Podwyżki opłat w mBanku

Podwyżki opłat w mBanku

author
Dominika Sobieraj
21 czerwca 2019

mBank od sierpnia 2019 roku podnosi niektóre opłaty oraz prowizje. Więcej zapłacimy między innymi za wypłaty z bankomatów oraz za korzystanie z karty bankomatowej. Podwyżki są spowodowane gigantycznymi kosztami, które rząd nakłada na instytucje finansowe.

mBank nowy cennik 2019

Klienci zostali poinformowani o zmianach w dniu 18 czerwca, czyli dokładnie 2 miesiące przed ostatecznym terminem zmiany opłat. Nowy cennik wchodzi w życie 19 sierpnia 2019 roku.

Zmiany opłat i prowizji mBank

Najważniejsze zmiany, o których informuje mBank w swoim komunikacie, to:

1. Opłata za kartę – wzrost do 7 zł.

Do kwoty 7 zł wzrośnie opłata za “karty debetowe do eKonto standard, eKonto plus, eKonto m powyżej 25. roku życia i eKonto”.

2. Zmienia się warunek zwalniający z opłaty za kartę.

Dotychczas, aby nie płacić za kartę debetową, wystarczyło wykonać nią 5 transakcji w miesiącu. Po zmianach od sierpnia 2019 trzeba będzie wykonać kartą transakcje na kwotę minimum 350 zł. Uwaga – “warunek ten zmieni się również dla eKonta z darmowymi bankomatami, opłata za kartę do tego konta nie zmieni się”.

3. Wyższa opłata za wypłaty z bankomatów.

Opłata za wypłaty z bankomatów wzrośnie z 1,30 zł do 2,50 zł. Jest to opłata dla kwot poniżej 100 zł. “Dla eKonta m 21-24 lata próg 50 zł nie zmienia się.  Nie zapłacisz nic, jeśli wypłacisz gotówkę BLIKiem lub kartą powyżej 100 zł”.

4. Prowizja za przewalutowanie zawsze 3%.

Jak informuje mBank – ” ujednolicamy do 3% wysokość prowizji za przewalutowanie transakcji kartami Mastercard (niezależnie od waluty transakcji)”. Jeżeli jednak korzystamy z karty debetowej, możemy tej prowizji uniknąć. Warunkiem jest uruchomienie na swojej karcie usługi wielowalutowej. Bez prowizji można będzie również nadal płacić kartą World Mastercard Intensive.

5. Opłata roczna za kartę Miles&More.

Opłata będzie pobierana bezwarunkowo od 19 sierpnia 2020 roku. Jak informuje mBank w komunikacie, “do tego czasu nie poniesiesz opłaty, o ile spełnisz warunki uprawniające do zwolnienia z opłaty. Możesz również zamienić swoją kartę Miles & More, na inną, która pozwoli Ci uniknąć opłaty rocznej”.

6. Wyższe prowizje przy wypłacie gotówki kartą World Mastercard Intensive.

Prowizje za wypłaty gotówki tego typu kartami kredytowymi wzrosną do 5% (minimum 10 zł). Bezpłatnie można wypłacić gotówkę z konta mIntensive.

7. Wypłaty ze wszystkich bankomatów za 7 zł.

Usługa Wypłaty ze wszystkich bankomatów będzie kosztowała 7 zł. Możemy zrezygnować z tej usługi, jeżeli nie chcemy ponosić tego kosztu albo przekształcić rachunek w taki, przy którym opłaty te nie obowiązują.

8. Wzrastają opłaty za konkretne konta:

  1. mKonto Multi Comfort – zamiast 4,5 zł będzie 7,5 zł,
  2. mKonto Multi Active ( w zależności od daty zawarcia umowy) – zamiast 9 lub 9,5 zł będzie 15 zł,
  3. eKonto Plus – zamiast 5 zł będzie 7 zł.

Więcej o zmianach finansowych wprowadzanych przez mBank można przeczytać w wykazie zmian dostępnym pod adresem: https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/regulaminy/inne/zmiany_mb_of_18.06.2019.pdf/


Źródło:

https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/indywidualny/post,8622,19-sierpnia-br-podnosimy-niektore-oplaty-i-prowizje-dla-kart-oraz-kont.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 czerwca 2020

Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR

Spore zadłużenie firm budowlanych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
26 stycznia 2018

Spore zadłużenie firm budowlanych

Credit Agricole oddział w Białej Podlaskiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole oddział w Białej Podlaskiej

„Zaklinacze Słonia 2.0” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
26 listopada 2019

„Zaklinacze Słonia 2.0” w BNP Paribas

PKO BP w Pieszycach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Pieszycach

Porównaj