Mapy Google ostrzegą przed kontrolą prędkości?

Mapy Google ostrzegą przed kontrolą prędkości?

author
Patryk Byczek
07 listopada 2018
Znana na całym świecie aplikacja Google Maps będzie wzbogacona o kolejne bardzo ważne i przydatne dla kierowców funkcje. Zmiany będą wpływały przede wszystkim na komunikację między Użytkownikami, którzy poruszają się tymi samymi drogami.

W programie mają zostać wprowadzone funkcje pozwalające na zaznaczanie i informowanie innych o wypadkach, czy kontroli pojazdów. Google przy ulepszaniu map kierowało się aplikacją Waze.  


 

Aplikacyjne spekulacje

O wprowadzeniu bardzo pomocnych funkcji mówiło się już od kilku tygodni, lecz dopiero teraz poszczególni Użytkownicy mogą z nich korzystać. Gdy ich funkcjonalność się sprawdzi, nowe rozwiązania zostaną prawdopodobnie udostępnione wszystkim posiadaczom aplikacji. Uważa się, że wówczas przydatność aplikacji na drogach wzrośnie. 

Ważne zmiany

Testerzy nowych funkcji mają do dyspozycji:

zgłaszanie wypadków na drogach
zgłaszania fotoradarów i kontroli pojazdów.

Inspiracją w zmianach była wykupiona przez Google, 5 lat temu, aplikacja Waze. Dzięki nowym narzędziom, program będzie jeszcze korzystniej wytyczał trasę biorąc pod uwagę ewentualne wypadki oraz będzie zwracał kierowcy uwagę, w którym miejscu należy skupić się szczególnie na prowadzeniu pojazdu.

Na równi z innymi aplikacjami

Jeżeli Google Maps zostanie wzbogacona o nowe funkcje, w pełni będzie mogła rywalizować z takimi aplikacjami jak Yanosik czy Waze. Obie aplikacje posiadają narzędzia testowane w mapach Googla. Najpopularniejszą w naszym kraju aplikacją nawigacyjną jest Yanosik, a wynika to głównie ze zbudownej wokół niej społeczności, która bardzo chętnie wymienia się przydatnymi informacjami z drogi.


 

Google Maps

Google Maps jest zarówno aplikacją, jak i serwisem internetowym, który pozwala na wyszukiwanie miejsc i obiektów, przeglądanie dróg i ulic niemalże całego świata z kamer 360° (Street view). Można także wyznaczać trasy do interesującego nas punktu, przy czym serwis i program na telefon automatycznie poinformują Użytkownika o natężeniu ruchu, planowanym czasie podróży. Pod uwagę brane są podróże piesze, samochodowe, rowerowe, samolotowe oraz transport publiczny i prom. Google Maps pozwala także na zaznaczanie interesujących nas punktów i dodawanie ich do zakładki z ulubionymi miejscami. Można także podpisywać takie miejsca jak dom i praca specjalnymi nazwami, po wpisaniu których zostaniemy doprowadzeni bezpośrednio do wyznaczonego punktu. Program został stworzony przez Google w 2005 roku i dla użytkowników niekomercyjnych jest całkowicie za darmo.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Trzebnica
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
04 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Trzebnica

Miloan
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
11 stycznia 2020

Miloan

Kredyt dla nowych firm – oferty
Kredyty
author
Aleksandra Gościnna
01 lutego 2023

Kredyt dla nowych firm – oferty

Nowy Prezes Zarządu ING Lease
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 września 2021

Nowy Prezes Zarządu ING Lease

Tablet za darmo od BNP Paribas
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
05 sierpnia 2014

Tablet za darmo od BNP Paribas

Porównaj