Nest Bank od upraszcza język komunikacji z klientami

Nest Bank od upraszcza język komunikacji z klientami

author
Patryk Byczek
23 lipca 2021

Nest Bank poinformował w komunikacie prasowym, że od przeszło dwóch lat upraszcza język komunikacji ze swoimi Klientami. Dodatkowo bank dołączył do grupy roboczej zajmującej się prostą komunikacją bankowa, działającej przy Związku Banków Polskich. Sprawdzamy szczegóły.

Nest Bank zdecydował się na podpisanie deklaracji banków w sprawie standardu prostego języka.

W Nest Banku skupiamy się na digitalizacji naszych procesów i dostarczaniu usług dostępnych 100% online. Chcemy, aby nasi klienci mogli samodzielnie załatwić wszystkie bankowe sprawy przez internet. Dlatego od kilku lat pracujemy nie tylko nad usprawnieniem systemów, ale także nad uproszczeniem języka. Prosta i bezpośrednia komunikacja jest kluczem do obsługi klienta w kanałach zdalnych. Nieustannie pracujemy zarówno nad korespondencją do klientów, jak i komunikacją w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Szkolimy naszych pracowników z „prostego języka” i poświęcamy dużo czasu na wypracowanie idealnych komunikatów do klientów.

– mówił cytowany w komunikacie Bartosz Dziendziel, Dyrektor Marketingu w Nest Banku


Zarówno Nest Bank, jak i inne banki, zrzeszone w ramach Związku Bankó Polskich, przyłączył się do grupy roboczej zajmującej się prostym językiem oraz włączył się w prace nad Dobrymi praktykami prostej komunikacji bankowej. Ponadto instytucja podpisała również Deklarację banków w sprawie standardu prostego języka, dlatego wciąż uczestniczy w pracach nad doskonaleniem zasad prostej komunikacji bankowej z Klientami. Bank od wielu lat realizuje działania, których celem jest uproszczenie języka oraz sposobu komunikowania się z Klientami, co wpłynąć ma również na podniesienie standardów obsługi Klienta.
W ubiegłym roku Jest Bank opracował “Podręcznik prostego pisania”, który jest wyznacznikiem standardów formułowania komunikatów, pism i informacji do klientów,


Nest Bank

Nest Bank to założony w 1995 roku bank uniwersalny. Na początku działał pod nazwą FM Bank SA, lecz w 2013 roku doszło do fuzji z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości SA, w wyniku czego powstał FM Bank PBP SA. Działał on pod dwiema markami handlowymi:
– BIZ Bank,
– Bank Smart.
W listopadzie 2016 roku miał miejsce rebranding i obie marki zastąpiono jedną nową nazwą – Nest Bank. Głównym produktem Nest Banku jest Nest Konto. Jego cechą charakterystyczną jest całkowity brak opłat za posiadanie konta i wykonywanie podstawowych operacji bankowych.


źródło: https://nestbank.prowly.com/147121-nest-bank-upraszcza-jezyk-i-popiera-dobre-praktyki-prostej-komunikacji-bankowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Koniec pożyczek „bez BIK” ?
Blog
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
20 września 2016

Koniec pożyczek „bez BIK” ?

Nowe zezwolenia KNF dla eCard i Profeskasa
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 kwietnia 2020

Nowe zezwolenia KNF dla eCard i Profeskasa

Kredyt hipoteczny Warszawa
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
19 kwietnia 2017

Kredyt hipoteczny Warszawa

Jeden numer do zastrzegania kart płatniczych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
23 stycznia 2014

Jeden numer do zastrzegania kart płatniczych

Zmiany w kadrze Działu Doradztwa Podatkowego i Prawnego Deloitte
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
06 czerwca 2019

Zmiany w kadrze Działu Doradztwa Podatkowego i Prawnego Deloitte

PKO BP w Kamieniu Pomorskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 lipca 2019

PKO BP w Kamieniu Pomorskim

Porównaj