Połączenie kwestii finansowych z czytaniem i bookcrossingiem - tak można w skrócie opisać nową akcję Nest Banku "Książka za książkę". Od 1 lipca w każdym z oddziałów banku stoi specjalna skrzynka służąca do wymiany książek. Jak, po co i dlaczego? Na te pytania odpowiadamy.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 18.07.2018
Udostępnij:

Nowa akcja wpisuje się w ogólną politykę banku, który chce być jak najbliżej swoich Klientów. Nest Bank buduje bliskie relacje z Klientami i ze społecznościami lokalnymi, tworzy placówki przyjazne dzieciom i dorosłym oraz stawia na pokazywanie Klientom także innych, tych niefinansowych stron życia. Stąd pomysł na skrzynkę z książkami. 
 

Książka za książkę – Nest Bank

od kiedy: 1 lipca 2018 roku

gdzie: we wszystkich oddziałach Nest Banku

koszt: 0 zł 

czas trwania: bezterminowo

idea: bookcrossing


źródło: https://prowly-uploads.s3.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/112761/Nest_Bank_Punkt_Wymiany_Ksiazek_1.jpg

Promowanie bookcrossingu

Wprawdzie bookcrossing w Polsce jeszcze raczkuje, ale Nest Bank chce przyczynić się do popularyzacji bezpłatnej wymiany książek. W tradycyjnej wersji bookcrossing odbywa się poprzez pozostawienie książki w miejscu publicznym, ale często do tego wykorzystuje się także specjalnie przygotowane miejsca. Do takich punktów składa się książki niepotrzebne, już przeczytane lub po prostu takie, którymi chciałoby się z kimś wymienić.

Zazwyczaj punkty bookcrossingowe umieszcza się w parkach, instytucjach użytku publicznego albo w domach kultury. Nest Bank postanowił, że takie punkty ulokuje w każdym ze swoich oddziałow. Jest to pierwszy bank w kraju, który zdecydował się na taki krok. "Książka za książkę"ma także promować wartości rodzinne i zachęcać do wspólnego czytania. 


źródło: https://prowly-uploads.s3.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/112760/nestbank-kartka-A4-ksiazka-wymiana-v6.jpg

Jak wymienić "Książkę za Książkę" w Nest Banku? 

Aby wymienić się książką, wystarczy przyjść do jakiejkolwiek placówki Nest Banku i przynieść ze sobą wybraną książkę.

Następnie należy odszukać skrzynkę oznaczoną symbolem akcji inną książkę, która jest akurat dostępna. Nie potrzeba podpisywać żadnych dokumentów i formularzy – cała wymiana zajmie nam zaledwie kilka sekund, dlatego można z niej skorzystać przy okazji podczas zwykłej wizyty w Nest Banku.


źródło: https://prowly-uploads.s3.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/112762/Nest_Bank_Punkt_Wymiany_Ksiazek_2.jpg

Komentarze