Kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem w Credit Agricole

Kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
26 lipca 2021

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do swojej oferty kredytu mieszkaniowego, którego oprocentowanie będzie stałe przez 7 lat, dzięki czemu przez ten okres Klienci będą spłacali raty w niezmienionej wysokości. Sprawdzamy szczegóły.

Wdrożone rozwiązanie ma ułatwić Klientom comiesięczne zarządzanie swoim budżetem domowym.

Rekomendacja S KNF

W oparciu o Rekomendację S, wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, od lipca bieżącego roku każdy bank w Polsce powinien uwzględnić w swojej ofercie kredyt, którzy przez minimum 5 lat będzie posiadał stałą stopę procentową. Credit Agricole, jako jeden z nielicznych banków w naszym kraju zdecydował się na nie 5, a 7 lat stałego oprocentowania. Przez cały ten czas miesięczna rata kredytu nie ulegnie zmianie, a po okresie kredytowania Klient będzie mógł podjąć decyzję, czy wciąż chce spłacać kredyt po stałej stopie procentowej czy raczej wybierze oprocentowanie zmienne.

Stałe lub okresowo stałe stopy procentowy pozwolą łatwiej zarządzać domowym budżetem. Taki kredyt daje pewność, że wysokość miesięcznej raty nie ulegnie zmianie, mimo zmian podstawowych stóp procentowych NBP. Wybór kredytu ze stopą zmienną lub okresowo stałą nie będzie miał wpływu na ocenę zdolności kredytowej i wyznaczenie maksymalnej dostępnej kwoty kredytu.

– mówiła cytowana w komunikacie Mariola Willmann, manager w Departamencie Zarządzania Produktami Kredytowymi w banku Credit Agricole.

Oferta Credit Agricole

W ofercie banku Credit Agricole RRSO kredytu ze stałą stopą oprocentowania dla przykładu reprezentacyjnego wynosi 3,95%, natomiast ze zmienną stopą procentową wynosi 3,02%. Niezależnie od wyboru oprocentowania, inne warunki nie zmieniają się. W wybranych ofertach Credit Agricole nie pobiera od Klientów prowizji za udzielenie kredytu. Ponadto wolna od opłaty jest wcześniejsza spłata kredytu lub zmiana rodzaju oprocentowania ze zmiennego na okresowo stałe. Wkład własny przy takim kredycie wynosi przynajmniej 10%, a czas kredytowania to maksymalnie 35 lat. Ponadto Credit Agricole pozwala na wypłatę kredytu przez 36 miesięcy z jednoczesnym odroczeniem spłaty kapitału w tym okresie.
Kredyt ze stałą stopą procentową jest dostępny także w ofercie Zielony DOM, na zakup lub budowę domu energooszczędnego. W przypadku tej oferty marża obniżona jest do 1,95%, natomiast prowizja wynosi 0%. Dzięki temu miesięczna rata jest jeszcze niższa.


Credit Agricole

Credit Agricole wchodzi w skład dziesięciu najpotężniejszych grup finansowych na świecie. Ponadto uważana jest za europejskiego lidera w dziedzinie zarządzania aktywami oraz współpracy banku z firmą ubezpieczeniową (bancassurance). Instytucji zaufało ponad 52 000 000 Klientów na całym świecie. Credit Agricole od ponad 120 lat nie zmienia kierunku swojego działania. Przez cały ten okres grupa skupia się przede wszystkim na Kliencie oraz wspieraniu społeczności lokalnych.
W naszym kraju bank działa i wspiera Polaków od 2011 roku. Aktualnym prezesem CA jest Piotr Kwiatkowski, a stanowisko pierwszego wiceprezesa zajmuje obecnie Olivier Constantin. Poza prezesem, w zarządzie zasiada jeszcze sześciu innych członków. Pod koniec koniec trzeciego kwartału 2018 roku liczba otwartych Kont dla Ciebie przekroczyła 100 000.


źródło: https://media.credit-agricole.pl/informacje-prasowe/2021/kredyt-mieszkaniowy-ze-stalym-oprocentowaniem-przez-7-lat-od-credit-agricole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pocztowy zwolniony z fall-back przez KNF
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 grudnia 2019

Bank Pocztowy zwolniony z fall-back przez KNF

Ile zarabia geolog?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
23 września 2019

Ile zarabia geolog?

Komornik musi płacić VAT
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 marca 2017

Komornik musi płacić VAT

Wskaźnik PMI – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 marca 2020

Wskaźnik PMI – co to jest?

PKO BP w Pępowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 października 2019

PKO BP w Pępowie

Santander Bank Polska w Skarżysku-Kamiennej
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Skarżysku-Kamiennej

Porównaj