Filmy dla 100 tys. widzów dzięki markom Provident i AXA

Filmy dla 100 tys. widzów dzięki markom Provident i AXA

author
Halszka Gronek
05 września 2019

Dwunasta edycja festiwalu „Kino Letnie Sopot-Zakopane” już za nami. Jak wyjaśnia firma Provident Polska, jeden z głównych partnerów wydarzenia, udział w przedsięwzięciu był niezapomnianą przygodą, z której pracownicy uczestniczący w pracach festiwalowych są ogromnie dumni. 

Wraz z końcem sierpnia końca dobiegł najdłuższy festiwal filmowy w Polsce, „Kino Letnie Sopot-Zakopane” organizowany w partnerstwie z firmą pożyczkową Provident oraz ubezpieczalnią AXA. Jak informują organizatorzy, w tegorocznej, dwunastej już, edycji tego wakacyjnego przedsięwzięcia udział wzięło ponad 100 tysięcy widzów. Widzom udało się obejrzeć czterdzieści wyjątkowych produkcji filmowych na łącznie trzech scenach: na Molo w Sopocie, w Ecomarinie nad jeziorem Niegocin (Giżycko) oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem.

Festiwal „Kino Letnie Sopot – Zakopane” był dla Polek i Polaków niezwykłą okazją do uczestniczenia w bezpłatnych projekcjach filmowych. Wygodne leżaki, towarzystwo największych sław polskiej kinematografii, seanse pod gwiaździstym niebem – to jedynie próbka tego, co mieli do zaoferowania Provident i AXA. W ciągu 62 festiwalowych dni odbyły się spotkania z takimi gwiazdami polskiego kina, jak Katarzyna Figura, Agnieszka Dygant, Rafał Zawierucha, Borys Szyc czy Cezary Pazura. 

Wyjątkowe ulokowanie miasteczek festiwalowych zapewniło widzom niezapomniany nastrój. Widok na morze, polskie Tatry czy na spokojną taflę mazurskiego jeziora Niegocin – ciężko wymarzyć sobie piękniejszą scenerię dla wieczornego seansu filmowego. Co więcej, nie tylko odpoczywający na leżakach mogli uczestniczyć w projekcjach. W przypadku mazurskiego miasteczka festiwalowego widzami mogli zostać także żeglarze odpoczywający na pokładach jachtów. Unikatowe w skali europejskiej kino jachtowe okazało się być strzałem w dziesiątkę. 


Sprawdź listę najczęstszych mitów na temat pożyczek pozabankowych.

Genialne filmy… i nie tylko!

O powodzeniu tegorocznej edycji festiwalu „Kino Letnie Sopot-Zakopane” świadczą liczby: publiczność festiwalowa licząca ponad 100 tysięcy widzów obejrzała ponad 40 tytułów filmowych, spędzając przed ekranami ponad 250 godzin. Hitem tegorocznego repertuaru okazał się oscarowy „Green Book”. Ogromną popularnością cieszyły się także „Familijne wtorki” gromadzące przed ekranem całe rodziny, jak również „Piątki ze Storytel” prezentujące najciekawsze adaptacje filmowe. Serca polskich widzów skradły też gwiazdorskie „Kobiece niedziele z Providentem”.

Mimo że festiwal organizowany w partnerstwie z Providentem i firma AXA jest wydarzeniem filmowym, projekcie nie były jedyną atrakcją dla uczestników. Goście festiwalu jako pierwsi widzowie w Polsce mogli zobaczyć fotosy z planu filmu pt. „Piłsudski”, który w kinach pojawi się dopiero 13 września. Plenerową wystawę „Piłsudski” otworzył w Sopocie odtwórca roli marszałka, ceniony aktor Borys Szyc. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z aktorem Rafałem Zawieruchą, odtwórcą roli Romana Polańskiego w najnowszej produkcji Quentina Tarantina. 

"

Dziękuję widzom i gwiazdom filmowym za udział w 12. edycji najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Po raz kolejny pokazaliśmy, że kino to połączona energia twórców i publiczności. Dziękuję za uczestnictwo w seansach filmowych oraz spotkaniach z gwiazdami. To były wspaniałe filmowe wakacje. Bez Was to wszystko by się nie wydarzyło. Do zobaczenia za rok!

– podsumował pomysłodawca i organizator festiwalu, Paweł Adamski.

Provident partnerem wydarzenia

Provident Polska jako jedna z największych firm pożyczkowych w Polsce była czynnie zaangażowana w organizację tegorocznej edycji festiwalu „Kino Letnie Sopot-Zakopane”. Prezeska instytucji, Agnieszka Kłos, skomentowała:

"

Świat finansów opisują twarde dane i liczby. Dla nas, co podkreślamy od dawna, liczby mają jednak zupełnie inny wymiar, jeśli popatrzymy na nie przez pryzmat spełnionych marzeń i emocji, jakie im towarzyszą. 100 000 widzów to 100 000 miłych chwil i zrealizowanych planów na filmowy wieczór. My, jako Provident Polska, jesteśmy dumni, że wspólnie z marką AXA jesteśmy partnerem tak wielkiego wydarzenia kulturalnego, a tak wiele osób wpisało nasz festiwal w swoje wakacyjne plany.

W tym roku do grona głównych partnerów festiwalu, obok Providenta i firmy AXA, dołączyła także  marka Storytel. To właśnie Storytel zorganizował szereg interesujących atrakcji dla uczestników, między innymi ożywione „mówiące obrazy” Jana Matejki i Henryka Siemiradzkiego prezentowane na półpiętrze Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz weekendowe strefy Storytel dla dzieci.

Głównym organizatorem wydarzenia jest marka Outdoor Cinema. Partnerami strategicznymi tegorocznej edycji festiwalu była Telewizja TVN oraz TVN Fabuła. W gronie partnerów medialnych znalazły się takie podmioty, jak : Radio Zet, Chillizet, Empik, Filmweb, VIVA, Party, Kino, Co Jest Grane 24, AMS, Zakolove, Uroda Życia oraz Wirtualna Polska.


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/460128/niezapomniane-filmowe-wakacje-dzieki-provident-i-axa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Świąteczny konkurs – do wygrania 30 bonów Empik
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 grudnia 2018

Świąteczny konkurs – do wygrania 30 bonów Empik

Komitet Stabilności Finansowej – czym się zajmuje?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 listopada 2018

Komitet Stabilności Finansowej – czym się zajmuje?

BNP Paribas oddziały w Rudzie Śląskiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Rudzie Śląskiej

Kredyt samochodowy Wschowa
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
19 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Wschowa

Młodzi Polacy pozytywnie oceniają swoje finanse
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 lipca 2019

Młodzi Polacy pozytywnie oceniają swoje finanse

Ile kosztuje Uber?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
04 lutego 2021

Ile kosztuje Uber?

Porównaj