zadluzenia.com
zamknij

Nowa linia lotnicza w Polsce

Do Polski wejdzie niebawem tani przewoźnik lotniczy z Emiratów. Od 8 kwietnia 2018 roku flydubai poleci z Krakowa do Dubaju. Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą odbywać się dzień w dzień.

 

 

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport wyjaśnia, że loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. Linia lotnicza flydubai potwierdziła trafność analiz prowadzonych przez krakowskie lotnisko. 

 

Flydubai to tania linia lotnicza z siedzibą w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Linia powstała 19 marca 2008 roku, a swoją działalność rozpoczęła 1 czerwca 2009 roku. Podobnie jak Emirates w całości jest własnością państwa. Chociaż, nie należy ona do The Emirates Group, to była wspierana przez nią na początku istnienia. Dziś, przewoźnicy zacieśniają współpracę m. in. poprzez umowy code-share.

 

Aktualnie linia obsługuje więcej niż 85 połączeń z 2 lotnisk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Dubai International Airport oraz Al Maktoum International. Samoloty przewoźnika podróżują do krajów Środkowego Wschodu, regionu Zatoki Perskiej, Kaukazu, do Afryki, Azji Centralnej, Europy i na subkontynent indyjski. Flota przewoźnika składa się z boeingów 737 w dwóch wersjach: -800 (56 sztuk) oraz -MAX 8 (5 sztuk już dostarczono, natomiast pozostałe 71 jest w trakcie realizacji zamówienia).


Flydubai zatrudnia ponad 3000 pracowników.

 

Połączenie Kraków - Dubaj

 

Połączenie Kraków - Dubaj obsłużą najnowsze boeingi 737 MAX 8. Mogą one pomieścić na pokładzie łącznie 166 osób, w dwóch klasach podróżnych: biznes (10 foteli), a także ekonomicznej (156 foteli).

 

Źródło: flydubai.com 

 

Przewoźnik operował będzie z głównego lotniska Dubaj International Airport. Lot FZ787 wystartuje z Dubaju o godz. 18:30 czasu lokalnego, natomiast w Krakowie wyląduje o 22:20.  Lot FZ788 uda się w drogę powrotną z Krakowa o 23:30 i znajdzie się w Dubaju następnego dnia o 5:35.

 

Ile będzie kosztował przelot ?

 

Około 420 euro, czyli 1770 zł - od takiej kwoty będą zaczynały się ceny podróży w obie strony w najtańszej wersji lotu. Taka opcja obejmuje przewóz bagażu rejestrowanego do 20 kg i 7 kg podręcznego. W cenie nie jest wliczony posiłek czy wybór miejsca.

 

Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Podróżujący do Dubaju mogą polecieć z Polski również innym tanim przewoźnikiem, bo od ubiegłego roku do Emiratów można polecieć z Katowic linią Wizz Air.

 

Źródło: wizzair.com

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY