Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia dla PKO BP

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia dla PKO BP

author
Dominika Sobieraj
17 czerwca 2019

PKO Bank Polski został wyróżniony dwiema Nagrodami Gospodarczymi Polskiego Radia. Bank został doceniony nie tylko za bardzo dynamiczny rozwój bankowości internetowej, ale i za nowoczesność oraz coraz większą ekspansję zagraniczną.

Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia przyznała bankowi PKO BP dwie nagrody:

  1. w kategorii “Przełomowe Rozwiązanie 2019”,
  2. w kategorii “Ambasador Biznesu RP”.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia dla PKO BP

W kategorii “Przełomowe Rozwiązanie 2019” wyróżniane są te firmy, które cechują się największą innowacyjnością. Tutaj PKO Bank Polski został wyróżniony pierwszą nagrodą na przykład za stały rozwój bankowości internetowej (iPKO). W zeszłym roku bank ten wprowadził między innymi szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik, w której firmy mogą bezproblemowo skorzystać z fachowej porady prawnej przez Internet.

W kategorii “Ambasador Biznesu RP 2019” PKO Bank Polski zajął drugie miejsce. Nagrodę przyznano między innymi za nowoczesność banku i jego oferty oraz widoczną ekspansję zagraniczną.

e-Prawnik rewolucją na rynku bankowym

Jedną z najbardziej docenionych w konkursie innowacji była wprowadzone przez PKO Bank Polski udogodnienie dla przedsiębiorców. Mowa o wspomnianej już usłudze e-Prawnik, która została opracowana przez startup TuPrawnik w ramach corocznego programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski”.

Poprzez e-Prawnika firmy uzyskują stały dostęp do szybkich i kompleksowych, a co najważniejsze – całkowicie zdalnych – porad od specjalistów. Jak informuje bank:

"

e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które tworzy kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP.

Właśnie ten aspekt działalności banku – tworzenie własnego ekosystemu dogodnego dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw – mógł przeważyć o wygranej w kategorii “Przełomowe Rozwiązanie 2019”.

Bank rozrasta się na Czechy i Niemcy

Druga nagroda została natomiast przyznana głównie za ekspansję zagraniczną. Na tym polu PKO Bank Polski może pochwalić się wychodzeniem naprzeciw potrzebom nie tylko polskim, ale i zagranicznym przedsiębiorcom.

Bank “wspiera firmy w rozwoju międzynarodowej ekspansji” oraz ułatwia obsługę finansową Klienta. Jest to możliwe dzięki otwartym niedawno placówkom korporacyjnym w Czechach i Niemczech. PKO BP nie planuje jednak poprzestać na rynkach dwu naszych sąsiadów. Zadeklarował już, że do końca 2019 roku otworzy kolejny swój oddział na Słowacji.

O konkursie

Organizatorem całego wydarzenia jest Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia. Nagrody Gospodarcze zostały przyznane najlepszym już po raz trzeci. Wręczano je w pięciu kategoriach:

  1. dobry zarząd,
  2. przełomowe rozwiązanie,
  3. filantrop polski,
  4. skarb narodowy,
  5. ambasador biznesu RP.

Podobnie w tym roku, jak i w poprzednich latach, poza nagrodami w poszczególnych kategoriach, przyznano także nagrodę specjalną. Jej laureatem został premier Mateusz Morawiecki.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-bank-polski-laureatem-dwoch-nagrod-gospodarczych-polskiego-radia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 kwietnia 2019

Pogorszenie kondycji firm – raport NBP

Zysk Alior Banku w I kwartale 2020
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 maja 2020

Zysk Alior Banku w I kwartale 2020

Android Pay – płacenie telefonem
Wpisy
author
Aneta Jankowska
24 listopada 2016

Android Pay – płacenie telefonem

Instytucje pożyczkowe – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
13 lutego 2020

Instytucje pożyczkowe – co to jest?

Konsolidacja chwilówek
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
31 sierpnia 2023

Konsolidacja chwilówek

Porównaj