15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm w Pekao

15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm w Pekao

author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie o wprowadzeniu do swojej oferty kolejnych gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego na zobowiązania kredytowe dla firm. Pekao udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, dzięki której średnie i dużym przedsiębiorstwa będą mogły otrzymać dodatkowe zabezpieczenia kredytów obrotowych.

Należy wiedzieć, że limit, który uzyskał Bank Pekao na kierowanie swoich działań wynosi 15 000 000 000 złotych. To kolejne wsparcie, które instytucja wprowadza do swojej oferty. Klika dni temu Pekao informowało o wsparciu przyznanemu mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom.

Fundusz Gwarancji Płynnościowych jest nowym programem przygotowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego, którego celem jest niesienie pomocy średnim i dużym firmom dotkniętych epidemią koronawirusa w Polsce. Program to udzielenie dodatkowego wsparcia płynnościowego. Z podwyższonych gwarancji kredytowych BGK mogły do tej pory korzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, natomiast teraz do tej grupy dodano również większe przedsiębiorstwa.

W celu wsparcia naszych klientów pracujemy nad programami, które wykorzystują zarówno krajowe środki publiczne, jak i fundusze europejskie. Są to programy gwarancyjne dla firm każdej wielkości: mikro, małych, średnich i dużych. Pracujemy nad dopłatami do odsetek, subwencjami w ramach tarczy PFR czy tanimi liniami kredytowymi na finansowanie obrotowe w ramach programów dla poszczególnych województw. Możliwości jest bardzo wiele, a my analizujemy każdą z nich, aby pomóc naszym klientom. Szykujemy się do uruchamiania kolejnych programów wsparcia we współpracy z BGK oraz z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym.

– mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pomoc dla dużych firm

Bank Pekao poinformował, że maksymalna kwota finansowania, które obejmuje gwarancja Funduszu Gwarancji Płynnościowych wynosi 250 000 000 złotych, natomiast okres gwarancji to 27 miesięcy. Gwarancje w nowej ofercie Pekao zabezpieczają do 80% wartości łącznej kwoty kredytu, czyli w przedziale od 3 500 000 do 200 000 000 złotych. Zabezpieczone gwarancją umowy kredytowej można zawierać do końca 2020 roku.

Warto również wiedzieć, że zabezpieczenie skierowane jest do wszystkich branż, dla nowych i odnawialnych kredytów obrotowych. Kredyty zawarte od 1 marca 2020 roku również mogą być zabezpieczane gwarancjami z Funduszu Gwarancji Płynnościowych.

Bank Pekao jest liderem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Polsce. Zaufało nam wiele firm, a naszym priorytetem jest utrzymanie tego zaufania poprzez wspieranie ich działalności, szczególnie w tak trudnym okresie. Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego pozwala nam zabezpieczyć kredyty nawet do 250 mln zł, dzięki czemu finansowanie płynnościowe dla większych firm stanie się przystępniejsze. Jest to kolejny instrument po gwarancjach BGK de minimis, odroczeniu spłaty rat oraz prolongatach kredytów, za pomocą którego możemy szerzej oferować wsparcie finansowe i lepiej odpowiadać na obecne potrzeby naszych klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/498145/bank-pekao-udostepnia-15-mld-zl-na-gwarancje-kredytowe-dla-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro Terenowe ZUS w Gliwicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Gliwicach

Resort finansów wydłużył ulgę mieszkaniową do 3 lat
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
30 grudnia 2018

Resort finansów wydłużył ulgę mieszkaniową do 3 lat

Ile kosztuje pranie dywanów?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
29 czerwca 2019

Ile kosztuje pranie dywanów?

Ile kosztowała reforma emerytalna? Raport Santander Polska
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
22 stycznia 2019

Ile kosztowała reforma emerytalna? Raport Santander Polska

PKO BP w Barczewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 października 2019

PKO BP w Barczewie

Porównaj