Mity na temat kredytu gotówkowego

Mity na temat kredytu gotówkowego

author
Halszka Gronek
18 kwietnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Kredyty gotówkowe to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Można zaciągnąć je na dowolny cel, nie martwiąc się przy tym o odpowiednie udokumentowanie przeznaczenia środków. Jednak mimo ogromnego popytu na kredyty, wciąż można usłyszeć wiele nieprawdziwych informacji na ich temat. W dzisiejszym artykule obalimy najpowszechniejsze mity dotyczące kredytów gotówkowych. 

Spis treści:

  1. Kredyt gotówkowy to to samo, co pożyczka gotówkowa
  2. Najlepiej jest wziąć kredyt w tym banku, w którym ma się konto
  3. Najtańszy kredyt to ten z niskim oprocentowaniem
  4. Kredyt gotówkowy jest tańszy od kredytów na dom lub auto
  5. Kredyt gotówkowy dostanę w 15 minut
  6. Do kredytu gotówkowego nie potrzeba zabezpieczeń
  7. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć bez zgody małżonka
  8. Kredyt gotówkowy musi mieć jasno określony cel
  9. Aby otrzymać kredyt gotówkowy wymagana jest umowa o pracę
  10. Wniosek o kredyt gotówkowy należy złożyć w placówce banku
  11. Zła historia kredytowa nie ma wpływu na otrzymanie kredytu gotówkowego
  12. Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego nie jest możliwa
  13. Kredyt gotówkowy jest kredytem, który trzeba spłacić bardzo szybko
Zwiń spis treści

Kredyty stały się w ostatnich latach absolutnym „must have” Polek i Polaków. Nie sposób dziś znaleść osobę, która choć raz w życiu nie skorzystała z pomocy finansowej banku – zwłaszcza jeśli chodzi o pokolenie średnie, czyli obecnych 30-, 40- i 50-latków. Dorośli i prowadzący swe rodzinne życie mieszkańcy Polski chętnie korzystają z różnorakich form wsparcia kredytowego. Nie chodzi tu jedynie o kredyty konsumenckie na zakup wymarzonego mieszkania czy samochodu, lecz także o te „zwykłe” kredyty gotówkowe. 

Kredyt gotówkowy to produkt konsumpcyjny, co oznacza, iż pieniądze zyskane na skutek uruchomienia takiego kredytu można spożytkować na dowolny cel konsumpcyjny. Zaciągając więc kredyt gotówkowy, możemy rozdysponować gotówką tak, jak sami zechcemy. Bank nie ma prawa zweryfikować przeznaczenia wypłaconych środków i podważyć słuszność dokonanych inwestycji. 

Wyjątek stanowią kredyty gotówkowe z wyraźnie zaznaczonym celem – na przykład kredyt gotówkowy na wsparcie rozwoju firmy lub kredyt gotówkowy na wykończenie mieszkania. Jednak tego typu produkty i tak zakładają sporą dowolność – bank bowiem nie narzuca nam, w jaki sposób mamy zainwestować w rozwój firmy, ani nie wymaga konkretnego wykończenia nieruchomości poprzedzonego kosztorysem. 

Cała ta swoboda związana z kredytem gotówkowym ma jednak swoją cenę. Wszystko dlatego, że finansowania bez zabezpieczeń takich jak hipoteka czy zastaw samochodu muszą być potraktowane zachowawczo – by zrekompensować sobie ewentualne straty przy niespłaceniu zobowiązania przez klienta. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, stąd w powszechnym obiegu krążą mity na temat wyjątkowo niskich cen kredytów gotówkowych. Nie są to zresztą jedyne mity poświęcone tego typu produktom. Ich listę przedstawiamy poniżej, wraz z odpowiednim komentarzem. 

Mity na temat kredytu gotówkowego

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej powtarzanych mitów na  temat kredytu gotówkowego. Zapraszamy do lektury!

Kredyt gotówkowy to to samo, co pożyczka gotówkowa

To prawda, że na codzień korzystamy z terminów takich jak „kredyt” czy „gotówka” z dużą swobodą i dowolnością. W potocznych rozmowach oba te określenia stosujemy wymiennie i właściwie nie ma dla nas większego znaczenia to, czy kredyt jest tym samym, co pożyczka. W bankowości jednak oba te produkty to zupełnie inne oferty, a co najważniejsze – regulowane są przez różne akty prawne i podlegają nadzorowi różnych instytucji kontrolnych.

Wyjaśniając sprawę najprościej, jak to możliwe, każdy kredyt jest pożyczką, lecz pożyczką z dodatkowymi wymogami prawnymi. Kwestię pożyczki reguluje kodeks cywilny – jest ona przedmiotem prostej transakcji, w przypadku której jedna strona użycza określoną kwotę lub dobra materialne, a druga strona zobowiązuje się do ich oddania w ustalonym czasie. Jeśli strony to ustalą, pożyczka może być oprocentowana (nie ma takiego wymogu). Pożyczka jest nieskomplikowanym produktem, który może zostać udzielony przez rodzinę czy prywatnego inwestora z majątkiem.

Kredyt to z kolei pożyczka z dodatkowymi obostrzeniami. Kwestię kredytów regule szereg aktów prawnych i ustaw, a nad ich sprzedażą czuwa naczelny organ kontrolujący rynek kredytowy – Komisja Nadzoru Finansowego. Z tego powodu kredyt gotówkowy ciężej jest dostać niż pożyczkę gotówkową, ale dzięki temu mamy pewność, że nad całą procedurą czuwa grono nadrzędnych instytucji, a sam kredyt jest udzielony z zachowanie najwyższych standardów konsumenckich. Poza kwestią bezpieczeństwa, kredyt gotówkowy jest zwykle tańszy od pożyczki. 

Najlepiej jest wziąć kredyt w tym banku, w którym ma się konto

Wiele osób jest zdania, że szukając najlepszego produktu kredytowego, najlepiej jest się udać bezpośrednio do „naszego” banku, a więc do banku, w którym posiadamy główny rachunek bankowy. Konsumenci liczą tym samym na przyznanie preferencyjnych warunków z racji bycia „stałym klientem banku”. W praktyce jednak niewiele banków oferuje tego typu produkty, a jeśli mają okazję do przyznania promocji, to z całą pewnością nie omieszkają nas o tym powiadomić listownie lub telefonicznie. 

Najtańsze kredyty dostaniemy tam, gdzie… są najtańsze kredyty! – ot, cała filozofia. W banku, w którym mamy konto, możemy co prawda starać się o preferencyjne warunki, ale w praktyce mało kiedy zostają one przyznane. W końcu nie jesteśmy jedynymi klientami, którzy starają się o tańszy kredyt z racji posiadania rachunku w danym banku. Gdyby kredytodawcy przyjęli każdy taki wniosek, dawno by zbankrutowali. Dlatego preferencyjne warunki przyznawane są zwykle tylko tym najbardziej opłacalnym i przynoszącym największe zyski klientom private bankingu. 

Warto w tym miejscu dodać jednak, że staranie się o kredyt we własnym banku ma pewne zalety. Mianowicie chodzi o fakt dokumentowania wpływów i przedkładania wyciągu z konta. Jeśli staramy się o kredyt gotówkowy w banku, w którym mamy założony nasz główny rachunek (na który wpływa wynagrodzenie), zwolnienie będziemy z obowiązku udokumentowania wpływów i potwierdzenia osiąganych dochodów. Bank bowiem sam sprawdzi owe informacje i na tej podstawie określi naszą zdolność kredytową. 

Najtańszy kredyt to ten z niskim oprocentowaniem

Nic bardziej mylnego! To prawda, że większość konsumentów rozglądających się za tanimi kredytami gotówkowymi porównuje ze sobą reklamowane oprocentowania produktów. Niewiele osób jednak wie, że lwią część kosztów kredytu stanowić mogą tak zwane pozaodsetkowe opłaty. Banki nie chwalą się nimi na swych plakatach reklamowych, dlatego każdy rozważny konsument powinien sam się upewnić, czy dana oferta nie zawiera sporych kosztów pozaodsetkowych.

Koszty pozaodsetkowe to – jak sama nazwa wskazuje – suma wszystkich opłat, które nie wchodzą w skład odsetek danego kredytu. Gwoli wyjaśnienia, na odsetki, czyli inaczej oprocentowanie kredytu, sumuje się jedynie marża bankowa(procentowo określony zysk banku z danego kredytu) oraz rynkowo ustalona stopa bazowa dla kredytów gotówkowych. W większości przypadków nie są to jednak jedyne opłaty, z jakimi kredytobiorca będzie musiał się uporać. 

Podstawowe koszty pozaodsetkowe to między innymi prowizja za udzielenie finansowania (płatna z góry), opłaty związane z cross-selingiem czy prowadzeniem konta, a także odpłatne ubezpieczenie kredytu. By mieć rzeczywisty pogląd na to, jak drogi będzie nasz kredyt, warto porównywać ze sobą nie oprocentowanie, lecz RRSO – wskaźnik rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jeszcze dokładniejszą daną jest suma całkowitego kosztu kredytu. Warto poprosić o podanie takiej informacji jeszcze przed zaciągnięciem kredytu. 

Sprawdź również ranking pożyczek pod weksel.

Kredyt gotówkowy jest tańszy od kredytów na dom lub auto

Mit dotyczący niskich kosztów kredytu gotówkowego to jedna z najcześciej i najżywiej powtarzanych plotek na rynku bankowym. W rzeczywistości jednak to nie kredyty gotówkowe, lecz te udzielane za zakup lub budowę własnego „m2” są najtańszymi produktami finansowymi, na jakie polscy konsumenci mogą liczyć. Wszystko dlatego, że kredyty udzielane na cele mieszkaniowe są zabezpieczone hipoteką – dzięki temu bank ma niejako „gwarancję” odzyskania środków pieniężnych wypłaconych na rzecz kredytobiorcy. 

By zobrazować różnicę w cenach poszczególnych produktów bankowych, warto posłużyć się prostymi przykładami. Standardowy wskaźnik RRSO dla krótkoterminowych pożyczek bankowych wynosi od 10% do 12% (w zależności od okresu spłaty). Kredyty gotówkowe udzielane na kilka czy kilkanaście są jeszcze korzystniejsze – wysokość ich RRSO waha się od 7% do 9%. Natomiast w przypadku kredytów hipotecznych wskaźnik Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania sięga od 3,5% do 5%. Różnica jest kolosalna. 

Rozbieżność między cenami kredytów gotówkowych a tych zaciąganych na zakup mieszkania czy domu wynika przede wszystkim z zabezpieczenia kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczeniem spłaty jest niejako hipoteka. W przypadku kredytów samochodowych – zastaw auta lub cesja praw z polisy OC. Natomiast w przypadku kredytów gotówkowych zwykle nie ma jakiegokolwiek zabezpieczenia. Nic nie mobilizuje kredytobiorcy do spłaty zobowiązania, przez co udzielenie takiego produktu jest bardziej ryzykowne. Banki rekompensują to ryzyko wyższymi kosztami. 

Kredyt gotówkowy dostanę w 15 minut

Każdy, kto choć raz w życiu starał się o kredyt w banku wie, że proces kredytowy może trwać naprawdę długo. Najdłużej przyjdzie nam czekać w przypadku kredytów hipotecznych, czyli tych przyznawanych na zakup lub budowę nieruchomości. W przypadku tego typu produktów cała procedura może zająć nawet 30 dni – dopiero po tym czasie bank udzieli nam odpowiedzi na pytanie, czy kredyt został nam przyznany. 

Kredyty gotówkowe są oczywiście mniej zawiłe niż kredyty hipoteczne. W przypadku tych drugich trzeba postać się o dostarczenie wielu niezbędnych zaświadczeń czy dokumentację związaną z nabywaną nieruchomością. Z tego powodu cały proces kredytowy może trwać tygodniami. Kredyty gotówkowe nie wymagają aż tak czasochłonnej analizy wniosku kredytowego. Jednak informowanie o 15 minutach oczekiwania to spora przesada – ciężko znaleźć bank, który rzeczywiście byłby w stanie wywiązać się z tego typu obietnic. 

Jeśli liczymy na to, że wypłata kredytu gotówkowego zostanie przeprowadzona w 15 minut, możemy się gorzko rozczarować. Oczywiście takie sytuacje czasami się zdarzają, jednak patrząc na ogólne standardy bankowe, są one rzadkością. Zwykle w 15 minut zostaje przyznana co najwyżej wstępna decyzja kredytowa. Na ostateczną odpowiedź będziemy musieli poczekać nieco dłużej (w zależności od dokładności weryfikacji wniosku). A czas samej wypłaty środków uzależniony będzie od szybkości dokonania przelewu, czyli od sesji bankowych i międzybankowych.

Do kredytu gotówkowego nie potrzeba zabezpieczeń

Większości z nas zabezpieczenia kredytów kojarzą się jedynie z kredytami hipotecznymi. W praktyce bankowej instytucja zabezpieczenia jest wykorzystywana znacznie częściej. Wynika to z faktu, iż wielu wnioskodawców nie ma po prostu wystarczającej zdolności, by spłacić taką kwotę zobowiązania, o jaką się stara. Banki wolą dmuchać na zimne – gdy tylko zauważą alert niewystarczającej zdolności, odrzucają wniosek. Sposobem na to jest propozycja zabezpieczenia. 

 

Najczęściej stosowane metody zabezpieczenia przy kredycie gotówkowym

  1. Żyrowanie kredytu – poręczenie spłaty zobowiązania przez osobę trzecią.
  2. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia spłaty – banki oferują własne produkty ubezpieczeniowe, pojedyncze lub w pakiecie.
  3. Przedłożenie weksla in blanco – banki realizują weksel w przypadku braku spłaty zobowiązania.
  4. Wniesienie kaucji na poczet kredytu – gotówka przepadnie tylko wtedy, gdy nie wywiążemy się z zobowiązań finansowych względem kredytodawcy.
  5. Blokada środków na koncie – odpowiedni zapis w umowie umożliwia bakowi zablokowanie określonej sumy należności do czasu, aż kredytobiorca opłaci zadłużenie.
  6. Oświadczenie o zgodzie na potrącenie rat z wynagrodzenia – na mocy oświadczenia bank ma prawo wystąpić do pracodawcy o potrącenie odpowiedniej kwoty z wynagrodzenia przelewanego na konto kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć bez zgody małżonka

Instytucje finansowe, chcąc udzielić finansowania zainteresowanemu klientowi, mają prawo poprosić współmałżonka kredytobiorcy o pisemną zgodę na wypłatę środków. Zasada ta tyczy się przede wszystkim kredytów zaciąganych z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości lub samochodu, którego właścicielami są oboje małżonkowie. Jednak w przypadku większych kredytów gotówkowych zgoda małżonka również może być wymagana. Nie jest to niezrozumiałą fanaberią banków, lecz racją wynikającą z zapisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 

Warto zaznaczyć, iż każda instytucja finansowa sama ustala, jak duże kredyty gotówkowe będą wymagały zgody, a które można udzielić bez fatygowania współmałżonka. Zasada jest prosta: im większy chcemy kredyt, tym większa szansa na to, że banki poproszą nas o zgodę współmałżonka na udzielenie finansowania. Większość banków ustala maksymalne progi kwotowe na sumę bliską 20 000 złotych. W przypadku ING Banku Śląskiego limit kwotowy dla kredytów bez zgody małżonka wynosi 50 000 zł,  a w bankach BNP Paribas i Santander Consumer Bank – 30 000 zł.

Wyjątek w kwestii udzielania kredytów gotówkowych tylko za zgodą małżonka nie dotyczy par z intercyzą. Oznacza to, że jeśli małżonkowie mają zasądzoną rozdzielność majątkową, bank nie ma prawa wymagać od wnioskodawcy przedłożenia zgody małżonka na uzyskanie kredytu. Bo w końcu pary z rozdzielnością majątkową nie mają wspólności majątkowej, którą banki powinny chronić, udzielając kredytów konsumenckich i konsumpcyjnych. 

Kredyt gotówkowy musi mieć jasno określony cel

W przypadku starania się o kredyt gotówkowy kredytobiorca nie ma konieczności podawania powodu motywującego zaciągnięcie zobowiązania. Znaczy to, że cel kredytu gotówkowego jest dowolny. W przeciwieństwie do innych kredytów, na przykład kredytu hipotecznego, bank nie będzie wymagał potwierdzeń czy dodatkowych dokumentów potrzebnych do zweryfikowania celu.

Środki otrzymane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wykorzystać wedle swojego uznania i przeznaczyć na remont mieszkania, samochód, zakup sprzętu domowego czy wymarzone wakacje. Przeznaczenie otrzymanych środków jest uzależnione wyłącznie od kredytobiorcy ponieważ mogą być one spożytkowane w dowolnym celu konsumpcyjnym.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy wymagana jest umowa o pracę

Do otrzymania kredytu gotówkowego z pewnością potrzebujemy stałego źrodła naszych dochodów. Obowiązkowy typ umowy nie został jednak określony przez banki, co może być zaletą dla potencjalnych kredytobiorców zatrudnionych na innych zasadach. Aby otrzymać kredyt gotówkowy nie jest wymagana umowa o pracę. Przeszkodą w otrzymaniu kredytu gotówkowego nie będzie zatem sytuacja, w której nasze zatrudnienie i osiągane dochody potwierdzone są umową zlecenie lub umową o dzieło.

Mimo tego należy pamiętać, że nasza szansa na otrzymanie kredytu będzie rosła jeśli ciągłość umów i wynagrodzeń będzie zachowana. Takie okoliczności zwiększą możliwość udzielenia kredytu przez bank. Typ umowy dotyczącej zatrudnienia, który aktualnie posiadamy nie jest zatem ograniczony wyłącznie do umowy o pracę.

Wniosek o kredyt gotówkowy należy złożyć w placówce banku

Obecnie kredyt gotówkowy możemy otrzymać bez wychodzenia z domu. Kredyt gotówkowy przez internet jest coraz częściej wybieraną formą ze względu na wygodę i możliwość zaoszczędzenia naszego cennego czasu. Takie ubieganie się o kredyt gotówkowy jest bardzo prostym i dostępnym rozwiązaniem. Aby dokonać tej procedury wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a następnie złożyć wniosek.

W wielu bankach wydanie decyzji dotyczącej otrzymania kredytu gotówkowego następuje jeszcze tego samego dnia, podobnie jak wypłata środków. Jest to sporym ułatwieniem, a także pozwala nam na stosunkowo szybką realizację założonych planów. Należy jednak pamiętać, że dzięki takiej formie kredytu gotówkowego będziemy w stanie otrzymać określoną przez dany bank kwotę.

Zła historia kredytowa nie ma wpływu na otrzymanie kredytu gotówkowego

Przy rozważaniu możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego należy dokładnie przeanalizować decyzję pod kątem naszej obecnej sytuacji finansowej. Taka forma kredytu nie jest rozwiązaniem na poważne kłopoty finansowe, a w niektórych sytuacjach może być dodatkowo dużym obciążeniem. Bank nie udzieli nam kredytu gotówkowego przy niskiej zdolności kredytowej.

Sytuacja będzie wyglądała podobnie w przypadku złej historii kredytowej. Jeżeli nasze dane widnieją w bazie dłużników, szansa na otrzymanie kredytu gotówkowego drastycznie maleje. W większości przypadków potencjalny kredytobiorca, którego dane są w rejestrze nie otrzyma od banku kredytu. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być pożyczki bez zdolności kredytowej lub zdecydowanie się na stopniowe gromadzenie potrzebnych oszczędności.

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego nie jest możliwa

W wypadku kredytu gotówkowego, podobnie jak w innych zobowiązaniach tego typu, możliwa jest wcześniejsza spłata zaciągniętego zobowiązania. Reguluje to ustawa z dnia 12 maja 2011 roku, dotycząca kredytu konsumenckiego. Natomiast wszystkie szczegóły wcześniejszego uregulowania zadłużenia są uzależnione od banku, który udzielił nam kredytu gotówkowego. Należy zatem sprawdzić na jakich zasadach pozwoli nam on nadpłacić kredyt lub spłacić całą kwotę zobowiązania przed czasem. W niektórych przypadkach nadpłaty kredytu możemy dokonać online.

Kredyt gotówkowy jest kredytem, który trzeba spłacić bardzo szybko

Kredyt gotówkowy faktycznie jest w teorii zobowiązaniem krótkoterminowym. Finansowanie to, w przeciwieństwie do na przykład kredytu hipotecznego jest zazwyczaj zaciągane na krótki okres i w domyśle zostaje uregulowany w dość krótkim czasie od momentu otrzymania. Nie oznacza to jednak, że spłaty trzeba dokonać w ciągu roku czy 2 lat.

W zależności od warunków, które zostały zaoferowane kredytobiorcy przez bank, okres spłaty może wynieść nawet do 10 lat. Takie rozwiązanie może być atrakcyjne dla osób, które chciałyby rozłożyć swoje zobowiązanie w czasie. Tym samym miesięczna kwota kredytu będzie dużo mniejsza.

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Chwilówki Gorzów Wielkopolski

Jeśli szukasz szybkiej pożyczki chwilówki dostępnej dla osób mieszkających w Gorzowie Wielkopolskim, koniecznie sprawdź nasz ranking. Wszystkie produkty dostępne są bez wychodzenia z domu. Maksymalna kwota pożyczki może wynosić 15 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
19 marca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

W 2017 roku 5471 osób skorzystało z upadłości konsumenckiej

Statystyki BIG InfoMonitor pokazują, że w ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło prawie 5500 osób. Oznacza to wzrost o 24% względem roku poprzedniego. Okazuje się, że coraz więcej kobiet decyduje się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

author
Patryk Byczek
21 marca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Kraśnik

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Kraśniku – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
04 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

10 milionów pasażerów LOT w roku 2019

Linie Lotnicze LOT zamykają rok 2019 z nowym rekordem na koncie. W locie z Warszawy do Amsterdamu wzięła udział dziesięciomilionowa pasażerka. A już teraz pojawiają się plany na pobicie kolejnego rekordu w nadchodzącym roku.

author
Aleksandra Gościnna
28 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Ostatnia szansa na 800 zł z DNB Banku

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o ostatniej szansie na uzyskanie nawet 800 zł w zamian za zamknięcie konta w DNB Banku. Z uwagi na okres wakacyjny bank wydłużył jednak promocję – pieniądze czekają na Klientów jeszcze do końca sierpnia.

author
Dominika Byczek
13 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Idea Bank w Częstochowie

Szukasz banku dla przedsiębiorców? Jedną z najpopularniejszych tego typu insytucji jest Idea Bank. Poniżej możesz sprawdzić adres i dane kontaktowe i godziny, w których otwarty jest oddział w Częstochowie.

author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj