neoBank sesje przychodzące i wychodzące

neoBank sesje przychodzące i wychodzące

author
Dominika Byczek
11 stycznia 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcesz dowiedzieć się, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w neoBanku? A może chcesz sprawdzić, o której godzinie są wysyłane przelewy z tego banku? Sprawdź dokładne godziny sesji wchodzących i wychodzących Elixir w banku neoBanku.

Sesja przychodząca – czas, w którym pieniądze powinny być już realnie na koncie odbiorcy w neoBanku.

Sesja wychodząca – czas, w którym pieniądze w banku są wysyłane z rachunku nadawcy w neoBanku.

NEOBANK - sesje przelewów

neoBank – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w banku neoBanku o godzinie:

08:30 – I sesja przychodząca Elixir

12:30 – II sesja przychodząca Elixir

14:30 – III sesja przychodząca Elixir

Chcesz wiedzieć, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w neoBanku? Sprawdź nasz kalkulator sesji przelewów.

neoBank – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w banku neoBanku o godzinie:

12:00 – I sesja wychodząca Elixir

14:00 – II sesja wychodząca Elixir

17:40 – III sesja wychodząca Elixir

Potrzebujesz szybko gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

Kredyty przez Internet – pieniądze nawet w ciągu 1 dnia

Pożyczki na dowód – pieniądze nawet w ciągu 15 minut

Pożyczki dla zadłużonych – bez weryfikacji w BIK

Przelewy neoBank - kwiecień 2024

Kwietniowy kalendarz wskazuje na jedyny dzień wolny od pracy, jakim jest Poniedziałek Wielkanocny na 1 kwietnia, poza typowymi weekendami. W rezultacie, sesje Elixir są omijają jedynie te dni. Poniżej pełny kalendarz sesji Elixir na kwiecień.

1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – przelewy nie są realizowane
2-5 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
6-7 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
8-12 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
13-14 kwietnia (weekend) – przelewy nie są realizowane
15-19 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
20-21 kwietnia– przelewy nie są realizowane
22-26 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie
27-28 kwietnia– przelewy nie są realizowane
29-30 kwietnia – przelewy realizowane są normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w neoBanku oraz przelewy natychmiastowe. Należy pamiętać, że czas przelewu środków pochodzących, np. z pożyczki na raty, także uzależniony jest od banku, w którym posiadamy konto. 

Spis treści:

  1. NEOBANK - sesje przelewów
  2. Przelewy neoBank - kwiecień 2024
  3. Elixir neoBank
  4. Przelew do neoBanku - jakich danych potrzebujemy?
  5. Godziny księgowania w neoBanku - od czego zależą?
  6. Przelewy natychmiastowe w neoBanku
  7. Przelewy neoBanku - Wasze opinie
Zwiń spis treści

Elixir neoBank

System Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, dzięki któremu Klienci mogą realizować przelewy, polecenia zapłaty oraz czeki. Z rozwiązania można korzystać od 1994 roku, kiedy to zostało wprowadzone przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

System Elixir obejmuje wyłącznie transakcje spełniające poniższe warunki:

– transakcja realizowana jest w polskiej walucie,
– wartość przelewu nie przekracza miliona złotych,
– bank nadawcy i odbiorcy przelewu należą do systemu Elixir.

Należy wiedzieć, że przelew z konta w neoBanku na konto w neoBanku jest realizowany w oparciu o przelew wewnętrzny, dlatego pieniądze trafiają z konta na konto niemalże natychmiast. W takim przypadku transakcja omija system Elixir.

Sprawdź także inne narzędzia: 

Jaki to bank? – rozpoznawanie banku po numerze konta

Kwota słownie – automatyczna zamiana liczb na wyrazy

Przelew do neoBanku - jakich danych potrzebujemy?

Jeżeli wykonujemy przelew do odbiorcy, który posiada rachunek w NeoBanku, będziemy potrzebować kilku podstawowych danych. Są to:

1) nazwa odbiorcy – imię i nazwisko albo nazwa firmy (cokolwiek, co zidentyfikuje odbiorcę),

2) numer konta bankowego – konkretny numer konta, na które bank przekaże nasze pieniądze,

3) kwota przelewu – wskazuje, ile dokładnie (co do grosza) pieniędzy zostanie przesłanych do naszego odbiorcy,

4) tytuł przelewu – możemy nadać tak naprawdę dowolny tytuł, ale warto w jakiś sposób skonkretyzować, czego dotyczy przelew.

Godziny księgowania w neoBanku - od czego zależą?

Godziny księgowania przelewów w neoBanku zależą oczywiście bezpośrednio od sesji Elixir (o ile przelew został wysłany w tradycyjny sposób). Sesje przychodzące nie mają znaczenia tylko wtedy, kiedy przelew został wysłany systemem Express Elixir (wtedy przelew wpływa na konto natychmiastowo).

W tradycyjnym sposobie przepływu pieniędzy przelew ma do pokonania każdorazowo aż trzy punkty, w których musi zaczekać na sesje. Najpierw, tuż po wyjściu z konta nadawcy, przelew musi zaczekać na sesję wychodzącą w jego banku. Z tej sesji przelew przechodzi na ogólnopolską sesję rozliczeniową w Krajowej Izbie Rozliczeniowej.

Po sesji w KIR dopiero przelew trafia do docelowego banku, ale nie może od razu wpłynąć na konto odbiorcy. Najpierw znów musi zaczekać na sesję, tym razem przychodzącą. Tuż po najbliższej sesji wchodzi już bezpośrednio na konto odbiorcy indywidualnego. Tego sposobu przepływania przelewu nie da się przyspieszyć.

Przelewy neoBank - pytania i odpowiedzi

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 110830

II sesja Elixir: 12:30

III sesja Elixir: 14:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach, ponieważ sesje przychodzące są realizowane właśnie w tych godzinach.

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 12:00

II sesja Elixir: 14:00

III sesja Elixir: 17:40

Jeżeli to my wysyłamy komuś przelew, musimy się skupić na harmonogramie przelewów wychodzących.

Przelewy Elixir realizowane są wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Przelewy nie są obsługiwane w weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Nie. W ramach systemu rozliczeniowego Elixir, przelewy nie są realizowane w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy wewnętrze (między dwoma rachunkami w neoBanku) lub przelewy natychmiastowe.

Tak. neoBank korzysta z systemu przelewów Express Elixir (przelew natychmiastowy). Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie pieniędzy przelewem zaledwie w ciągu kilku sekund – także w soboty i niedziele, 365 dni w roku. Aby zlecić taki przelew – bank odbiorcy i bank nadawcy powinny należeć do systemu Express Elixir. Listę wszystkich banków znajdziesz w tym miejscu.

Przelewy w systemie Elixir są realizowane do maksymalnej kwoty miliona złotych. Chcąc wykonać przelew powyżej tej kwoty konieczne będzie wykorzystanie przelewu SORBNET.

Przelewy SORBNET księguje się tylko w dni robocze. Przelew zlecony do godziny 15:00 dotrze do odbiorcy tego samego dnia w ciągu kilku minut.

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia.

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.

Przelewy natychmiastowe w neoBanku

neoBank umożliwia swoim Klientom dokonywanie przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Przelewy bankowe natychmiastowe są dostępne dla Klientów indywidualnych oraz dla Przedsiębiorców. Usługa dostępna jest jedynie z poziomu bankowości elektronicznej neoBANK24.

W jakich godzinach dostępne są przelewy Express Elixir w neoBanku?

Zlecenie i odbieranie przelewów natychmiastowych w neoBanku odbywa się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Przelewy neoBanku - Wasze opinie

Chcesz podzielić się swoją opinią na temat przelewów w neoBanku? Możesz to zrobić dodając poniżej komentarz. Przelew nie dotarł na konto w neoBanku? Podziel się swoją historią.


źródło:

https://www.neobank.pl/portal/obanku

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Numer_rachunku_bankowego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Mogilno

Poszukujesz dobrej oferty pożyczkowej w Mogilnie? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możesz otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

BNP Paribas rozwija Obszar Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że mimo pandemii instytucja bardzo dynamicznie rozwija CIB – Obszar Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej. BNP zdecydował się na kontynuowanie strategii finansowania firm w Polsce oraz wspierania inwestycji, które mają strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki i wywierają pozytywny wpływ ekonomiczny, społeczny i środowiskowy.

author
Patryk Byczek
09 września 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Szamotułach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Szamotułach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
08 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Inspektorat ZUS w Wolsztynie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Wolsztynie: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wnioski o 300+ złożymy już od dziś

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że już od 1 lipca można składać wnioski o tegoroczną wypłatę świadczenia 300+. Pieniądze z programu przysługują 4,5 mln dzieci, ale ich przyznanie zależy od tego, czy zainteresowani świadczeniem rodzice złożą wniosek o “Dobry start”.

author
Dominika Byczek
01 lipca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Komornik skarbowy – najważniejsze informacje

Stanowisko komornika skarbowego wciąż jest dla wielu z nas zagadką. Zdarza się, że zostaje on mylony z komornikiem sądowym. W rzeczywistości jednak oba stanowiska podlegają innym regulacjom prawnym i dotyczą odrębnego zakresu obowiązków. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się komornik skarbowy.

author
Halszka Gronek
19 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj