Pierwsze miejsce ING Banku Śląskiego w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Pierwsze miejsce ING Banku Śląskiego w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

author
Patryk Byczek
08 czerwca 2020

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o pozycji, którą Bank zajął w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Instytucja zajęła zarówno pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu, jak i pierwsze miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

Instytucja tym samym znalazła się w ścisłej czołówce polskich spółek będących najbardziej zaawansowanymi w zakresie stosowania najlepszych praktyk CSR.

Lider odpowiedzialnego biznesu to jednocześnie zaszczytny i zobowiązujący tytuł. Bardzo się z niego cieszymy! Za tym sukcesem stoi nasza długoletnia aktywność, spójność celów i zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Chciałabym podkreślić, że to również zasługa wielu naszych koleżanek i kolegów z ING, którzy na co dzień poprzez swoją pracę budują odpowiedzialny biznes i realizują naszą strategię zrównoważonego rozwoju.

– mówiła cytowana w komunikacie Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego, która odebrała wyróżnienie w imieniu banku.

Ranking Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest zestawieniem największych spółek w naszym kraju, które są oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). W roku bieżącym Ranking Odpowiedzialnych Firm miał swoją czternastą edycję. W zestawieniu udział wzięło siedemdziesiąt organizacji, które odpowiadały na pytania odnoszące się do:

– etycznej kultury organizacyjnej,
– zrównoważonego zarządzania,
– pozytywnego wpływu,
– wybranych wskaźników odpowiedzialności.

Weryfikacją wyników zajęli się byli eksperci z firmy Deloitte. Pełna klasyfikacja wyników Rankingu znajduje się pod adresem: http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/2020/06/ranking-odpowiedzialnych-firm-2020-wyniki-klasyfikacja-generalna/.

ING podaje, że obecność instytucji w każdej edycji rankingu potwierdza, że społeczna odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój są wpisane w codzienną działalność biznesową, a także pozabiznesową. Ponadto te elementy są nieodłącznie wpisane w strategię Banku. Potwierdza to przyjęta Strategia Zrównoważonego Rozwoju, realizowana przez ING Bank Sląski w trzech kluczowych obszarach:

– #ING dla przedsiębiorczych,
– #ING dla równych szans,
– #ING dla klimatu.


ING Bank Śląski

Pod koniec 2019 roku ING Bank Śląskiego obsługiwał ponad 4 400 000 Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy nieco ponad 4 000 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 71 900 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku wynosił blisko 379 000 000 złotych. Zysk osiągnięty w czwartym kwartale 2019 roku wyniósł około 450 300 000 złotych. Na koniec 2019 roku wynosiły 158 610 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


źródło: https://media.ing.pl/informacje-prasowe/926/pr/523237/ing-bank-slaski-na-pierwszym-miejscu-odpowiedzialnych-spolecznie-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rodzina 500+ a zdolność kredytowa
Blog
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
21 marca 2016

Rodzina 500+ a zdolność kredytowa

Biuro Terenowe ZUS w Rawie Mazowieckiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Rawie Mazowieckiej

Zarobki kobiet przed 40. rokiem życia
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 czerwca 2019

Zarobki kobiet przed 40. rokiem życia

Od września podatek od foliówek obejmie wszystkie reklamówki
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 sierpnia 2019

Od września podatek od foliówek obejmie wszystkie reklamówki

Cyfrowa moneta LBCOIN z Banku Litwy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 lipca 2020

Cyfrowa moneta LBCOIN z Banku Litwy

Kredyt konsolidacyjny Grudziądz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Grudziądz

Porównaj