Duża popularność Kantoru PKO BP

Duża popularność Kantoru PKO BP

author
Patryk Byczek
04 października 2018
Wciągu dziesięciu miesięcy tego roku Klienci PKO BP podpisali ponad 100 000 umów, które uprawniają ich do korzystania z Kantoru PKO BP. Od początku roku, za pośrednictwem bankowości mobilnej i internetowej, w kantorze online dokonano ponad 300 000 transakcji.

Tylko we wrześniu, co druga transakcja została wykonana przy wykorzystaniu aplikacji bankowej IKO. Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim mówił, że kantor cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a apogeum popularności przypada w wakacje.


 

Najczęstsze wymiany

Jak informował Paweł Placzke, Klienci wymieniają najchętniej i najczęściej takie waluty, jak:
korona norweska
dolar
euro
korona szwedzka

Ostatnia z podanych walut, jest najczęściej wymieniana przy użyciu aplikacji IKO. Kantor w połączeniu z kartą wielowalutową daje możliwość zarządzania finansami w obcej walucie w tak prosty sposób, jak zarządza się rachunkiem osobistym w PKO BP.


 

Nowości walutowe w PKO
 

Klienci największego banku w Polsce, od 1 czerwca bieżącego roku, mogą korzystać z funkcji wielowalutowej na swojej karcie debetowej, która dołączona jest do konta prywatnego. Aby skorzystać z tej możliwości, należy jedynie podpiąć do karty minimum jeden rachunek walutowy, wybierając jedną z siedmiu dostępnych walut:

korona szwedzka
korona duńska
korona norweska
euro
dolar
funt brytyjski
funt szwajcarski.
 

Wybierając jedną z nich, Klient ma możliwość rozliczenia się bezpośrednio w wybranej walucie. 


 

Kantor PKO BP

Klienci, którzy podpisali umowę o korzystanie z kantora PKO, mogą w łatwy sposób wymieniać 28 par walutowych z każdego miejsca na świecie, o każdej godzinie dnia i nocy. Operacje są wykonywane w czasie rzeczywistym, dlatego też Klient praktycznie nie czeka na dostęp do środków – są one gotowe do wykorzystania natychmiast. Wszelkie transakcje można dokonać za pomocą konta internetowego, lecz o wiele popularniejsza do tego typu operacji jest mobilna aplikacja IKO, która jest zawsze od ręką. Aby zarządzać obcą walutą, należy posiadać konto walutowe w tej właśnie walucie. Użytkownicy kantoru internetowego mogą na bieżąco obserwować kurs interesującej ich waluty, a kiedy osiągnie ona wyznaczony poziom, aplikacja od razu powiadomi o tym Użytkownika IKO.

PKO BPPKO BP to największa instytucja bankowa w Polsce, który w roku 2017 została wyceniona jako najdroższa spółka spośród wszystkich notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy obecnego roku, zysk PKO osiągnął poziom ponad 1 690 000 000 złotych, a wartość aktywów wyniosła ponad 298 700 000 000 złotych. IKO, czyli aplikacja mobilna banku, jest najpopularniejszą tego typu aplikacją mobilną w Polsce i na świecie. W naszym kraju z IKO korzysta już ponad 2 100 000 Klientów którzy, za jej pomocą, każdego dnia wykonują kilkadziesiąt różnorodnych operacji.

źródło: bankomania.pkobp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Konin
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
21 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Konin

Profi Credit w Międzyrzeczu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2019

Profi Credit w Międzyrzeczu

Mieszkanie Plus w Zamościu
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
31 lipca 2017

Mieszkanie Plus w Zamościu

Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty
Kredyty
autor wpisu
Marta Janusz
03 października 2022

Kredyt na 40 tysięcy złotych – najtańsze oferty

Alior Bank w Łęczycy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 lipca 2019

Alior Bank w Łęczycy

Kasa Stefczyka Mrągowo
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 października 2020

Kasa Stefczyka Mrągowo

Porównaj