Neumark – nowa kryptowaluta

Neumark – nowa kryptowaluta

author
Patryk Byczek
12 stycznia 2018
Świat wirtualnych pieniędzy wzbogaci kolejna kryptowaluta. Tym razem miłośnicy nowinek technologicznych mogą się cieszyć, ponieważ wirtualny Neumark został wymyślony przez dwójkę Polaków zamieszkujących obecnie w Berlinie.

W tłumaczeniu na język polski, neumark oznacza "nowy token/udział". Warto wiedzieć, że nazwa w żaden sposób nie jest powiązana z niemiecką marką, czyli walutą, która była w obiegu w Niemczech, przed przystąpieniem do strefy euro.

KRYPTOGIEŁDA

Neumark, który w świecie kryptowalut działa pod skrótem NEU (zalecamy dokładnie wyszukiwać i badać nazwy skrótów, ponieważ występują bardzo podobne lub takie same) , ma jednak inne zastosowanie niż np. Bitcoin. Wirtualnej waluty wymyślonej przez Polaków nie wykorzystamy w płatnościach on-line. Neumark daje nam jedynie możliwość uczestniczenia w zyskach inwestycyjnych platformy Neufund, która gromadzi spółki i inwestorów.

Zoe Adamovicz, współtwórczyni Neumark tłumaczy, że każda osoba, która zainwestuje w obecne spółki Neufund, otrzyma udziały w jej platformie.

Wartość rynkowa Neumarka jest równa wartości spółek i funduszy inwestorów platformy. Na chwilę obecną Neufund posiada około 20 milionów euro kapitału inwestycyjnego, w związku z czym w obieg trafiło 26,5 miliona jednostek NEU.

Twórcami wirtualnej waluty Neumark są Polacy, którzy od piętnastu lat mieszkają w Niemczech. Zoe Adamovicz i Marcin Rudolf są inwestorami i przedsiębiorcami. Obecny kurs NEU waha się na poziomie 2,3 dolara.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rachunek 4×4 w Alior Banku
Banki
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2018

Rachunek 4×4 w Alior Banku

„Problem roku 2000” a rynek bankowy dziś
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
31 grudnia 2019

„Problem roku 2000” a rynek bankowy dziś

Pożyczka 2000 zł na 12 rat – gdzie najtaniej ?
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
11 października 2016

Pożyczka 2000 zł na 12 rat – gdzie najtaniej ?

Santander Consumer Bank Proszowice
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
04 lipca 2021

Santander Consumer Bank Proszowice

Porównaj