Pracownicy Eurobanku i banku Millennium przebyli drogę na Księżyc

Pracownicy Eurobanku i banku Millennium przebyli drogę na Księżyc

author
Halszka Gronek
16 sierpnia 2019

Pracownikom Eurobanku i banku Millennium udało się wspólnie przebyć drogę o podobnej długości co trasa z Ziemi na Księżyc – wszystko to na cele charytatywne wyznaczone w ramach trzeciej edycji akcji Our People. Łączna kwota uzbieranych środków przekracza próg 380 tysięcy złotych.

W tegorocznej, trzeciej już, edycji akcji dobroczynnej Our People udział wzięli pracownicy dwóch banków komercyjnych: Millennium i Eurobanku. Wspólnymi siłami, w ciągu zaledwie 93 dni, uczestnikom udało się łącznie przebyć trasę o długości 384,4 tysięcy kilometrów. Dystans ten odpowiada odległości dzielącej Ziemię od Księżyca. A każdy pokonany kilometr to złotówka przekazywana na cele dobroczynne. 

W ramach akcji Our People 3 pracownicy banków uprawiali wybrane dyscypliny sportu związane z pokonywaniem dystansu (bieganie, jazdę na rowerze, pływanie i tak dalej). Jak wynika z oficjalnych informacji prasowych, w przedsięwzięcie zaangażowało się aż 1 259 uczestników, z których każdy przebył średnio 305 kilometrów w niewiele ponad trzy miesiące. Co godne uznania, rekordzista tegorocznej edycji akcji dobroczynnej zgromadził na swoim koncie ponad 5,6 tys. km. Szacowana liczba kalorii spalonych przez uczestników to 18 milionów.

"

Pokonany w tym roku dystans to dotychczasowy rekord wszystkich edycji akcji Our People. eurobank po raz pierwszy zorganizował ją wiosną 2017 r. Pracownicy przebyli wówczas 55,4 tys. km i w rezultacie ponad 55 tys. zł trafiło na konto Fundacji Mam Marzenie. Rok później licznik wskazał już 100 tys. zł.

– czytamy w oficjalnym komunikacie Eurobanku.


Sprawdź ranking banków w Polsce na rok 2019.

Co z zebranymi środkami?

Jak wynika z oficjalnych informacji, w ramach tegorocznej edycji akcji dobroczynnej udało się uzbierać rekordową sumę aż 384,4 tysięcy złotych. Środki finansowe zyskane dzięki pracownikom Eurobanku (128,1 tys. złotych) mają zostać przekazane na wsparcie dwóch organizacji pomagających potrzebującym. Pierwsza z nich, Fundacja DKMS, zajmuje się wsparciem chorych na nowotwory krwi. Druga, Fundacja Mam Marzenie, spełnia marzenia chorych dzieci. Obie organizacje zostały demokratycznie wybrane przez pracowników banku.

Z kolei bank Millennium przekaże uzbierane przez siebie środki w wysokości aż 256,3 tys. złotych na realizację inicjatyw społecznych pracowników obu banków. Dzięki zasilonym funduszom pracownicy Eurobanku i banku Millennium będą mieli możliwość zaangażowania się w wolontariat poprzez realizację wybranych projektów charytatywnych. 

Warto dodać, iż na potrzeby tegorocznej odsłony kampanii Our People, chcąc jednocześnie nagłośnić przedsięwzięcie, organizatorzy stworzyli wyjątkowy film promocyjny. Produkcja powstała we współpracy z wrocławską agencją John Weston Group. W nagraniu udział wzięli pracownicy Eurobanku oraz Banku Millennium.

Źródło: YouTube (@eurobank)

 

O akcji Our People

Tegoroczna edycja akcji Our People jest trzecią z kolei odsłoną tego dobroczynnego przedsięwzięcia. Dwie pierwsze edycje prowadzone były przez Eurobank – inicjatora i założyciela akcji Our People. Jednak w tym roku władze Eurobanku podjęły decyzję o rozszerzeniu grona zaangażowanych instytucji i zaprosiły do współpracy bank Millennium.

Połączenie sił obu banków w kwestii organizacji trzeciej edycji Our People okazało się być strzałem w dziesiątkę. W 2017 roku Eurobankowi udało się zgromadzić 55,4 tys. złotych. Rok później, w dalszym ciagu samodzielnie, pracownicy uzbierali 100 tys. złotych. Tegoroczny wynik zawdzięczany dwum instytucjom, Eurobankowi i bankowi Millennium, to spektakularne 384,4 tys. złotych.

"

Inicjatywa Our People w 2017 r. w konkursie „Złote Spinacze” została uznana za jedną z trzech najlepszych kampanii CSR w Polsce. Rok później nagrodę podczas festiwalu FilmAT dostały filmy promujące akcję – występują w nich pracownicy eurobanku. Kampania została też wyróżniona w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018”, publikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– wskazuje Eurobank w swym oficjalnym komunikacie prasowym.

Nie da się ukryć, iż połączenie sił Eurobanku i banku Millennium w przypadku akcji dobroczynnej ma związek z przygotowywaną fuzją obu banków i stopniowym zacieśnianiem stosunków między dwoma instytucjami. Przypomnijmy: pod koniec maja bieżącego roku bank Millennium sfinalizował transakcję kupna Eurobanku za 1,83 mld zł. Obecnie trwają prace nad pranym połączeniem prawnym spółek. W późniejszym czasie władze skupią się na tak zwanym połączeniem operacyjnym.


Źródła:
https://eurobank.pl/o-banku/biuro-prasowe/our-people-3-together-to-the-moon-eurobank-i-bank-millennium-przekażą-ponad-380-tys-zł-na-cele-dobroczynne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Świeżaki bez naklejki. Konkurs Biedronki
Wpisy
author
Patryk Byczek
10 października 2017

Świeżaki bez naklejki. Konkurs Biedronki

Nowe podmioty trafiły na listę ostrzeżeń KNF
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 sierpnia 2021

Nowe podmioty trafiły na listę ostrzeżeń KNF

Open API – na czym to polega
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
06 sierpnia 2018

Open API – na czym to polega

Doradca wideo w Raiffeisen Polbank
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
26 marca 2014

Doradca wideo w Raiffeisen Polbank

Ponad 18 mln PIT-ów rozliczyliśmy online
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 czerwca 2020

Ponad 18 mln PIT-ów rozliczyliśmy online

Porównaj