Bank Pocztowy zwiększa limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł
Bank Pocztowy wprowadza zmiany w płatnościach bezgotówkowych. Instytucja poszła w ślady Mastercard i Visa, czego efektem jest zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych do 100 złotych, bez konieczności podawania kodu PIN.
Należy wiedzieć, że Klienci Banku Pocztowego nie bedą mogli od razu korzystać z nowych limitów w każdym miejscu. Nowe zasady płatności bezgotówkowych, które mówią o transakcjach do 100 złotych bez konieczności podawania kodu PIN będą dostępne tylko w przystosowanych do tego punktach usługowo – handlowych. Chodzi o to, że terminale płatnicze muszą przejść aktualizację.
Terminale w lokalach usługowych będą stopniowo aktualizowane. Należy mieć więc na uwadze, że może dojść do sytuacji, w której dany sklep będzie obsługiwał płatności do 100 złotych bez zatwierdzania PINem, a inny lokal nie będzie jeszcze do tego przystosowany. Wówczas płatności powyżej 50 złotych będą musiałby być zatwierdzane kodem PIN.
Bank Pocztowy podwyższył kwotę limitu dla transakcji zbliżeniowych do 100 zł w ślad za podjętymi działaniami organizacji kartowych. Niemniej jednak istotne jest również wdrożenie zmian przez wszystkich akceptantów płatności kartowych, aby terminal płatniczy nie wymuszał kodu PIN dla transakcji zbliżeniowych do 100 zł.
– mówiła Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Klienci Banku Pocztowego posiadający karty z logo Mastercard (bo tylko te są brane pod uwagę w tym banku) nie muszą wprowadzać żadnych zmian, żeby korzystać z nowych limitów płatności bezgotówkowych.
Bank Pocztowy
Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:
– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.
Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.
źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/492065/bank-pocztowy-podnosi-limit-platnosci-bez-podawania-kodu-pin-do-100-zlotych-w-transakcjach-zblizeniowych-rusza-usluga-bank-pocztowy-gotowy
Dodaj komentarz