Pekao Investment Banking wspiera Luma Automation
Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Pekao Investment Banking było jedynym doradcą transakcyjnym podczas przejmowania przez polską Luma Automation stu procent udziałów węgierskiego producenta metalowych komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego oraz maszynowego spółki Iron-Tech Zrt. Sprawdzamy szczegóły.
Pekao Investment Banking w tym przypadku zajmowało się:
– modelowaniem biznesowym i finansowym,
– strukturyzacją transakcji,
– wsparciem klienta przy pozyskaniu finansowania z dwóch międzynarodowych banków.
Transakcja została zamknięta 18 lutego 2021 roku.
Cieszę się, że grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji, a moja satysfakcja jest tym większa, że mogliśmy pomóc w ekspansji polskiego holdingu, który dynamicznie rozwija się na rynkach zagranicznych.
– mówił cytowany w komunikacie Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący w grupie Pekao bankowość korporacyjną i inwestycyjną.
Zamknięcie transakcji nastąpiło 18 lutego.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Bank Pekao godziny przelewów Elixir
Bank Pekao kontakt z infolinią
Prezes Pekao Investment Banking, Maciej Jacenko, komentował współpracę w następujący sposób:
Pekao Investment Banking jest i chce być liderem polskiego rynku bankowości inwestycyjnej, a to oznacza, że chce na nim wyznaczać trendy. Bez wątpienia takim trendem jest ekspansja zagraniczna polskich firm i coraz mocniejsza integracja regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Ta transakcja jest wyjątkowa, bo jest transgraniczna, ale także dlatego, że udało się ją zrealizować w niezwykle trudnym czasie epidemicznym.
Luma Automation
Luma Automation to polski, wyspecjalizowany fundusz inwestycyjny, który należy do grupy Luma Holding. Fundusz zajmuje się budowaniem kompetencji w branży zastosowanych technologii produkcji i obróbki metali. Inwestycja dla ważnej dla tej branży rynku węgierskim jest wzmocnieniem obecności grupy Luma Holding w Europie Środkowej, a także w branży motoryzacyjnej.
Iron-Tech
Iron-Tech to węgierskie przedsiębiorstwo prowadzące działania w ramach precyzyjnej obróbki metali oraz inżynierii mechanicznej. Firma skupia się na współpracy z Klientami z branż:
– kolejowej,
– maszynowej,
– motoryzacyjnej.
Spółka posiada zakłady w południowo-zachodnich Węgrzech w miejscowości Szigetvar. Lokalizacja zapewnia dobry dostęp do państw Europy Środkowo-Wschodniej, a także regiony DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Klientami spółki są światowi liderzy w swoich dziedzinach, na przykład:
– Borg Warner,
– Bosch Rexroth,
– Denso,
– Knorr-Bremse.
W ubiegłym roku węgierska firma odnotowała 64 000 000 złotych przychodów, przy 17 000 000 złotych EBITDA.
Bank Pekao SA
Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.
źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/647455/pekao-direct-z-nagroda-stevie-award
Dodaj komentarz