Strona główna Bez kategorii Ogrodoterapia na Pomorzu od Banku Millennium

Ogrodoterapia na Pomorzu od Banku Millennium

author
Dominika Sobieraj
02 września 2019

Na Pomorzu wolontariusze zrealizowany kolejny projekt finansowany z grantu Fundacji Banku Millennium. Tym razem przedmiotem pomocy stał się ogród, który dzięki pomocy wolontariuszy został dostosowany do potrzeb terapii osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i rozwojowymi.

Fundacja Banku Millennium – granty 2020

Nową przestrzeń do ogrodoterapii otrzymali podopieczni Fundacji ADAPA. Jak wskazuje Bank Millennium w oficjalnym komunikacie, “beneficjentami projektu są dorosłe osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i rozwojowymi będące pod opieką Fundacji ADAPA działającej na rzecz Osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju”.

Fundacja ta od lat zajmuje się organizacją różnego rodzaju form pomocy dla osób niepełnosprawnych. Wśród jej osiągnięć wymienić można tworzenie specjalnych miejsc pracy dostosowanych do możliwości osób niepełnosprawnych intelektualnie i rozwojowo, a także organizowanie zajęć w ramach klubów zainteresowań.

Fundacja ADAPA prowadzi również Warsztat Terapii Zajęciowej. Odbywa się w nim proces rehabilitacji zawodowej i społecznej pozwalający osobom niepełnosprawnym na uzyskanie szansy na pełne uczestnictwo w życiu codziennym.

Ogrodoterapia na Pomorzu

Wolontariusze banku Millennium dzięki grantowi otrzymanemu z Fundacji Banku Millennium mogli stworzyć niepełnosprawnym nową przestrzeń do ogrodoterapii. Nowy ogród pozwoli wzbogacic ofertę zajęć, z których mogą korzystać podopieczni Fundacji ADAPA.

” Z grantu otrzymanego od Fundacji Banku Millennium zakupili sprzęty ogrodowe, które posłużyły do zaaranżowania miejsca do zajęć terapeutycznych i relaksacyjnych. Urządzili również przestrzeń do samodzielnego sadzenia, pielęgnacji i hodowli roślin i ziół” – wskazuje bank w oficjalnym komunikacie.

W ramach projektu udało się również postawić i pomalować specjalne ogrodzenie przestrzeni, a także posadzić w ogrodzie trawę i rośliny ozdobne.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/przestrzen-do-ogrodoterapii-od-wolontariuszy-banku-millennium-29-08-2019

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Wągrowiec
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Wągrowiec

Clearbanc – kanadyjski fintech
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 marca 2020

Clearbanc – kanadyjski fintech

Pożyczki bez zaświadczeń Nowy Dwór Mazowiecki
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
13 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Nowy Dwór Mazowiecki

Rejestr złodziei – kto do niego trafi?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 października 2019

Rejestr złodziei – kto do niego trafi?