PKO Fundacja dostępna w PKO BP dodała do swojej oferty ubezpieczenie udzielające pomocy w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy lub przedinwazyjny. Ubezpieczenie obejmuje te przypadki zachorowań, które zdiagnozowano dopiero w trakcie trwania polisy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 09.02.2019
Udostępnij:

Należy wiedzieć, że ubezpieczenie nie obowiązuje w przypadku nowotworu skóry.

OnkoPlan – warianty ubezpieczenia

Osoby, u których zdiagnozuje się nowotwór w trakcie trwania polisy otrzymają bezwzględną pomoc podczas leczenia oraz po zakończeniu terapii onkologicznej. Polisa ubezpieczeniowa dostępna jest w trzech możliwych wariantach:

Komfort – suma ubezpieczenia 70 000 złotych, druga opinia medyczna oraz pakiet PKO Pomoc Medyczna,
Premium – suma ubezpieczenia 40 000 złotych, druga opinia medyczna, pakiet PKO Pomoc Medyczna oraz PKO Opieka Medyczna za granicą do 1 mln EUR,
Premium+ – suma ubezpieczenia 100 000 złotych, druga opinia medyczna, pakiet PKO Pomoc Medyczna oraz PKO Opieka Medyczna za granicą do 1 mln EUR.

Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia mówił, że OnkoPlan jest skierowany do każdego Klienta, który chciałby ubezpieczyć się na wypadek zachorowania na chorobę nowotworową. W tym celu konieczna będzie wizyta w najbliższym oddziale PKO BP. Usługa onkologiczna gwarantuje wsparcie finansowe oraz zapewnia pomoc w organizacji i leczeniu szpitalnym. Bank przygotował trzy warianty ubezpieczenia z myślą o osobach, które w trakcie choroby będą miały zapewnioną ochronę ubezpieczeniową.

Poszerzenie oferty ubezpieczeniowej

OnkoPlan jest ofertą, która ma wesprzeć Klientów i zapewnić im jak najlepsze warunki w umowie ubezpieczeniowej. Polisa przygotowana przez PKO BP ma rozwijać ofertę produktową banku z zakresu ubezpieczeń i trafiać do jak największej liczby Klientów.

W ramach OnkoPlanu bank wypłaci Klientowi sumę ubezpieczenia zależną od wybranego wariantu, którą Klient będzie mógł przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Ponadto Klient otrzyma tak zwaną „drugą opinię medyczną”, która przedstawi pełen wachlarz rozwiązań w kwestii podjęcia leczenia. W przypadku dwóch wariantów, jeżeli przyjdzie taka konieczność, Klient może być leczony poza granicami naszego kraju. Bank pokryje wówczas koszty leczenia zamykające się w sumie jednego miliona złotych. PKO pokryje również koszty związane z transportem, zakwaterowaniem zarówno osoby chorej, jak i jej bliskich.

Statystyki zachorowalności

Z danych wynika, że w ciągu roku chorobę nowotworową stwierdza się u prawie 150 000 Polaków. Specjaliści w dziedzinie onkologii twierdzą, że zachorowalność będzie wzrastała w ciągu najbliższych lat. Oprócz cierpienia zdrowotnego, choroby pochłaniają również bardzo dużo pieniędzy, przez co domowy budżet jest bardzo obciążony. Koszty nie są związane wyłącznie z leczeniem, lecz także z usługami oraz zapewnieniem należytej opieki po odbytym leczeniu. OnkoPlan od PKO BP jest rozwiązaniem, które ma wspierać chorych i ich rodzinyw najcięższych da nich chwilach.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec 2017 roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Komentarze