Nowa umowa między PKO Faktoring a Ekstraklasą S.A.

Nowa umowa między PKO Faktoring a Ekstraklasą S.A.

author
09 lipca 2020

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym, że PKO Faktoring, który należy do Grupy Kapitałowej PKO BP, podpisał kolejną Umowę Faktoringową ze Spółką Ekstraklasa. Umowa między PKO Faktoring i Ekstraklasą S.A. pozwala na wcześniejsze otrzymanie środków finansowych zagwarantowanych w umowie sponsoringowej podpisanej ze sponsorem tytularnym.

Podpisana umowa znacznie wpłynie na poprawę finansowej klubów, które grają w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Naszym celem jako PKO Banku Polskiego jest stały, systematyczny rozwój klubów Ekstraklasy. A nie ma szans na zyskanie odpowiedniej dynamiki bez płynności i stabilizacji finansowej. Dlatego właśnie podpisaliśmy kolejną umowę dotyczącą faktoringu. Mając za sobą doświadczenia związane z pandemią koronawirusa, tym bardziej przekonaliśmy się, jak taka współpraca jest potrzebna. Podpisanie umowy przyspieszy wypłatę zobowiązań sponsorskich, co znacząco wpłynie na poprawę płynności finansowej klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy.

– mówił cytowany w komunikacie Mariusz Chłopik, dyrektor Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim.

Od samego początku współpraca PKO Banku Polskiego z Ekstraklasą S.A. przebiega pomyślnie poprzez sprawne łączenie doświadczeń i możliwości największego Banku z potrzebami najlepszych i najpopularniejszych klubów biorących udział w rozgrywkach sportowych w Polsce. PKO BP stworzył Program Partnerski dla klubów grających w Ekstraklasie, dzięki któremu we współpracy z kibicami drużyn, kluby będą mogły pozyskać w ciągu kilku lat bardzo znaczące środki, które obecnie oszacowane są na kilkadziesiąt milionów złotych. Największy bank w Polsce jako sponsor strategiczny:

– dostarcza narzędzia, 
– pokazuje know-how,
– prezentuje możliwości generowania zysku,

co powinni aktywizować kluby do dbania o szeroką reklamę programu, aby ten był wykorzystywany w stu procentach.

Współpraca Ekstraklasy S.A. z PKO Bankiem Polskim jest oparta na wielu płaszczyznach. Wartość naszego partnera potwierdziła się szczególnie w ostatnim okresie pandemii koronawirusa, gdy sponsorska stabilność była bardzo ważnym elementem psychologicznym dla całego środowiska piłkarskiego. Zawieszenie rozgrywek w całej Europie znacząco dotknęło także naszą ligę i uczestniczące w niej kluby. Jednak dzięki szybkim i kompleksowym działaniom prowadzonym w ramach sztabu kryzysowego bardzo dobrze poradziliśmy sobie w tej skomplikowanej i zaskakującej sytuacji. Obecną umową chcemy zapewnić szersze możliwości klubom PKO Bank Polski Ekstraklasy, tak aby mogły się koncentrować przede wszystkim na rozwoju sportowym.

– mówił cytowany w komunikacie Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/102132-pko-faktoring-z-nowa-umowa-z-ekstraklasa-sa-kluby-wczesniej-otrzymaja-pieniadze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Usługa Qlips w mBanku
Aktualności
author
29 sierpnia 2018

Usługa Qlips w mBanku

W Katowicach dron walczy ze smogiem
Wpisy
author
29 stycznia 2018

W Katowicach dron walczy ze smogiem

KredytOK w Kędzierzynie-Koźlu
Oddziały
author
04 lutego 2017

KredytOK w Kędzierzynie-Koźlu

Biuro Terenowe ZUS w Łęcznej
Oddziały
author
17 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Łęcznej

4 mln Polaków skorzystało z biura podróży
Wpisy
author
27 sierpnia 2018

4 mln Polaków skorzystało z biura podróży

Bank Spółdzielczy w Porąbce sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
23 września 2019

Bank Spółdzielczy w Porąbce sesje przychodzące i wychodzące