Karty firmowe w PKO BP z Apple Pay i Garmin Pay

Karty firmowe w PKO BP z Apple Pay i Garmin Pay

author
Alicja Uzarowicz
07 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował, że od czwartku 5 marca karty firmowe, jakie uzyskują klienci biznesowi, są już wyposażone w dwie nowe metody płatności. Dzięki Apple Pay przedsiębiorcy za zakupy zapłacą iPhone’em, iPadem albo zegarkiem Apple Watch. Zaś Garmin Pay umożliwi płatności smartwatchami Garmin.

Jak można przeczytać w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, spółka udostępniła kolejne dwie metody płatności dla klientów biznesowych. Karty firmowe będzie można powiązać z aplikacjami Apple Pay i Garmin Pay. Dzięki temu klienci opłacą swoje zakupy wygodnie z wykorzystaniem mobilnych urządzeń.

Klienci firmowi PKO Banku Polskiego, którzy posiadają urządzenia mobilne firmy Apple będą mogli dokonywać transakcji z wykorzystaniem iPhone’ów, zegarków Apple Watch oraz iPadów. Proces aktywacji usługi wygląda tak samo, jak przy takich usługach dla klientów indywidualnych.

Natomiast wdrożenie płatności Garmin Pay dla klientów firmowych umożliwi dokonywanie transakcji płatniczych przy użyciu zegarków wyposażonych w technologię Garmin. Które karty firmowe bank wyposażył w te opcje i jak je uruchomić?

"

Karty płatnicze dla firm, przedsiębiorstw oraz korporacji i samorządów, przy czym usługi nie obejmują kart debetowych PKO Visa Business (Electron), PKO Visa Business Municipium, Visa Business Adm. oraz niepersonalizowanej karty debetowej typu przedpłaconego. W przypadku kart PKO Visa Business Waluta EUR/USD dotyczy „kart z aktywną funkcją bezstykową”

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Karty firmowe z opcją płatności Apple Pay

Jak dokonać aktywacji nowej metody płatności  na smartfonie firmy Apple? W przypadku urządzeń wyposażonych w system iOS wystarczy tylko włączyć aplikację Wallet, która systemowo zainstalowana jest na urządzeniach. Następnie wystarczy tylko wybrać „+”, który znajduje się u góry z prawej strony ekranu.

Po przejściu do opcji „Dodaj inną kartę” należy zeskanować kartę, którą chcemy dodać. Posłuży do tego aparat, w jaki wyposażony jest smartfon. Od tego momentu można cieszyć się już płatnościami mobilnymi na miarę XXI wieku. Rejestracja karty nie powinna zająć więcej czasu niż zaledwie kilka minut.

Nieco inaczej wygląda aktywacja usługi Garmin Pay na zegarkach, które wyposażone są w technologię Garmin. Do jej włączenia konieczne będzie użycie naszego smartfona. Nie ma tu znaczenia, czy jest to iPhone  czy telefon działający na systemie operacyjnym Android.

Uruchamianie Garmin Pay – płatności zegarkiem

Aby aktywować usługę Garmin Pay, która pozwala podłączyć karty firmowe do smartwatcha wyposażonego w tę technologię, wystarczy pobrać na smartfona aplikację Garmin Connect Mobile. Kolejnym krokiem jest wyszukanie w niej swojego zegarka i synchronizacja ze smartfonem.

Następnie, jeżeli wcześniej użytkownik nie korzystał z tej metody płatności, należy utworzyć nowy portfel w zakładce Garmin Pay wspomnianej aplikacji. Po utworzeniu portfela należy zabezpieczyć go czterocyfrowym kodem, którego wpisanie umożliwi dokonanie pierwszej transakcji po kolejnym założeniu zegarka.

Gdy portfel został już założony, należy wprowadzić dane karty, którą chcemy zarejestrować. W tym celu należy wpisać w rubryki numer karty, jej datę ważności oraz kod CVV/CCVV2. Taką operację trzeba będzie jeszcze potwierdzić kodem weryfikacyjnym, który dotrze do klienta w formie wiadomości SMS. Teraz można już płacić swoim zegarkiem.


Źródła:
https://www.pkobp.pl/aktualnosci/applepay-garminpay-karty-firmowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Łomży
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 czerwca 2019

Alior Bank w Łomży

Promocja: „200 zł za konto z wynagrodzeniem” w Santander Bank Polska
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
09 października 2018

Promocja: „200 zł za konto z wynagrodzeniem” w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska wprowadza nowości do aplikacji mobilnej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2020

Santander Bank Polska wprowadza nowości do aplikacji mobilnej

thumbnail
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 lipca 2021

Ranking pożyczek ratalnych lipiec 2021

Automaty Poczty Polskiej już niedługo zagoszczą w Biedronkach
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 maja 2019

Automaty Poczty Polskiej już niedługo zagoszczą w Biedronkach

Porównaj