Strona główna Bez kategorii Nest Bank od upraszcza język komunikacji z klientami

Nest Bank od upraszcza język komunikacji z klientami

patryk
Patryk Byczek
23 lipca 2021

Nest Bank poinformował w komunikacie prasowym, że od przeszło dwóch lat upraszcza język komunikacji ze swoimi Klientami. Dodatkowo bank dołączył do grupy roboczej zajmującej się prostą komunikacją bankowa, działającej przy Związku Banków Polskich. Sprawdzamy szczegóły.

Nest Bank zdecydował się na podpisanie deklaracji banków w sprawie standardu prostego języka.

W Nest Banku skupiamy się na digitalizacji naszych procesów i dostarczaniu usług dostępnych 100% online. Chcemy, aby nasi klienci mogli samodzielnie załatwić wszystkie bankowe sprawy przez internet. Dlatego od kilku lat pracujemy nie tylko nad usprawnieniem systemów, ale także nad uproszczeniem języka. Prosta i bezpośrednia komunikacja jest kluczem do obsługi klienta w kanałach zdalnych. Nieustannie pracujemy zarówno nad korespondencją do klientów, jak i komunikacją w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Szkolimy naszych pracowników z „prostego języka” i poświęcamy dużo czasu na wypracowanie idealnych komunikatów do klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Dziendziel, Dyrektor Marketingu w Nest Banku


Zarówno Nest Bank, jak i inne banki, zrzeszone w ramach Związku Bankó Polskich, przyłączył się do grupy roboczej zajmującej się prostym językiem oraz włączył się w prace nad Dobrymi praktykami prostej komunikacji bankowej. Ponadto instytucja podpisała również Deklarację banków w sprawie standardu prostego języka, dlatego wciąż uczestniczy w pracach nad doskonaleniem zasad prostej komunikacji bankowej z Klientami. Bank od wielu lat realizuje działania, których celem jest uproszczenie języka oraz sposobu komunikowania się z Klientami, co wpłynąć ma również na podniesienie standardów obsługi Klienta.
W ubiegłym roku Jest Bank opracował “Podręcznik prostego pisania”, który jest wyznacznikiem standardów formułowania komunikatów, pism i informacji do klientów,


Nest Bank

Nest Bank to założony w 1995 roku bank uniwersalny. Na początku działał pod nazwą FM Bank SA, lecz w 2013 roku doszło do fuzji z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości SA, w wyniku czego powstał FM Bank PBP SA. Działał on pod dwiema markami handlowymi:
– BIZ Bank,
– Bank Smart.
W listopadzie 2016 roku miał miejsce rebranding i obie marki zastąpiono jedną nową nazwą – Nest Bank. Głównym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Jego cechą charakterystyczną jest całkowity brak opłat za posiadanie konta i wykonywanie podstawowych operacji bankowych.


źródło: https://nestbank.prowly.com/147121-nest-bank-upraszcza-jezyk-i-popiera-dobre-praktyki-prostej-komunikacji-bankowej

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Bydgoszcz
Wpisy Inne
patryk
Patryk Byczek
09 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Bydgoszcz

Darmowa pożyczka 1500 zł w 2 ratach
Wpisy
monika_lis
Monika_Lis
09 lutego 2016

Darmowa pożyczka 1500 zł w 2 ratach

Foto ID – nowa weryfikacja klientów Alior Banku
Bez kategorii
alicja
Alicja Uzarowicz
30 marca 2020

Foto ID – nowa weryfikacja klientów Alior Banku

Zasiłek macierzyński – najważniejsze informacje
Wpisy Inne
halszka
Halszka Gronek
19 stycznia 2020

Zasiłek macierzyński – najważniejsze informacje

Sprawa KNF przeciw maklerom z WGI S.A. znów w toku
Bez kategorii
halszka
Halszka Gronek
27 października 2019

Sprawa KNF przeciw maklerom z WGI S.A. znów w toku

Bank dofinansował szkołę w Lublewie Gdańskim
Bez kategorii
dominika
Dominika Sobieraj
30 lipca 2019

Bank dofinansował szkołę w Lublewie Gdańskim