Operacje w oddziałach BNP Paribas zdrożeją

Operacje w oddziałach BNP Paribas zdrożeją

author
Alicja Uzarowicz
01 maja 2020

Coraz większa część rynku finansowego ma swoje miejsce w Internecie. Nie powinno więc dziwić, że banki starają się na różne sposoby zachęcić klientów do przejścia na cyfrowe kanały kontaktu. BNP Paribas zamierza zmienić swoją tabelę opłat i prowizji. Operacje w oddziałach będą obecnie nieco droższe.

W okresie pandemii izolacja jest rzeczą konieczną. Aby zniechęcić trochę klientów do częstego odwiedzania oddziałów BNP Paribas, spółka podniesie opłaty za operację wpłaty i wypłaty środków w placówkach. Jakie jeszcze zmiany wynikną z nowej tabeli opłat i prowizji za usługi i produkty banku?

Zmniejszenie zainteresowania obrotu gotówką zdaje się być jednym z celów większości banków w Polsce. Kolejny etap odwodzenia klientów od gotówkowych transakcji w oddziałach BNP Paribas wdroży już 1 lipca 2020 roku. Właśnie taki plan został przedstawiony klientom w wiadomości od spółki.

Jak zapowiedziała spółka w swojej informacji dla klientów, większość transakcji tego rodzaju będzie związana z koniecznością zapłaty prowizji w wysokości 10 złotych. Warto pamiętać, że dotychczas pierwsza tego rodzaju transakcja w danym miesiącu może być dokonana bezpłatnie. Czy opłaty będą także dotyczyć bankomatów i wpłatomatów?

Operacje w bankomatach bez zmian

Co ma zrobić klient nie chcąc płacić za wpłatę czy wypłatę środków? Wystarczy skorzystać z bankomatu lub wpłatomatu. Albowiem pomimo woli podniesienia opłat za operacje gotówkowe w oddziałach, to plan ten nie dotyczy urządzeń tego rodzaju. Warto wspomnieć, że darmowe wpłaty i wypłaty będą dotyczyć urządzeń zlokalizowanych przy oddziałach banku.

Mowa tutaj w szczególności o operacjach związanych z użyciem karty płatniczej, jak i systemu BLIK. Poza wspomnianymi już opłatami za wpłaty i wypłaty z bankomatów, bez opłat klienci dokonają również transakcji z urządzeniami firny Planet Cash. W przypadku wszystkich pozostałych urządzeń wypłata gotówki oznacza prowizję w kwocie 5 zł.

Jeszcze więcej zapłacimy za wpłatę gotówki we wpłatomacie nienależącym do BNP Paribas ani Planet Cash. Wówczas opłata to minimum 10 złotych lub koszt 0,5 proc. wartości transakcji. Za wpłaty i wypłaty w oddziale w każdym przypadku będzie trzeba zapłacić 10 złotych. W planach banku znalazły się też obniżki opłat i prowizji.

Od lipca w BNP Paribas będą też obniżki

Jakie inne skutki będzie miała zmiana cennika opłat i prowizji, którą BNP Paribas zaplanował na 1 lipca 2020? Wśród nich nie należy pomijać faktu, iż dość mocno kontrowersyjna decyzja Rady Polityki Pieniężnej zbierze swoje żniwo w kontekście oszczędzających klientów banku.

Albowiem spółka od lipca obniży jeszcze oprocentowanie rachunków oszczędnościowych. Warto dodać, że już teraz BNP Paribas oferuje swoim klientom zysk w wysokości zaledwie 0,5 proc. Po zmianach zaplanowanych na lipiec będzie to już tylko 0,1 proc. rocznie.

Zmiany pojawią się również w przypadku klientów firmowych. A mianowicie bank będzie pobierać prowizję od sytuacji, w której ktoś poza właścicielem firmy będzie miał dostęp do konta przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Krajowy Rejestr Długów – KRD
Wpisy
autor wpisu
Emilia
05 listopada 2016

Krajowy Rejestr Długów – KRD

Kredyt online według SKOK
Wpisy
autor wpisu
Sienkiewicz
01 sierpnia 2016

Kredyt online według SKOK

Rodzaj zatrudnienia a kredyt gotówkowy
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
13 października 2020

Rodzaj zatrudnienia a kredyt gotówkowy

Pożyczki Tarnowskie Góry
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
20 stycznia 2022

Pożyczki Tarnowskie Góry

Kasa Stefczyka Bielsko-Biała
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 października 2020

Kasa Stefczyka Bielsko-Biała

ING Bank Śląski w Koszalinie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
08 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Koszalinie

Porównaj