naukę, wówczas Karta ważna będzie przez cały czas trwania nauki, ale nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 25 roku życia.

Innym wyjątkiem będą w tym przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W takiej sytuacji data ważności Karty Dużej Rodziny obowiązywać będzie przez cały czas, w którym orzeczenie o niepełnosprawności ma moc wiążącą.

 


Źródła:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr
https://www.lot.com/pl/pl/kdr
https://www.aviva.pl/karta-duzej-rodziny/
https://www.play.pl/promocja/karta-duzej-rodziny/
https://www.facebook.com/sklepmartes/
https://www.pekao.com.pl/kdr
http://www.kopernik.org.pl/odwiedz-nas/karta-duzej-rodziny/
https://experyment.gdynia.pl/pl/znizki-1/karta-duzej-rodziny
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/oferta-duzej-rodziny/
https://www.lidl.pl/informacje-dla-klienta/loterie-konkursy-i-promocje/karta-duzej-rodziny
https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/karta-duzej-rodziny
http://www.lotos.pl/25/dla_kierowcy/stacje_lotos?q=&r=0&f=0_0_6_2%2C1#go-to-content
https://multikino.pl/rodzina
https://www.helios.pl/28,Pila/Aktualnosci/Szczegoly/id/6125/Karta-Duzej-Rodziny-w-kinach-Helios%21
https://www.energa.pl/prad_dla_duzej_rodziny
https://www.enea.pl/rodzina
https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/29548,Paszporty-znizki-dla-posiadaczy-Karty-Duzej-Rodziny.html
https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/oszczedzaj-na-przejazdach-z-karta-duzej-rodziny/
https://www.carrefour.pl/media/wysiwyg/Regulamin/za_._nr_3_-_lista_Sklep_w_KDR_15.11.2019.pdf
https://phh.pl/hotele-phh-honoruja-karte-duzej-rodziny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mama
Mama
2022-05-30 08:37:41

Po to są bonusy dla rodzin wielodzietnych żeby to te rodziny z nich korzystały a nie po koleżeńsku obsługiwały pasażerów na gapę...

Mama
Mama
2022-05-30 08:37:40

Po to są bonusy dla rodzin wielodzietnych żeby to te rodziny z nich korzystały a nie po koleżeńsku obsługiwały pasażerów na gapę...

Mama
Mama
2022-05-30 08:35:31

Do Anna: jeśli podczas kontroli kontroler poprosi od pani bilet to poproś i również od pani - pani imienną kartę dużej rodziny. Gdy pokażę pani kartę koleżanki to wyjdzie na jaw przekręt i mandat karny.

Podobne artykuły

Ile średnio kosztuje szkolna wyprawka?
Blog
author
13 września 2018

Ile średnio kosztuje szkolna wyprawka?

Większość lokat w PKO BP zawieszona
Bez kategorii
author
03 stycznia 2021

Większość lokat w PKO BP zawieszona

Credit Agricole w Łowiczu
Oddziały
author
18 lipca 2019

Credit Agricole w Łowiczu

Kredyt konsolidacyjny Ostrów Wielkopolski
Kredyty miasta
author
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Ostrów Wielkopolski

W jakich branżach chcą pracować Polacy ?
Wpisy
author
09 kwietnia 2018

W jakich branżach chcą pracować Polacy ?

Chwilówki Czechowice-Dziedzice
Chwilówki miasta
author
22 lutego 2022

Chwilówki Czechowice-Dziedzice