Ministerstwo podpisało umowę ze Związkiem Dużych Rodzin

Ministerstwo podpisało umowę ze Związkiem Dużych Rodzin

author
Halszka Gronek
31 sierpnia 2019

Po raz kolejny zwycięzcą konkursu ministerstwa na pozyskiwanie partnera do obsługi programu Karta Dużej Rodziny został Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Dzięki nowej umowie o współpracę podpisanej przez resort i stowarzyszenie do grona partnerów udzielających zniżki wielodzietnym rodzinom dołączyć może wiele nowych podmiotów.

Na początku czerwca bieżącego roku Ministerstwo Rodzony, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nową edycję konkursu na pozyskiwanie partnera do obsługi programu Karta Dużej Rodziny. Po blisko dwóch miesiącach napływania i analizowania zgłoszeń resort podjął decyzję: po raz kolejny zwycięzcą konkursu został Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. W środę 28 sierpnia br. Ministerstwo podpisało umowę dotyczącą współpracy resortu ze zwycięskim stowarzyszeniem. 

"

Dzisiaj podpisaliśmy umowę dotyczącą naszej współpracy w tym zakresie. Jak pokazuje doświadczenie z poprzednich lat, Związek Dużych Rodzin świetnie wywiązuje się ze swojego zadania. Dzisiaj zniżki oferuje ponad 5,8 tys. firm i instytucji w 23,5 tys. lokalizacji

– dodała szefowa resortu rodziny, ministra Bożena Borys-Szopa.

Dzięki dotychczasowemu wsparciu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” państwu udało się znacząco poszerzyć liczbę partnerów oferujących zniżki w ramach programu „Karta Dużej Rodziny. Ponadto wniesiono program do kolejnych regionów (m.in. na Podlasie i Opolszczyznę). Warto także dodać, iż działania Związku zaowocowały wprowadzeniem zniżek w branżach dotąd słabiej reprezentowanych w ofercie programu. Mowa między innymi o edukacji, branży odzieżowej i spożywczej, a także o mieszkalnictwie i sekcji opłat eksploatacyjnych. 

fot. twitter @MRPiPS_GOV_PL

 

Karta Dużej Rodziny ogromną pomocą dla rodzin

Karta Dużej Rodziny to państwowy program wsparcia rodzin wielodzietnych oparty na systemie zniżek i promocji dedykowanych rodzinom z conajmniej trójką potomstwa. Posiadanie specjalnej Karty pozwala zaoszczędzić środki pieniężne w przypadku nabywania towarów lub korzystania z usług oferowanych przez partnerów systemu zniżkowego. Mowa między innymi o tańszych biletach na komunikację miejską i państwową, zniżkach na paliwo czy o preferencyjnych okazjach zakupów w wybranych sieciach sprzedaży produktów spożywczych. 

Według informacji udostępnionych przez resort rodziny w systemie Karty Dużej Rodziny uczestniczy dzisiaj ponad 825 tysięcy rodzin. Tradycyjną Kartę posiada dzisiaj 2,74 mln osób, z tego 1,41 miliona rodziców i 1,33 miliona uprawnionych dzieci. Kartę w wersji elektronicznej posiada nieco mniej, bo około 573 tysięcy osób. Warto zaznaczyć jednak, iż mimo dużego zainteresowania programem nie wszystkie regiony Polski wdrożyły system, dając szansę polskim rodzinom na skorzystanie ze zniżek. Ekspansja programu to priorytet dla resortu rodziny.

"

Niestety do końca 2018 r. aż 927 gmin, czyli 39 proc. gmin w Polsce, nie posiadało na swoim terenie ani jednego partnera oferującego zniżki w ramach KDR. To przede wszystkim małe gminy do 5 tys. lub do 10 tys. mieszkańców. Teraz priorytetem jest więc dotarcie z ofertami zniżkowymi w ramach Karty do mieszkańców mniejszych miejscowości i gmin

– wyjaśnia ministra Bożena Borys-Szopa.

Ogromna rola Związku Dużych Rodzin

Nic dziwnego, że po raz kolejny zwycięzcą konkursu resortu rodziny na pozyskiwanie partnera do obsługi programu Karta Dużej Rodziny został Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. W końcu mało które stowarzyszenie zna się na Karcie równie dobrze, co ZDR3+. To właśnie ta organizacja w listopadzie 2007 roku zorganizowała konferencję lokalną pt „Silni rodziną”, podczas której zarząd Związku rozpoczął negocjacje z władzami Grodziska na temat wprowadzenia nowego programu – Karty Dużej Rodziny.

Negocjacje przestawicieli Związku Dużej Rodziny zakończyły się owocnie. Po raz pierwszy Karta została oddana do użytku polskich rodzin 2008 roku. Wkrótce potem, śladem Grodziska, podobną Kartę wprowadziły Tychy, potem Sandomierz, Łowicz i tak dalej. Program cieszył się tak dużym powodzeniem, że objął niemal całe terytorium Polski. Obecnie już w ponad dwustu gminach i miastach funkcjonują Karty Dużych Rodzin. Co więcej, wdrażane w gminach Karty często są inicjowane przez Koła Związku Dużej Rodziny. 

Tak o początkach działalności Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” pisze samo stowarzyszenie:

"

Stwierdziliśmy, że Polska znajduje się na ostatnim w Europie miejscu pod względem wsparcia rodzin z dziećmi. […] Postanowiliśmy podjąć działania w kierunku zmiany tej sytuacji. Naszym celem stało się działanie na rzecz interesów społecznych i ekonomicznych rodzin wychowujących dzieci, w szczególności dużych rodzin, oraz na rzecz pozytywnego obrazu rodziny. 


Sprawdź najlepsze oferty pożyczek na 500 Plus: https://www.zadluzenia.com/pozyczki-na-swiadczenia-rodzinne-500-plus/ 

Ważna jest ekspansja programu

Mimo ogromnego zainteresowania programem „Karta Dużej Rodziny” ze strony społeczeństwa wciąż jeszcze nie wszystkie regiony Polski wdrożyły system, dając szansę polskim rodzinom na skorzystanie ze zniżek. Ekspansja programu zdaje się być priorytetem zarówno dla Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” stojącego na straży interesów polskich rodzin, jak i dla samego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, któremu zależy przecież na zadowoleniu obywatelu – zwłaszcza w czasie przedwyborczym. 

"

Udało się Kartę Dużej Rodziny bardzo rozwinąć, dodać jej rozpędu. Jest to instrument bardzo ważny dla dużych rodzin, nie tylko z punktu widzenia finansowego, ale przede wszystkim emocjonalnego, dodający poczucie wartości i docenienia

– wyjaśnił Wiceprezes Zarządu Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”, Radosław Waszkiewicz, dziękując ministerstwu rodziny za dotychczasową współpracę i docenienie w kolejnej edycji konkursu resortu.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisało umowę dotyczącą współpracy resortu ze zwycięskim stowarzyszeniem. Na mocy kontraktu Związek Dużych Rodziny „Trzy Plus” będzie mógł aktywnie pozyskiwać kolejnych partnerów do programu „Karta Dużej Rodziny”. Dla polskich rodzin oznacza to mniej więcej tyle, że być może już wkrótce do listy placówek, w których oferowane są zniżki dla posiadaczy Karty, dołączą kolejne sklepy, punkty usługowe i instytucje. 

 

fot. twitter @Rodzina3plus

 


Źródła:
https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny–wiecej-partnerow-wiecej-znizek
https://www.3plus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Golinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 sierpnia 2019

PKO BP w Golinie

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
31 maja 2016

Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe

Ważny komunikat Krajowej Rady Komorniczej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 marca 2020

Ważny komunikat Krajowej Rady Komorniczej

Konsolidacja chwilówek
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
16 stycznia 2023

Konsolidacja chwilówek

mBank placówki w Kłodzko
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lutego 2019

mBank placówki w Kłodzko

Porównaj