Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska?

Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska?

author
Dorota Grycko
03 grudnia 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Przekształcenie BZ WBK w Santander Bank Polska wpłynęło na zmianę wielu praktycznych aspektów korzystania ze swojego konta. Sprawdzamy, jak wygląda teraz usługa zamykania konta w tym banku.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w Santander Bank Polska przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska przez telefon?
 3. Jak zamknąć konto w placówce Santander Banku Polska?
 4. Zamknięcie konta w Santander Banku Polska - krok po kroku
 5. Jak zamknąć konto listownie w Santander Bank Polska?
 6. Ile trwa zamknięcie konta w Santander Bank Polska?
 7. Zamknięcie konta w Santander Bank Polska - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w Santander Bank Polska przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w Santander Bank Polska. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Przechodzimy do zakładki “Twoje sprawy”.
 2. Wybieramy “Konta”, a następnie “Zrezygnuj z konta”.
 3. Wybieramy rozmowę online lub język migowy.
 4. Razem z konsultantem przejdziemy przez cały proces.
 5. Potwierdzamy swą decyzję.

Zamykając konto przez Internet, zostaniemy przeprowadzeni automatycznie przez wszystkie kroki, które należy podjąć. Po złożeniu dyspozycji otrzymamy jeszcze telefon z banku – będziemy musieli wysłuchać pracownika, który przekaże nam informacje dotyczące dalszych etapów realizacji zamknięcia konta. Od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta w serwisie transakcyjnym liczony jest miesiąc wypowiedzenia.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów Santander Bank Polska, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w Santander Bank Polska (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w Santander Bank Polska przez telefon?

Aby zamknąć konto przez telefon, musimy skontaktować się z konsultantem Santander Bank Polska. Możemy dzwonić pod jeden z dwu dostępnych numerów:

 • całodobowy numer: 1 9999 (konsultant połączy nas z osobą, która przyjmie od nas dyspozycje zamknięcia konta).
 • 61 856 54 62 (w dni robocze od godziny 9:00 do 17:00 działa również dział likwidacji kont).

Po pozytywnej weryfikacji naszej tożsamości będziemy mogli złożyć wypowiedzenie umowy w formie ustnej – konsultant poprowadzi nas przez cały proces. Następnie po rozłączeniu się z konsultantem, bank ponownie skontaktuje się z nami telefonicznie w celu przekazania informacji dotyczących kolejnych etapów zamykania konta w Santander Banku Polska.

Jak zamknąć konto w placówce Santander Banku Polska?

Jeżeli chcemy zamknąć konto w placówce Santander Bank Polska, wystarczy, że udamy się osobiście do któregokolwiek z oddziałówNależy zabrać ze sobą dowód osobisty i wszystkie karty bankowe, jeśli posiadamy. W banku przedstawiona będzie nam oferta, która będzie miała na celu przekonać nas, abyśmy zrezygnowali z zamykania konta. Poproszeni możemy być też o podanie powodu rezygnacji z rachunku bankowego.

Podpis, który złożymy na wniosku o zamknięcie konta, musi być zgodny ze wzorem podpisu, który bank posiada. Pamiętajmy, że może być dużo interesantów, co może oznaczać kolejkę. Usługi internetowe Santander Bank Polska zostaną także zlikwidowane razem z zamknięciem konta.

Dowód zamknięcia konta 

Należy dopilnować wydania nam dokumentu – dyspozycji o zamknięciu konta, jak również kserokopii. Odebrany z banku druk zaświadczenia o zamknięciu konta powinno się przechowywać w podobny sposób, jak inne dokumenty. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku błędnego wprowadzenia danych czy zwykłej nieuwagi pracownika, bank będzie nadal naliczał opłaty, bo konto nie zostanie zamknięte. Może mieć to oczywisty wpływ na naszą historię kredytową – będzie rosło zadłużenie.

Zamknięcie konta w Santander Banku Polska - krok po kroku

Zamknięcie konta w oddziale – krok po kroku

1. Udajemy się do wybranego oddziału Santander Banku Polska.

2. Potwierdzamy swoją tożsamość (wystarczy dowód osobisty).

3. Zgłaszamy chęć zamknięcia konta.

4. Drukowana jest dyspozycja zamknięcia wybranego przez nas rachunku.

5. Pracownik oblicza kwoty, które bank jest zobowiązany nam wypłacić oraz te, które my jesteśmy winni bankowi. Jeżeli mamy minus na koncie, kwotę musimy uregulować na miejscu – w przeciwnym razie konto nie będzie mogło zostać zamknięte.

6. Podpisujemy dokument.

I… już. Konto jest zamknięte, dostęp do bankowości internetowej zostaje zablokowany.

Jak zamknąć konto listownie w Santander Bank Polska?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:

Santander Bank Polska S.A.,
al. Jana Pawła II 17,
00-854 Warszawa.

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w Santander Bank Polska wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Ile trwa zamknięcie konta w Santander Bank Polska?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w Santander Banku Polska trwa 28 dni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków)

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w Santander Bank Polska - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa 28 dni. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Nie, wystarczy wypowiedzenie jednego ze współposiadaczy rachunku, by konto zostało zlikwidowane.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w Santander Banku Polska nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w Santander Bank Polska możemy:

 • telefonicznie,
 • internetowo,
 • listownie,
 • odwiedzając stacjonarną placówkę.

Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia.

author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Agnieszka Okońska
Agnieszka Okońska
2019-10-21 10:34:33

Chcę zrezygnować z konta w Santarder co muszę zrobić?

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Rypin

Jeżeli chcesz kupić własne mieszkanie, a nie posiadasz pełnej kwoty na ten cel, w tej sytuacji możesz skorzystać z kredytu hipotecznego. Maksymalny czas spłaty kredytu to aż 35 lat. Wniosek o kredyt możemy bezpłatnie złożyć przez Internet lub w oddziale banku w Rypinie.

author
Patryk Byczek
20 lutego 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „20 zł na empik.com w jesiennej promocji z Mobilnym podpisem” od Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska trwa bardzo prosta promocja, w której w zamian za aktywowanie Mobilnego podpisu i spełnienie jednego dodatkowego warunki promocji Uczestnicy mogą zgarnąć 20 złotych w formie karty podarunkowej do empik.com. Promocja trwa do 30 października 2020 roku. Sprawdź szczegóły.

author
Patryk Byczek
17 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Polecam mój Bank- edycja IV” w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska wystartował z czwartą edycją programu poleceń, w której premie pieniężne mogą zgarnąć zarówno osoby polecone, jak i polecające. Promocja trwa do 30 września 2019 roku.

author
Patryk Byczek
04 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank chce przejąć Eurobank

Portal „Puls Biznesu” podał, że Alior Bank zainteresowany jest przejęciem Eurobanku. Wcześniej o chęci zajęcia Eurobanku informował także Bank Millennium. Po informacjach przedstawionych przez Aliora, jego notowania na giełdzie gwałtownie spadły.

author
Patryk Byczek
06 września 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Chwilówki Szczecinek

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Możesz ją uzyskać w firmach, które oferują pożyczki chwilówki. W poniższym rankingu zebrane zostały wszystkie oferty chwilówek, z których mogą skorzystać mieszkańcy Szczecinka. Maksymalnie możesz uzyskać nawet 15 000 zł i to bez okazywania zaświadczeń o dochodach.

author
Patryk Byczek
05 lutego 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao SA – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki jest numer SWIFT, BIC oraz IBAN w Banku Pekao SA? Numer SWIFT to w tym przypadku PKOPPLPW. Sprawdź pozostałe numery istotne przy przelewach w Banku Pekao SA.

author
Dominika Byczek
28 listopada 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj