Logo ING i TAURONA na stu stacjach ładujących elektryki

Logo ING i TAURONA na stu stacjach ładujących elektryki

author
Patryk Byczek
17 września 2021

ING Bank Śląski opublikował w komunikacie prasowym zdjęcie, na którym widnieje jedna ze stu stacji ładujących pojazdy elektryczne, na której widoczne są loga ING i TAURONA. Stacje stają na terenie Polski w ramach programu Operator. Sprawdzamy szczegóły.

Nowe stacje stanęły w:
– Bielsku-Białej,
– Cieszynie,
– Pyrzowicach,
– Wiśle,
– Zakopanem.
Inwestowanie w ładowarki do aut elektrycznych to jedna część Zielonego Zwotu TAURONA.

Sieć ładowarek TAURON

TAURON z sukcesem regularnie powiększa swoją sieć ładowarek, w której na chwilę obecną znajduje się już 100 urządzeń budowlanych. W ciągu ostatnich dni do użytku oddano kolejne stacje. Są one zlokalizowane w bardzo popularnych, ze względu na ruch turystyczny, lokalizacjach. Dla przykładu – jedną z ładowarek umieszczono na terenie hotelu Nosalowy Park w Zakopanem, a inną blisko portu lotniczego Katowice. Są to dwustanowiskowe urządzenia typu AC ze złączem Type 2, które ładują pojazd z maksymalną mocą 22 kW.

Parkingi centrów handlowych, okolice urzędów miejskich, miejsca rozrywki czy hotele – to te lokalizacje, w których chcemy zagęścić siatkę obsługiwanych przez nas urządzeń. Ale elektromobilność to nie tylko domena dużych miast. Coraz częściej zgłaszają się do nas także małe samorządy, te z turystycznym potencjałem, które zdają sobie sprawę z konieczności posiadania ładowarek w kontekście dynamicznego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. To pozwoli im przyciągnąć tych turystów, dla których posiadanie pojazdu elektrycznego wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię życia polegającą na redukowaniu śladu węglowego. A coraz głośniej mówi się o tym, że w ciągu najbliższej dekady także reszta zmotoryzowanych Polaków będzie musiała przesiąść się do zeroemisyjnych pojazdów, bo z rynku mają zniknąć spalinówki.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Apollo, wiceprezes TAURONA Nowe Technologie

Zielony Zwrot TAURONA

TAURON posiada łącznie, na obszarze który obsługuje, 183 punkty ładowania prądem AC (wolne ładowarki) oraz 38 punktów ładowania prądem DC (szybkie ładowarki). Ze stacji mogą korzystać posiadacze aut elektrycznych i hybryd pług-in. Tylko w tym roku kierowcy ładujący swoje auta stacjami ładowania ze znakiem TAURONA pobrali około 40 000 kWh energii elektrycznej. ING Bank Śląski wspiera budowę stacji ładujących TAURON Nowe Technologie.
Inwestowanie w stacje ładowania to element strategii Grupy opatrzonej hasłem Zielony Zwrot TAURONA. Urządzenia te dostarczają energię elektryczną, która jest pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii. Pochodzenie „czystego prądu” potwierdza Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE) w Poznaniu.

ING od lat wspiera rozwój elektromobilności w Polsce. Bank wspiera klientów i partnerów biznesowych w transformacji energetycznej i współpracuje w poszukiwaniu nowych rozwiązań technologicznych. Uczestniczy we wdrażaniu rozwiązań dla carsharingu samochodów elektrycznych i platform wspierających rozwój smart mobliności.

– mówił cytowany w komunikacie Arkadiusz Pilarski, Expert Brand Experience odpowiedzialny za projekt elektromobilności w INGBanku Śląskim.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/694487/sto-stacji-ladowania-pojazdow-elektrycznych-z-logo-taurona-i-ing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowa pożyczka w Vivus.pl do 1400 zł
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
20 lutego 2014

Darmowa pożyczka w Vivus.pl do 1400 zł

IV Open Day Santander Consumer Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 sierpnia 2019

IV Open Day Santander Consumer Banku

Kredyt na wakacje – ranking
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
16 czerwca 2015

Kredyt na wakacje – ranking

Bank Spółdzielczy w Głogowie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 września 2019

Bank Spółdzielczy w Głogowie sesje przychodzące i wychodzące

Dobre wyniki sprzedażowe banków – Newsletter kredytowy BIK
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
31 sierpnia 2019

Dobre wyniki sprzedażowe banków – Newsletter kredytowy BIK

Porównaj