Wciągu dziesięciu miesięcy tego roku Klienci PKO BP podpisali ponad 100 000 umów, które uprawniają ich do korzystania z Kantoru PKO BP. Od początku roku, za pośrednictwem bankowości mobilnej i internetowej, w kantorze online dokonano ponad 300 000 transakcji.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 04.10.2018
Udostępnij:

Tylko we wrześniu, co druga transakcja została wykonana przy wykorzystaniu aplikacji bankowej IKO. Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim mówił, że kantor cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a apogeum popularności przypada w wakacje.


 

Najczęstsze wymiany

Jak informował Paweł Placzke, Klienci wymieniają najchętniej i najczęściej takie waluty, jak:
korona norweska
dolar
euro
korona szwedzka

Ostatnia z podanych walut, jest najczęściej wymieniana przy użyciu aplikacji IKO. Kantor w połączeniu z kartą wielowalutową daje możliwość zarządzania finansami w obcej walucie w tak prosty sposób, jak zarządza się rachunkiem osobistym w PKO BP.


 

Nowości walutowe w PKO
 

Klienci największego banku w Polsce, od 1 czerwca bieżącego roku, mogą korzystać z funkcji wielowalutowej na swojej karcie debetowej, która dołączona jest do konta prywatnego. Aby skorzystać z tej możliwości, należy jedynie podpiąć do karty minimum jeden rachunek walutowy, wybierając jedną z siedmiu dostępnych walut:

korona szwedzka
korona duńska
korona norweska
euro
dolar
funt brytyjski
funt szwajcarski.
 

Wybierając jedną z nich, Klient ma możliwość rozliczenia się bezpośrednio w wybranej walucie. 


 

Kantor PKO BP

Klienci, którzy podpisali umowę o korzystanie z kantora PKO, mogą w łatwy sposób wymieniać 28 par walutowych z każdego miejsca na świecie, o każdej godzinie dnia i nocy. Operacje są wykonywane w czasie rzeczywistym, dlatego też Klient praktycznie nie czeka na dostęp do środków – są one gotowe do wykorzystania natychmiast. Wszelkie transakcje można dokonać za pomocą konta internetowego, lecz o wiele popularniejsza do tego typu operacji jest mobilna aplikacja IKO, która jest zawsze od ręką. Aby zarządzać obcą walutą, należy posiadać konto walutowe w tej właśnie walucie. Użytkownicy kantoru internetowego mogą na bieżąco obserwować kurs interesującej ich waluty, a kiedy osiągnie ona wyznaczony poziom, aplikacja od razu powiadomi o tym Użytkownika IKO.

PKO BPPKO BP to największa instytucja bankowa w Polsce, który w roku 2017 została wyceniona jako najdroższa spółka spośród wszystkich notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy obecnego roku, zysk PKO osiągnął poziom ponad 1 690 000 000 złotych, a wartość aktywów wyniosła ponad 298 700 000 000 złotych. IKO, czyli aplikacja mobilna banku, jest najpopularniejszą tego typu aplikacją mobilną w Polsce i na świecie. W naszym kraju z IKO korzysta już ponad 2 100 000 Klientów którzy, za jej pomocą, każdego dnia wykonują kilkadziesiąt różnorodnych operacji.

źródło: bankomania.pkobp.pl

Komentarze