Świat wirtualnych pieniędzy wzbogaci kolejna kryptowaluta. Tym razem miłośnicy nowinek technologicznych mogą się cieszyć, ponieważ wirtualny Neumark został wymyślony przez dwójkę Polaków zamieszkujących obecnie w Berlinie.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 12.01.2018
Udostępnij:

W tłumaczeniu na język polski, neumark oznacza "nowy token/udział". Warto wiedzieć, że nazwa w żaden sposób nie jest powiązana z niemiecką marką, czyli walutą, która była w obiegu w Niemczech, przed przystąpieniem do strefy euro.

KRYPTOGIEŁDA

Neumark, który w świecie kryptowalut działa pod skrótem NEU (zalecamy dokładnie wyszukiwać i badać nazwy skrótów, ponieważ występują bardzo podobne lub takie same) , ma jednak inne zastosowanie niż np. Bitcoin. Wirtualnej waluty wymyślonej przez Polaków nie wykorzystamy w płatnościach on-line. Neumark daje nam jedynie możliwość uczestniczenia w zyskach inwestycyjnych platformy Neufund, która gromadzi spółki i inwestorów.

Zoe Adamovicz, współtwórczyni Neumark tłumaczy, że każda osoba, która zainwestuje w obecne spółki Neufund, otrzyma udziały w jej platformie.

Wartość rynkowa Neumarka jest równa wartości spółek i funduszy inwestorów platformy. Na chwilę obecną Neufund posiada około 20 milionów euro kapitału inwestycyjnego, w związku z czym w obieg trafiło 26,5 miliona jednostek NEU.

Twórcami wirtualnej waluty Neumark są Polacy, którzy od piętnastu lat mieszkają w Niemczech. Zoe Adamovicz i Marcin Rudolf są inwestorami i przedsiębiorcami. Obecny kurs NEU waha się na poziomie 2,3 dolara.
 

Komentarze