MŚP i Korporacje w Banku Pekao z usługą Qlips

MŚP i Korporacje w Banku Pekao z usługą Qlips

author
Patryk Byczek
21 lipca 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o uruchomieniu usługi Qlips dla przedsiębiorców reprezentujących sektor MŚP i korporacyjny. Od momentu wprowadzenia rozwiązania do oferty firmy z poziomu bankowości internetowej PekaoBiznes24 mogą w wygodny sposób przesyłać swoich Klientom informacje o fakturach.

Uruchomiona usługa jest kolejnym etapem wdrożenia Qlips w Banku Pekao, który kompleksowo będzie świadczył usługę zarówno dla strony wystawiającej faktury, jak i płatnika faktur. Dla Klientów indywidualnych to rozwiązanie dostępne jest już od początku czerwca 2020 roku.

Czym jest Qlips?

Usługa Qlips to wspólna inicjatywa Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, której celem jest przede wszystkim zwiększenie wygody Klientów i firm poprzez usprawnienie procesu płatności za usługi masowe:

– gaz,
– prąd,
– woda.

Usługa pozwala wystawiać faktury z poziomu systemu PekaoBiznes24 oraz przesyłać do Krajowej Izby Rozliczeniowej wszelkie dane o należnych płatnościach. Osoba opłacająca fakturę uzyskuje informacje o wystawionej fakturze i opłaca ją we własnej bankowości elektronicznej. Usługa działa na podstawie systemu informatycznego, który utworzyła i obsługuje Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Bank Pekao oferuje usługę Qlips zarówno dla płatników, jak i – co istotne – wystawców faktur. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych firm, które oczekują na płatność. Korzystając z usługi mają pewność, że informacja o zaległości płatności dotarła do klienta, a ten bez ryzyka pomyłki w danych do przelewu, dokona płatności.

– mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Aktywacja Qlips

Bank Pekao informuje, że aby wygodnie korzystać z opłacania faktur przez Qlips należy najpierw aktywować usługę w bankowości internetowej. Rachunki oraz faktury od swoich dostawców Użytkownicy systemu znajdą na liście firm, które również korzystają z tej usługi. Użytkownik usługi sam decyduje o realizacji płatności natychmiastowej, wcześniej akceptując dane rachunku czy ustawiając datę wykonania konkretnego przelewu. Wszelkie płatności za rachunki do wybranych przez Użytkownika dostawców usług mogą być realizowane w sposób automatyczny. Aby tak się działo wystarczy włączyć tę funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.

Warto zauważyć, że usługa Qlips jest dla klientów indywidualnych całkowicie bezpłatna. Zarówno aktywacja rozwiązania, jak i wykonanie przelewu, nie wymagają dodatkowych kosztów – jedyna kwota do opłacenia to wartość wystawiona na fakturze. Jestem przekonany, że Qlips okaże się sukcesem, ponieważ zdecydowanie upraszcza proces dokonywania opłat stałych. Im więcej osób fizycznych podejmie decyzję o aktywacji usługi, tym więcej firm zdecyduje się na korzystanie z tego narzędzia.

– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Furstenberg, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/542833/korporacje-i-msp-z-usluga-qlips-w-banku-pekao

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Kętach
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 maja 2019

Santander Bank Polska w Kętach

„Promocja dla przedsiębiorców III” w Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 stycznia 2020

„Promocja dla przedsiębiorców III” w Santander Bank Polska

Koronawirus. Co z karnetami na siłownie?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
18 marca 2020

Koronawirus. Co z karnetami na siłownie?

Pożyczki bez BIK Łuków
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
06 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Łuków

Darmowe pożyczki online – styczeń 2015
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
31 grudnia 2014

Darmowe pożyczki online – styczeń 2015

Pożyczka online w Profi Credit
Promocje pożyczkowe
author
Dominika Sobieraj
07 listopada 2018

Pożyczka online w Profi Credit

Porównaj