Przekształcenie BZ WBK w Santander Bank Polska wpłynęło na zmianę wielu praktycznych aspektów korzystania ze swojego konta. Sprawdzamy, jak wygląda teraz usługa zamykania konta w tym banku. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 03.09.2018
Udostępnij:

Spis treści:
1. O sposobach zamykania konta.
2. Santander Bank Polska – zamknięcie konta przez infolinię.
3. Santander Bank Polska – zamknięcie konta przez internet (z doradcą online).
4. Santander Bank Polska – zamknięcie konta w oddziale banku.

Choć zmiana nazwy nie wpłynęła na gruntowną zmianę warunków kont, wielu Klientów może nie być zadowolonych z tego, że konto zostało przeniesione automatycznie i z tego powodu mogą chcieć oni zamknąć konto w Santander Bank Polska.

Powodów do likwidacji rachunku może być jednak wiele i żaden z nich (nawet jeżeli nie mamy wyraźnego powodu, a po prostu wolimy posiadać konto w innym banku) nie może zostać zakwestionowany przez bank i nie może wpłynąć na to, że ktoś odmówi nam prawa do złożenia wypowiedzenia. Zlikwidować konto można w każdym momencie i z dowolnej przyczyny. 

Santander Bank Polska oferuje swoim Klientom pięć kanałów komunikacji i załatwiania spraw: infolinię, systemy bankowości Santander Internet oraz Santander Online, kontakt z doradcą online oraz bankomaty. Poza tym możemy także kontaktować się z bankiem osobiście odwiedzając dowolny jego oddział. 


https://santander.pl/ms/procesy-w-kanalach-zdalnych/search.html?product=7

Nie wszędzie jednak można wykonać wszystkie usługi. Wbrew informacjom rozpowszechnianym w Internecie – konto w Santander Bank Polska możemy zamknąć jedynie udając się do placówki albo korzystając z dwóch metod zdalnej likwidacji: poprzez kontakt z infolinią lub doradcą online. 

https://santander.pl/ms/procesy-w-kanalach-zdalnych/search.html?product=7

Zamknięcie konta przez Infolinię

Konto w Santander Bank Polska można szybko i sprawnie zamknąć przez internet. Należy w tym celu skontaktować się z infolinią 1 9999 i wybrać opcję 2 – Obsługa klienta banku. Możemy także odsłuchać listę ponownie i pod pozycją numer 7 wybrać opcję połączenia z doradcą.

Pracownik Infolinii przeprowadzi nas przez cały proces zamykania konta. 

Zamknięcie konta z doradcą online

Aby zamknąć konto przez Internet, należy skontaktować się z doradcą banku (https://santander.pl/doradca-online/doradca-online.html). Santander Bank Polska oferuje 4 możliwości kontaktu:

– rozmowa video,
– czat online,
– rozmowa audio,
– rozmowa w polskim języku migowym.

Jeżeli chcemy zamknąć konto, musimy wybrać opcję rozmowy video – tylko w tej formie można skorzystać z tej usługi. Z doradcą można połączyć się bezpośrednio na stronie (link powyżej) po zalogowaniu się albo wykorzystując aplikację Santander mobile (możliwa do pobrania z App Store oraz Google Play). 

Przez cały proces zamykania konta przeprowadzi nas doradca bankowy. Do poprawnego nawiązania połączenia niezbędne są sprawna kamera i sprawy mikrofon w sprzęcie, z którego dzwonimy. 

Zamknięcie konta w oddziale banku

Konto w Santander Banku Polska można zamknąć także w najbardziej tradycyjny sposób – udać się do oddziału banku i skorzystać z pomocy doradcy finansowego. 

Wszystkie formalności zostaną załatwione już na miejscu – nie musimy przynosić ze sobą żadnych wniosków i dokumentów, a jedynie dowód osobisty potwierdzający naszą tożsamość. 

Komentarze