Odroczenie rat w BNP Paribas Leasing Services

Odroczenie rat w BNP Paribas Leasing Services

author
Patryk Byczek
27 marca 2020

Leasing Services od BNP Paribas poinformował Klientów w oficjalnym komunikacie u możliwości przesunięcia spłaty rat, które wynikają z umów leasingowych i pożyczkowych o 6 miesięcy.

Wszystko dlatego, aby wesprzeć Klientów w potrzebie, którzy w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 mają problemy wpływające na działalność biznesową. Od razu trzeba zaznaczyć, że nowa możliwość ofertowa nie jest powiązana z jakimikolwiek dodatkowymi opłatami.

Prolongata 6 miesięcy

„Prolongata 6 miesięcy” jest produktem, który daje Klientom możliwość przesunięcia terminów spłaty rat posiadanych zobowiązań, to jest pożyczek lub leasingu, o 6 miesięcy. Efektem tego byłoby jednoczesne wydłużenie okresu posiadanej umowy. Wniosek o prolongatę mogą złożyć Klienci, którzy:

nie posiadają przeterminowanych należności,
w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przeprowadzali restrukturyzacji swojej umowy,
posiadali umowę o leasing i nie była ona przedmiotem cesji.

Nowa możliwość wprowadzona do oferty BNP Paribas nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi opłatami, oprócz kosztami odsetkowymi stopy umownej. Prolongata wydłuża okres karencji o sześć miesięcy, który obejmuje spłatę rat kredytu oraz odsetek z kapitalizacją odsetek.

Wniosek o “Prolongatę 6 miesięcy”

Złożenie wniosku następuje drogą elektroniczną. Klienci muszą wysłać wiadomość na adres e-mail: [email protected], w której zawrą następujące informacje:

Całkowity proces związany z wnioskiem można przejść zdalnie. BNP Paribas maksymalnie uprościł procedurę rozpatrywania wniosków, dzięki czemu po weryfikacji wniosku Klienci otrzymają e-mail zwrotny z symulacją nowego harmonogramu spłaty rat posiadanego zobowiązania. Jeżeli Klient zaakceptuje zmiany zaproponowane przez Bank, wówczas BNP Paribas Leasing Services wyślę podpisany aneks, na podstawie którego harmonogram spłaty rat ulegnie zmianie. Uproszczona procedura rozpatrywania wniosków dotyczy Klientów w Grupie BNP Paribas do 1 000 000 złotych. Większe ekspozycje objęte są indywidualnym trybem rozpatrywania wniosków.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/493703/bnp-paribas-leasing-services-pozwala-klientom-odroczyc-splate-rat-o-pol-roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
22 lutego 2017

Jak jeszcze kupić mieszkanie z dopłatą MDM

Emerytura minimalna 2022
Emerytura
autor wpisu
Marta Janusz
28 grudnia 2021

Emerytura minimalna 2022

Ile kosztują badania DNA?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
14 czerwca 2019

Ile kosztują badania DNA?

Komornik Sądowy Wiesława Sokólska
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
05 lipca 2022

Komornik Sądowy Wiesława Sokólska

Kredyt konsolidacyjny Sochaczew
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
14 lipca 2017

Kredyt konsolidacyjny Sochaczew

PKO BP w Trzemesznie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 września 2019

PKO BP w Trzemesznie

Porównaj