mBank numerem jeden dla podróżujących

mBank numerem jeden dla podróżujących

author
Patryk Byczek
11 kwietnia 2019

Na stronie internetowej mBanku pojawiła się informacja mówiąca o wprowadzeniu przez instytucję nowych nowych kont walutowych, które pozwalają na szerszy dostęp do usług wielowalutowych. Z poziomu smartfona Klienci mBanku mogą bezpłatnie korzystać z najbardziej rozwiniętej oferty na rynku.

Instytucja wprowadziła aż siedem nowych rachunków walutowych, których łącznie ma już jedenaście. Klienci banku mogą korzystać z kont dostępnych w:

dolarach,
euro,
forintach,
funtach,
frankach,
jenach,
koronach czeskich, duńskich, norweskich i szwedzkich,
kunach.

Należy wiedzieć, że otworzenie i prowadzenie wszystkich z wymienionych kont jest bezpłatne.

Usługi wielowalutowe

mBank postanowił pójść krok dalej i zapewnia Klientów, że Ci nie będą musieli martwić się wysokimi spreadami podczas pobytu za granicą. Instytucja poszerza dostępność usługi wielowalutowej, która początkowo była dostępna jako dodatek do kart Visa. Obecnie z usługi korzystać mogą również posiadacze kart debetowych Mastercard.

Aktywność usługi polega na tym, że Klientom mBanku płacącym za granicą nie będzie pobierana prowizja. Usługę należy jedynie włączyć, żeby karta płatnicza automatycznie przełączyła się na właściwe subkonto, które działa w konkretnej walucie.

Usługę wielowalutową można aktywować z poziomu aplikacji mobilnej mBanku. Aby tego dokonać, należy przejść do zakładki finanse, a następnie tapnąć w opcję karty. Kolejny krokiem jest wybranie danej karty debetowej, po czym z listy wskazać na usługę wielowalutową. Ostatnią czynnością jest wybranie odpowiedniej waluty. Całkowicie darmowa usługa jest aktywna po kilku chwilach.

Pierwsza czynność – wymiana waluty

Trzeba jednak pamiętać, że aby korzystać z pełnej palety możliwości w ramach konta walutowego i usługi wielowalutowej, należy rachunek zasilić odpowiednią walutą. Tutaj mBank od razu zaznacza, że wymiana walut jest dostępna i również całkowicie darmowa dzięki mKantorowi. Narzędzie działa przez całą dobę zarówno z poziomu serwisu transakcyjnego, jak i aplikacji mobilnej.

Dodatkowo mBank może pochwalić się swoją ofertą, w której posiada Visa Intensive Świat, czyli specjalną kartę wielowalutową. Posiadacze takowej karty uzyskują dostęp do pakietu mKonto Intensive i 150 różnych walut. Ponadto osoby korzystający z karty Visa Intensive Świat mogą wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie bez prowizji.

mBank

mBank jest bankiem uniwersalnym założonym w 1986 roku. Swoją ofertę kieruje do Klientów detalicznych, inwestycyjnych, MŚP, korporacji oraz bankowości indywidualnej. Akcje banku widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku. mBank jest jednym z najpopularniejszych banków w Polsce. Instytucja wypracowała w trzecim kwartale bieżącego roku skonsolidowany zysk netto na poziomie 285 300 000 złotych. Od 2007 roku działa na polskim, czeskim i słowackim rynku. Prezesem zarządu mBanku jest aktualnie Cezary Stypułkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konkurs: „Opłaca się opłacać kartą Visa”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2020

Konkurs: „Opłaca się opłacać kartą Visa”

Hipożyczka – pożyczka oddłużeniowa do 200 000 zł
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
19 października 2016

Hipożyczka – pożyczka oddłużeniowa do 200 000 zł

Umowa o pracę – najważniejsze informacje
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 września 2019

Umowa o pracę – najważniejsze informacje

Ile wynosi dług publiczny w Niemczech?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 lutego 2019

Ile wynosi dług publiczny w Niemczech?

Kredyt hipoteczny Przemyśl
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Przemyśl

Promocja: „100 zł na zakupy” w Santander Bank Polska
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
18 marca 2022

Promocja: „100 zł na zakupy” w Santander Bank Polska

Porównaj