Kredyt na rower w Credit Agricole

Kredyt na rower w Credit Agricole

author
Patryk Byczek
28 kwietnia 2023

Credit Agricole poinformował w komunikacie prasowym o rozbudowaniu oferty kredytu ratalnego o zakup roweru. Aktualnie ubezpieczać można również hulajnogi elektryczne oraz inne środku transportu osobistego. Sprawdzamy szczegóły.

Nowe przedmioty w kredycie ratalnym

Jeżeli jakiś Klient zdecyduje się na kredyt ratalny, którego przedmiotem będzie urządzenie transportu osobistego to może on (Klient) liczyć na dodatkowe, bezpłatne roczne ubezpieczenie od kradzieży swojego sprzętu.

Rowery coraz częściej wracają do łask. Polacy coraz częściej sięgają po ten środek transportu, doceniając pozytywny wpływ na zdrowie, który powoduje poruszanie się tym środkiem transportu. Obecnie, gdy robi się już coraz cieplej, rowery stają się alternatywą dla poruszania się autem, między innymi ze względu an wysokie koszty paliwa. W ciągu ostatnich kilku lat na popularności zyskały również hulajnogi elektryczne (oraz pozostałe środki transportu osobistego).

Kompaktowe rozmiary tych urządzeń sprawiają, że użytkownicy w prosty, łatwy i bezpieczny sposób mogą poruszać się po mieście, ale również w komunikacji miejskiej i publicznej (w autobusach, tramwajach czy pociągach).

Jesteś Klientem Credit Agricole? Sprawdź najważniejsze informacje:

Credit Agricole – sesje przelewów

Credit Agricole – infolinia

Credit Agricole – kod SWIFT

Credit Agricole promuje ekologiczne środki transportu

Od kilku dobrych lat można zauważyć, że Credit Agricole bardzo angażuje się w promowanie zrównoważone i przyjazne środowisku środki transportu. Są to właśnie, między innymi, rowery i hulajnogi. W związku z tym bank zachęca swoich Klientów, i nie tylko, do korzystania z tych środków transportu oferując im (Klientom) ubezpieczenie do zakupu roweru, hulajnogi oraz innych urządzeń transportu osobistego. Oferta ubezpieczenia została przygotowana we współpracy ze spółką Credit Agricole Ubezpieczenia.

Każda osoba, która zdecyduje się skorzystać z kredytu ratalnego na zakup wspominanych już wyżej pojazdów, otrzyma od banku roczne, darmowe ubezpieczenie od kradzieży. Oferta instytucji dotyczy pojazdów, które Klienci kupili na raty, niezależnie od ich ceny.

Już po raz piąty z naszymi partnerami handlowymi przygotowaliśmy ofertę darmowego ubezpieczenia, przy zakupie pojazdu na raty. Od tego roku, obok rowerów tradycyjnych i elektrycznych, ubezpieczyć można też hulajnogi elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego . Polisa obejmuje kradzież i rabunek i jest ważna przez rok. Bardzo pozytywny obiór oferty w poprzednich latach pokazuje, że to trafna odpowiedź na oczekiwania klientów. Przy okazji promujemy też ekologiczne środki transportu 

– podkreśla w komunikacie prasowym  Tomasz Kamiński, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Partnerami w Credit Agricole.

Warunki oferty ubezpieczenia w CA

Bank informuje, że darmowe ubezpieczenie podczas zakupu roweru na raty uwzględnia zwykłą kradzież. Warunkiem jest jednak to, że pojazd musiał być (podczas kradzieży) przemontowany do stojaka rowerowego lub jakiejkolwiek innej stałej konstrukcji przy użyciu zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.  Oferta ubezpieczenia obejmuje również sytuacje, w których do kradzieży doszło podczas rabunku lub kradzieży z włamaniem. W momencie, gdy jedna z powyższych sytuacji miała miejsce, Klient może otrzymać świadczenie w wysokości ceny pojazdu w chwili jego zakupu (a to bardzo ważne!). Ubezpieczenie nie bierze jednak pod uwagę zniszczenia urządzenia ani kradzieży części.

Aby skorzystać z oferty i otrzymać darmowe, roczne ubezpiecznie od kradzieży, należy kupić rower, hulajnogę elektryczną lub jakikolwiek inny środek transportu osobistego na raty. Wszystkie formalności pozostają po stronie Credit Agricole. Z oferty można skorzystać u partnerów handlowych banku – w sklepach rowerowych i większości sklepów z pojazdami elektrycznymi. 

Najważniejsze informacje o ofercie kredytowej:

przedmiot kredytu: rower, hulajnoga elektryczna, inne urządzenie transportu osobistego

gratis kredytowy: darmowe, roczne ubezpieczenie od kradzieży

co obejmuje ubezpieczenie: kradzież zwykłą, rabunek, kradzież z włamaniem

rrso: 14,11%

Co zrobić w przypadku kradzieży?

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której nasze urządzenie transportu publicznego zostanie skradzione, należy wykonać kilka kroków:

1. Zgłosić kradzież na policję.

2. Zgłosić szkodę do ubezpieczyciela w ciagu 7 dniu od zaistniałej sytuacji.

3. Przygotuj potrzebne dokumenty:

– potwierdzenie zgłoszenia szkody na policję wraz informacją o jednostce policji prowadzącej postępowanie i sygnaturą akt sprawy,
– kopię postanowienia o wszczęciu postępowania,
– kopię dowodu zakupu (np. paragon) z: ceną roweru, jego nazwą i datą zakupu,
– kopię umowy kredytu,
– Twoje oświadczenie o nieodzyskaniu roweru.

4. W ciągu 30 dni od momentu zgłoszenia sprawy ubezpieczyciel poinformuje Klienta co do decyzji o wypłacie odszkodowania.

Pytania i odpowiedzi

Oczywiście, że nie. Taki kredyt jest dostępny dla każdej osoby posiadającej zdolność kredytową. Kredyt ratalny, co do zasady, bierze się w danym sklepie lub online.

Tak. Jeżeli Klient kupi dane urządzenie na raty, wówczas otrzymuje roczne, darmowe ubezpieczenie od kradzieży.

Ubezpieczenie obejmuje kradzież  zwykłą, rabunek, kradzież z włamaniem. Jednakże podczas kradzieży urządzenie musiało być przemontowane do stojaka rowerowego lub jakiejkolwiek innej stałej konstrukcji przy użyciu zabezpieczenia przeciwkradzieżowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Prawie nikt nie jest zadowolony ze służby zdrowia
Blog
author
Aneta Jankowska
13 kwietnia 2018

Prawie nikt nie jest zadowolony ze służby zdrowia

Darmowy kredyt od Raiffeisen Polbanku
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
19 maja 2015

Darmowy kredyt od Raiffeisen Polbanku

Ile kosztuje pranie dywanów?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
29 czerwca 2019

Ile kosztuje pranie dywanów?

Odpowiedzialny biznes w ING Banku Śląskim
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 marca 2019

Odpowiedzialny biznes w ING Banku Śląskim

Cash – platforma pożyczkowa dla pracowników
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 marca 2019

Cash – platforma pożyczkowa dla pracowników

Program 500+ z kryterium dochodowym?
Świadczenia socjalne
author
Halszka Gronek
24 sierpnia 2018

Program 500+ z kryterium dochodowym?

Porównaj