Strona główna Bez kategorii Książka mFundacji „Dziecinnie prosta matematyka” w formie e-booka

Książka mFundacji „Dziecinnie prosta matematyka” w formie e-booka

author
Patryk Byczek
08 maja 2020

Najnowszą książkę mFundacji od mBanku o matematyce rodzice mogą pobrać i zapisać w formie e-booka – informuje mBank w najnowszym komunikacie. Na chwilę obecną bezpłatną książkę „Dziecinnie prosta matematyka” pobrało już ponad 15 000 osób.

Bezpłatną książkę można w bardzo prosty sposób zamówić na stronie mjakmatematyka.pl. Osoby, które chcą nabyć wydawnictwo nie muszą być Klientami mBanku. Specjaliści twierdzą, że okres przedszkolny jest najlepszym czasem na rozwijanie w najmłodszych zdolności naturalnych. Książka mFundacji „Dziecinnie prosta matematyka” umożliwia na wyszlifowanie w dzieciach talentu w czasie, gdy przynosi to najlepsze rezultaty. Dodatkowo książka dostarcza bardzo dużo inspiracji do zabaw z dziećmi.

„Dziecinnie prosta matematyka”

Autorkami książki „Dziecinnie prosta matematyka” są:

psycholożka Monika Jędrzejewska,
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Monika Jaworska,
nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Katarzyna Nawrocka-Skolimowska.

Tworząc książkę autorki opierały się głównie na własnym wieloletnim doświadczeniu w zakresie pracy z dziećmi. To właśnie dzięki temu autorki były w stanie zaproponować dorosłym aktywności niewymagające długotrwałych przygotowań i niegenerujące dodatkowych kosztów. Kreatywne zabawy są dostosowane do danych etapów rozwojowych dziecka oraz jego możliwości, czy preferencji. W wydawnictwie można znaleźć również bardzo dużo informacji z dziedziny psychologii rozwoju dziecka. Ponadto w książce znaleźć można treści obalające mity dotyczące czynności wykonywanych przez dzieci w domu w danym wieku.

Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna. Nasza książka pokazuje, że dzięki odpowiednim zabawom można w bardzo prosty i naturalny sposób kształtować umiejętności matematyczne dzieci. Przygotować je na spotkanie ze szkołą, tak, aby nie zaczynały edukacji z negatywnym nastawieniem do matematyki. A w kolejnych latach mogły z łatwością korzystać z niej, aby uczyć się innych przedmiotów. Pamiętajmy bowiem, że matematyka to podstawa logicznego myślenia i podstawa do zrozumienia wielu innych nauk takich jak fizyka, informatyka, biologia czy chemia.

– mówiła cytowana w komunikacie Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

mBank i matematyka

mBank już w 2014 roku postawił na matematykę i od tego czasu wspiera edukację matematyczną. Książka „Dziecinnie prosta matematyka” jest drugim wydawnictwem przeznaczonym do użytku domowego. Pierwszą książką była „Matematyka jest wszędzie”, która okazała się bardzo gorącą pozycją. Rozdany nakład publikacji wyniósł blisko 100 000 sztuk. Nowa, darmowa książka jest dostępna na stronie mjakmatematyka.pl do końca marca 2020 roku lub do wyczerpania zapasów. Książkę można odebrać w dowolnej placówce mBanku.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.


źródło: https://pl.media.mbank.pl/95373-nowa-ksiazka-mfundacji-dziecinnie-prosta-matematyka-teraz-w-formie-e-booka-pobralo-ja-juz-ponad-15-tys-osob

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Nadchodzą złe czasy dla pośredników kredytu hipotecznego?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
12 listopada 2019

Nadchodzą złe czasy dla pośredników kredytu hipotecznego?

DNB Bank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
16 grudnia 2021

DNB Bank sesje przychodzące i wychodzące

PKO BP w Pińczowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 września 2019

PKO BP w Pińczowie

Aasa dla biznesu – oferta i opinie
Pod Lupą
author
Tadeusz_Miziak
28 września 2016

Aasa dla biznesu – oferta i opinie

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej
Biura paszportowe
author
Aleksandra Gościnna
24 listopada 2021

Biuro paszportowe w Środzie Wielkopolskiej

Wysoka emerytura gwarantem długowieczności
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 czerwca 2019

Wysoka emerytura gwarantem długowieczności