PKO BP największym bankiem korporacyjnym w Polsce

PKO BP największym bankiem korporacyjnym w Polsce

author
Aneta Jankowska
14 kwietnia 2019

PKO Bank Polski (PKO BP) jest największym bankiem korporacyjnym w Polsce. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu instytucji, wartość finansowania podmiotów gospodarczych przez PKO BP przekroczyła już 100 miliardów złotych. Instytucja od lat angażuje się w rozwój polskich firm.

PKO BP liderem

PKO BP jest największym bankiem w Polsce, który obsługuje więcej niż 15 tysięcy klientów korporacyjnych i około pół miliona mniejszych przedsiębiorstw. Wartość finansowania wszystkich rodzajów podmiotów gospodarczych, przekroczyła 100 miliardów złotych. Dla porównania, drugi bank w zestawieniu odnotował wynik o ponad 20 miliardów niższy.

Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego, który odpowiada za nadzór nad Obszarem Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej wyjaśnia, że instytucja od lat uczestniczy w różnych przedsięwzięciach, które są bardzo istotne dla całej polskiej gospodarki.

"

– Segment bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego od lat uczestniczy wBank finansuje znaczące inwestycje, angażuje się w procesy naprawcze oraz wspiera rozwój firm konsekwentnie utrwalając wizerunek najważniejszego partnera polskiej przedsiębiorczości. Przekroczony pułap 100 miliardów w zakresie należności podmiotów gospodarczych to symboliczny poziom, który doskonale koresponduje z obchodzonym w tym roku jubileuszem stulecia banku – mówi.

Bank podkreśla, że jego siłą jest możliwość tworzenia kompleksowych rozwiązań, które bazują na różnorodnych produktach banku i spółek zależnych grupy, czyli między innymi na faktoringu oraz  leasingu.

Instytucja dopasowuje się do potrzeb różnych firm,  czego efektem jest tytuł największego banku korporacyjnego w Polsce.

W osiągniętą przez PKO BP kwotę 100 miliardów złotych wchodzą:

  • kredyty – 70 miliardów złotych
  • leasing – 17 miliardów złotych
  • obligacje korporacyjne i komunalne – 15 mmiliardów złotych
  • faktoring – miliard złotych

PKO BP stale wprowadza nowe rozwiązania w różnych sektorach swojej bankowości. W oficjalnym komunikacie instytucji czytamy, że dominującym motywem strategii  jej rozwoju jest cyfrowa transformacj. Bank współpracuje w tym zakresie między innymi ze środowiskiem technologicznych startupów.

Co więcej, liderem w swoim segmencie rynku jest także Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, którego wartość zrealizowanych obrotów w ubiegłym roku wyniosła ponad 33 miliardy złotych.

O PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, czyli w skrócie PKO BP S.A. to  polski bank uniwersalny, który powstał w 1919 roku. Spółka akcyjna jest notowana od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło. PKO BP oferuje usługi finansowe wszystkim segmentom klientów i jest największym wydawcą kart debetowych oraz kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21%.

Skonsolidowany zysk netto PKO BP na koniec ubiegłego roku wyniósł 3,74 mld zł, a wartość aktywów sięgnęła ponad 324 mld zł.  PKO Bank Polski na koniec 2018 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.


Źródło: media.pkobp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Mogilno
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Mogilno

Pożyczki w weekend
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
02 grudnia 2021

Pożyczki w weekend

Tylko 10% firm bierze kredyty
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 kwietnia 2017

Tylko 10% firm bierze kredyty

Kto korzysta z mediów społecznościowych w Polsce
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2018

Kto korzysta z mediów społecznościowych w Polsce

Masterpass – jak działa portfel elektroniczny?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
31 marca 2019

Masterpass – jak działa portfel elektroniczny?

PKO BP w Obornikach Śląskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 września 2019

PKO BP w Obornikach Śląskich

Porównaj