Kredyt na ciągnik i maszyny rolnicze

Kredyt na ciągnik i maszyny rolnicze

author
Dominika Byczek
03 lutego 2021
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Maszyny rolnicze do najtańszych nie należą, dlatego dla niektórych rolników jedyną drogą do posiadania potrzebnej maszyny jest kredyt bankowy. Sprawdzamy, gdzie znajdziemy najlepsze oferty – także bez zaświadczeń i przez Internet. Na zakup ciągnika lub innej maszyny rolniczej możemy otrzymać nawet 300 000 zł.

Kredyt na ciągnik i maszyny rolnicze 

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kwota pożyczki: od 1000 do 160 000 zł

Spłata: od 12 do 120 miesięcy

Wniosek przez Internet

Niska miesięczna rata

0 zł prowizji

RRSO 6,23%

Jeden z najtańszych kredytów na rynku. Wniosek przez Internet, umowę podpisujemy w wybranym oddziale.

Bancovo

Bancovo

Kwota pożyczki: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

OSzybka decyzja i wypłata

Bez zaświadczeń o dochodach

W całości przez Internet

RRSO 9,59%

Bancovo jest platformą finansową, na której znajdziemy kredyty przez Internet. Znajdziemy tam między innymi Alior Bank, Credit Agricole oraz Santander Bank Polska.

Alior Bank

Alior Bank

Kwota pożyczki: od 500 do 150 000 zł

Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat

W całości przez Internet

Dostępny kalkulator kredytowy

Minimum formalności

RRSO 10,01%

Oferta skierowana jest do nowych Klientów Alior Banku.

Smartney

Smartney

Kwota pożyczki: od 3000 do 60 000 zł

Spłata: od 24 do 60 miesięcy

W całości przez Internet

Szybki przelew na konto

Minimum formalności

RRSO 15,38%

Szybki kredyt online. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

SuperGrosz

SuperGrosz

Kwota pożyczki: od 1000 do 15 000 zł

Spłata: od 4 do 50 miesięcy

W całości przez Internet

Bez zaświadczeń o dochodach

Szybka decyzja i wypłata

RRSO 78,07%

Pożyczka na dowolny cel – do jej otrzymania nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

Credit Agricole

Credit Agricole

Kwota kredytu: od 1000 do 50 000 zł

Spłata: od 3 do 60 miesięcy

Szybka decyzja kredytowa

Wniosek przez Internet

Stałe raty miesięczne

RRSO 15,35%

Kolejna propozycja finansowania bez wychodzenia z domu. Decyzję możemy otrzymać nawet w ciągu 10 minut.

PKO BP - dla nowych Klientów

PKO BP - dla nowych Klientów

Kwota kredytu: do 4500 zł

Spłata: od 2 do 96 miesięcy

Także dla nowych Klientów

Bez kontaktu z pracownikiem banku

Dostępny kalkulator kredytowy

RRSO 13,77%

Oferta dla osób bez konta w PKO BP. Kwota kredytu to tylko 4500 zł, ale proces kredytowy jest uproszczony i opiera się na przelewie weryfikacyjnym.

Kredyt na ciągnik i maszyny rolnicze – szczegóły

Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Okres spłaty:od 2 miesięcy do 10 lat
Minimalny wiek:18 lat
Stan maszyny:nowy/używany
Wniosek przez Internet:tak
Wypłata:przelew na konto
Zabezpieczenie na maszynie rolniczej:nie
RRSO:od 6,23%

Kredyt na maszyny rolnicze – najważniejsze informacje

Niestety koszty maszyn rolniczych, nawet używanych, są bardzo duże. Wielu rolników, szczególnie tych, którzy prowadzą mniejszą gospodarkę, nie ma tak dużej gotówki, by mogli pozwolić sobie na zakup ciągnika lub maszyny rolniczej.

W takiej sytuacji wyjścia są tylko dwa: można odkładać i poczekać aż będzie nas stać na zakup potrzebnej maszyny albo można kupić ją za kredyt i spłacać raty, które nie będą obciążeniem dla miesięcznego budżetu.

Z perspektywy rolnika, którego zarobek nie zależy przecież jedynie od jego ciężkiej pracy, ale i od warunków zewnętrznych, taka forma płatności (na raty) wydaje się być dużo mniej obciążająca. Nawet jeżeli mamy zaoszczędzoną gotówkę, czasem lepiej nie pozbywać się jej od razu i zostawić ją na tzw. czarną godzinę.

Kredyt na ciągnik albo inną maszynę rolniczą pozwala na jej zakup bez odczucia dużego upływu posiadanej gotówki. Jednocześnie daje także szansę tym rolnikom, których po prostu nie stać na zakup potrzebnej maszyny.

Przy prowadzeniu własnego gospodarstwa rolnego zakup maszyny rolniczej nie jest po prostu kupnem, a staje się inwestycją we własny biznes. Nawet jedna maszyna może znacząco zwiększyć naszą produkcję i skalę sprzedaży produktów rolnych (a co za tym idzie – zyski rolnika z prowadzonej działalności).

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że z kredytu na ciągnik albo maszynę rolniczą nie kupimy nowego urządzenia/pojazdu. W maksymalnym pułapie kredytowym (do 300 000 zł) mieszczą się jedynie ciągniki i maszyny używane. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą one znacznie zwiększyć opłacalność naszej działalności rolniczej.

Kredyt bankowy jest w pełni bezpiecznym produktem z niską ratą miesięczną. Osoby posiadające zdolność kredytową i regularne dochody bez problemu udźwigną spłatę raty kredytu nawet na najwyższą kwotę.

Dla kogo kredyt na ciągnik i maszyny rolnicze?

Z kredytu na ciągnik i dowolną maszynę rolniczą mogą skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie. Wyznacznikiem nie jest tutaj fakt posiadania własnego gospodarstwa rolnego albo pracy w tego typu miejscu. Również osoby formalnie niemające nic wspólnego z rolą mogą skorzystać z tego typu kredytu.

Kredyt bankowy na zakup ciągnika albo maszyny rolniczej jest bowiem niczym innym jak zwykłym kredytem konsumpcyjnym, czyli takim, przy którym środki możemy przeznaczyć na dowolny cel – w tym wypadku właśnie na zakup maszyny rolniczej lub ciągnika.

Tak jak przy innych kredytach bankowych, jak i przy kredytach na maszyny rolnicze i ciągniki musimy mieć:

 1. ukończone 18 lat,
 2. zamieszkanie i zameldowanie w Polsce,
 3. pełną zdolność do czynności prawnych,
 4. stałe i udokumentowane dochody,
 5. pozytywną historię kredytową,
 6. zdolność kredytową,
 7. konto w banku,
 8. telefon komórkowy,
 9. adres e-mail,
 10. brak komornika sądowego.

W przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości w spłacie innych zobowiązań zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą pożyczki bez BIKWszystkie banki muszą obowiązkowo sprawdzić Klienta we wszystkich bazach dłużników, dlatego osoby zadłużone i niespłacające na czas swoich zobowiązań powinny szukać finansowania raczej w firmach pozabankowych.

Jak otrzymać kredyt na ciągnik albo maszynę rolniczą?

Otrzymanie kredytu na maszynę rolniczą albo ciągnik wiąże się z koniecznością przejścia wszystkich standardowych procedur kredytowych. Pierwszym więc krokiem do uzyskania kredytu jest wybranie oferty najlepszego naszym zdaniem banku i złożenie w nim wniosku pożyczkowego.

W większości banków jest to bardzo proste – nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystkie formalności załatwić możemy online. Jeżeli z takiej opcji nie chcemy (lub nie możemy, bo np.: nie mamy konta w danym banku) skorzystać, zawsze możemy złożyć wniosek kredytowy w wybranej placówce bankowej, o ile posiada ona obsługę kredytową.

Kolejnym krokiem we wzięciu kredytu na maszynę rolniczą lub ciągnik jest sprawdzenie naszej historii kredytowej oraz zdolności kredytowej. Większość kredytodawców prosi również o zadeklarowanie wysokości zarobków (niekiedy jest ona potwierdzana przez np.: telefon do pracodawcy).

Jeżeli wszystkie poprzednie kroki przebiegną pomyślnie, bank wyda wobec nas wstępną decyzję kredytową. Pozytywna decyzja skutkuje przyznaniem zgody na udzielenie kredytu. Następnie wystarczy jedynie podpisać umowę kredytową i oczekiwać na wypłatę środków.

W skrócie procedura kredytowa wygląda następująco:

 1. Wybieramy ofertę kredytową, która wydaje się nam najbardziej korzystna.
 2. Wchodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy.
 3. Wybieramy odpowiednią pożyczkę/kredyt i wskazujemy:
  – kwotę kredytu,
  – jego przeznaczenie,
  – ilość rat, która nas interesuje.
 4. Wskazujemy dane osobowe i informacje o naszym zatrudnieniu i uzyskiwanych zarobkach.
 5. Oczekujemy na decyzję kredytową.
 6. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej musimy umówić się na podpisanie umowy kredytowej (zazwyczaj do wyboru mamy dwie opcje: podpis online albo w oddziale banku).
 7. Kredyt jest uruchamiany.
 8. Nasze pieniądze są wypłacone na nasze konto.

Korzyści z kredytu na ciągnik lub maszynę rolniczą

Główną korzyścią z wzięcia kredytu na maszynę rolniczą albo ciągnik jest fakt, iż możemy go kupić w każdym momencie, w którym znajdziemy się w takiej potrzebie. Nie musimy czekać na odłożenie konkretnej kwoty, co jest bardzo istotne np.: wtedy, kiedy dotychczas posiadane maszyny rolnicze zepsują się w trakcie żniw, których niedokończenie będzie skutkowało dużymi stratami finansowymi.

Co więcej – kredyt na ciągnik lub maszynę rolniczą pozwala także, jak już wskazywaliśmy powyżej, na poczynienie dużej inwestycji we własne gospodarstwo rolne. Nowa maszyna rolnicza może przyczynić się do bardziej efektywnych zbiorów lub przyspieszenia różnych procesów związanych z hodowlą zwierząt gospodarskich. Wydajne gospodarstwo przynosi dużo większe zyski, więc koszt zakupu maszyny najprawdopodobniej zwróci się szybciej, niż zdążymy ją spłacić.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że kredyt udzielany przez banki na zakup ciągnika lub maszyny rolniczej nie wiąże się z ustanowieniem jakiegokolwiek zabezpieczenia na tym pojeździe/urządzeniu. Już w momencie kupna jest ono całkowicie nasze, co oznacza, że możemy rozporządzać nim w dowolny sposób.

Jednym z aspektów zarządzania jest także możliwość sprzedaży ciągnika/maszyny rolniczej, którą mamy przy kredytach gotówkowych, jakie wskazujemy w naszym rankingu, a którą utracilibyśmy przy wzięciu kredytu takiego, w którym np.: kupiony ciągnik stanowiłby jednocześnie zabezpieczenie dla banku. Żadna z ofert wskazanych w naszym rankingu nie stosuje takich praktyk, więc kredyty te są dla kredytobiorcy całkowicie bezpieczne.

Korzyść z kredytu na ciągnik lub maszynę rolniczą mogą również odczuć osoby, które nie potrafią oszczędzać. Jeżeli pieniądze na zakup potrzebnej maszyny rolniczej odkładamy już od kilku lat i nie jesteśmy w stanie jej uzbierać, to raczej potrzebna nam jest silniejsza motywacja do odkładania konkretnej kwoty.

Kredyt na ciągnik lub maszynę rolniczą – kalkulator

Dokładny koszt kredytu na ciągnik lub maszynę rolniczą najłatwiej możemy poznać poprzez sprawdzenie go w kalkulatorze kosztów kredytu. Takie kalkulatory są dostępne na stronach wielu banków i platform, które zajmują się pośredniczeniem w udzielaniu kredytów bankowych, np.: Bancovo.

źródło: https://www.bancovo.pl/

W kalkulatorze oferowanym przez Bancovo możemy porównać oferty kredytowe kilku banków jednocześnie. Wystarczy, że podamy swoje oczekiwania, czyli to, jaką kwotę i na jak długi okres czasu chcemy uzyskać, a kalkulator sam podpowie nam, z której oferty powinniśmy skorzystać, by uzyskać np.: jak najniższą ratę.

Z kalkulatorów bankowych natomiast bardzo popularny jak kalkulator kredytowy Alior Banku. Jest on bardzo prosty w obsłudze – wystarczy, że suwakiem wskażemy, ile dokładnie chcemy pożyczyć i zaznaczymy, na ile rat miesięcznych miałby być rozłożony nasz kredyt.

źródło: https://pozyczka.aliorbank.pl

Czy warto brać kredyt na maszynę rolniczą?

Oczywiście na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ dla każdego coś innego jest opłacalne – opłacalność zależy zawsze od naszej indywidualnej sytuacji. Warto jednak, przed podjęciem tak ważnej decyzji, wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy takiego kredytu.

Na pewno warto wskazać, że o wiele rozsądniejszą opcją niż kredyt jest po prostu odłożenie konkretnej kwoty i kupienie maszyny rolniczej za gotówkę. Osobom czytającym ten artykuł rada ta nie jest jednak zapewne potrzebna – wszyscy, którzy się tutaj znaleźli, najprawdopodobniej są już zdecydowani na to, że potrzebują sprzętu rolniczego właśnie teraz, a nie dopiero wtedy, kiedy na niego zaoszczędzą.

Wyobraźmy sobie jednak, na czym w istocie polegałby nasz proces oszczędzania. Gdybyśmy zdecydowali się odkładać regularnie na maszynę rolniczą, musielibyśmy w każdym miesiącu zabezpieczyć na ten cel konkretną kwotę. Finalnie po całym okresie oszczędzania moglibyśmy kupić wymarzoną maszynę.

Jeżeli jednak – zamiast oszczędzania – wybierzemy opcję kredytowania, wymarzoną maszyną będziemy mogli cieszyć się nawet tego samego dnia. Proces oszczędzania zamienimy po prostu na proces spłacania, ale nadal będzie wyglądał on w ten sam sposób – w każdym miesiącu na spłatę musimy zabezpieczyć tą samą kwotę.

Różnica praktyczna pomiędzy oszczędzaniem a kredytowaniem jest zatem niewielka – oba procesy polegają na tym, by co miesiąc odkładać na konkretny cel konkretną kwotę. Jest natomiast dużo aspektów pobocznych, które jednak nie przedstawiają kredytowania w tak dobrym świetle. Przede wszystkim pod uwagę musimy brać fakt, iż kredyty nigdy nie są darmowe. Zawsze do kredytu coś dopłacamy – najczęściej nie tylko odsetki, ale i różne opłaty dodatkowe. Oszczędzanie natomiast jest całkowicie darmowe.

Dochodzi też tutaj aspekt obowiązku – oszczędzanie to tylko nasze postanowienie, a kredyt to już obowiązek prawny. Jeżeli w danym miesiącu nie będziemy w stanie zaoszczędzić konkretnej kwoty, to po prostu nasz proces oszczędzania się wydłuży. Jeżeli natomiast w danym miesiącu nie będzie nas stać na spłatę raty kredytu – możemy ściągnąć na siebie o wiele poważniejsze konsekwencje niż to, że zawiedziemy swoje zamiary.

Kiedy nie spłacimy raty kredytu, przede wszystkim nasze opóźnienie zostanie odnotowane w bazie BIK. Utrudni nam to znacząco otrzymanie kolejnego kredytu lub pożyczki – osoby z negatywnym wpisem w bazie BIK mogą ubiegać się jedynie o pożyczki bez baz, czyli takie, w których pożyczkodawcy zobowiązują się do tego, że weryfikacja w bazach nie wyklucza danego Klienta z grona potencjalnych pożyczkobiorców.


Pytania i odpowiedzi

1. Czy muszę prowadzić gospodarstwo rolne, by uzyskać kredyt na maszynę rolniczą albo ciągnik?

Nie, żaden kredytodawca nie weryfikuje tego, czy prowadzimy gospodarstwo rolne. Kredyt gotówkowy kierowany jest również do osób, które własnego gospodarstwa nie posiadają.

2. Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę środków z kredytu na maszynę rolniczą albo ciągnik?

Czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy jest identyczny, jak w przypadku innych kredytów gotówkowych. Zazwyczaj środki są wypłacane kredytobiorcy w ciągu kilku dni roboczych od momentu podpisania umowy kredytowej, ale najczęściej mamy je na koncie już na drugi dzień.

3. Mój mąż chciał dostać kredyt na ciągnik, ale bank wydał mu odmowę. Chciałabym mu pomóc i wziąć kredyt na ciągnik na niego. Czy jest to możliwe? 

Nie, nikt nie może posłużyć się czyimiś danymi osobowymi w celu wzięcia kredytu. Można jednak wziąć kredyt na siebie samego, nawet jeżeli nie będziemy bezpośrednio sami użytkować danego sprzętu/maszyny. Dla banku nie ma to żadnego znaczenia, kto w rzeczywistości będzie poruszał się ciągnikiem, który kupimy z pieniędzy uzyskanych w ramach kredytu.

4. Czy za pieniądze uzyskane w ramach kredytu mogę kupić nie tylko maszynę rolniczą, ale także inne potrzebne narzędzia rolne?

Tak, pieniądze nie muszą być w całości przeznaczone na zakup maszyny rolniczej. Bank nie weryfikuje tego, na co dokładnie przeznaczyliśmy pieniądze z kredytu gotówkowego. Najistotniejsze jest to, byśmy pożyczoną kwotę zwrócili w całości.

5. Czy muszę w banku wskazywać, jaką konkretnie maszynę chcę kupić? Nie wiem, czy kiedy dostanę kredyt, aukcja, którą oglądam, będzie jeszcze aktualna.

Bez obaw – w banku nie musimy deklarować konkretnego zakupu (modelu maszyny, numeru aukcji). Jeżeli natomiast zadeklarujemy konkretną maszynę, a potem nasz wybór padnie na coś innego, również nic się nie stanie – bank nie będzie w to ingerował.

6. Czy muszę być pełnoletni, by otrzymać kredyt na maszynę rolniczą?

Tak, trzeba być pełnoletnim, a nawet nie zawsze ten wiek jest wiekiem wystarczającym do otrzymania kredytu na maszynę rolniczą. W poszczególnych przypadkach wiekiem minimalnym jest bowiem nie 18, a nawet 20 lub 21 lat. Osoby mające więcej niż 21 lat raczej nie powinny się obawiać, że ich wiek zdyskwalifikuje ich z grona potencjalnych kredytobiorców.


Przykłady reprezentatywne:

1) Kasa Stefczyka

Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.


2) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.


3) Alior Bank

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) “Pożyczki internetowej” wynosi 10,01%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 17 333 zł, całkowita kwota do zapłaty: 21 162,23 zł, oprocentowanie zmienne: 5,8%, całkowity koszt pożyczki: 3829,23 zł (w tym prowizja: 1386,64 zł (8%), odsetki: 2442,59 zł), 51 miesięcznych rat (w tym 50 równych rat w wysokości 414,95 zł, ostatnia rata: 414,73 zł). Kalkulacja została dokonana na 4.01.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.


4) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.


5) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).


6) Credit Agricole

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 235,23 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 9 835,23 zł (w tym: prowizja 4 410 zł, odsetki 5 425,23 zł), 49 miesięcznych równych rat w wysokości 784,71 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 784,44 zł.


7) PKO BP

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.10.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Piszu

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Piszu – poznaj godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
19 maja 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Santander Bank Polska w Chodzieży

Santander Bank Polska to drugi w Polsce największy bank detaliczny pod względem wielkości aktywów. Sprawdzamy oddziały w Chodzieży – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i ofertę.

author
Patryk Byczek
16 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Niespłacane karty kredytowe

Około 17 proc. kredytów na kartach nie jest regularnie spłacanych. Eksperci od lat przestrzegają przed pochopnym korzystaniem z tego łatwo dostępnego finansowania. Wciąż jednak wielu klientów nadmiernie się na kartach zadłuża, wpadając często w pułapkę, z której nie potrafi się wyzwolić.  – Polacy muszą nauczyć się korzystać z kart kredytowych – podkreśla Mariusz Hildebrand, prezes BIG InfoMonitor.

author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

BNP Paribas oddziały w Rumi

BNP Paribas Bank jest jednym z największych banków detalicznych na polskim rynku finansowym. Poniżej umieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje o oddziale zlokalizowanym w Rumi. Sprawdź godziny otwarcia, dane kontaktowe i propozycję oferty oddziału w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak zapłacić gotówką w Uber?

W Uberze zapłacimy gotówką – nowa metoda płatności została wprowadzona we wszystkich miastach w Polsce. Dotychczas w aplikacji Uber trzeba było dodać kartę płatniczą, z której środki pobierane były automatycznie. Sprawdziliśmy, jak krok po kroku zmienić w ustawieniach aplikacji domyślną metodą płatności i zacząć płacić gotówką za swoje przejazdy Uberem.

author
Dominika Byczek
23 listopada 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Consumer Bank Jarocin

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Jarocinie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
26 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj