PKO BP ostrzega przed oszustami na portalu społecznościowym

PKO BP ostrzega przed oszustami na portalu społecznościowym

author
10 kwietnia 2019

Największy bank w Polsce ostrzega Klientów przed cyberprzestępcami wysyłającymi fałszywe wiadomości za pośrednictwem portalu Facebook i aplikacji Messenger. Oszuści działają metodą „na znajomych”, pod których się podszywając próbują wyłudzić pieniądze.

Internetowi oszuści starają się zdobyć od Klientów banku kod BLIK, co może skutkować stratą bardzo dużej ilości pieniędzy. Najczęściej chodzi o bardzo pilną i szybką pożyczkę na nagłą potrzebę z obietnicą, że dług zostanie uregulowany jak najszybciej.

Jak zareagować

Oszuści, którzy przejęli lub podrobili konto jednego z naszych znajomych na Facebooku, proszą najczęściej o pożyczenie kilkuset złotych „na już” tłumacząc się rozładowującym się telefonem i podbramkową sytuacją. O problemie informował już operator BLIKa, Polski Standard Płatności, lecz to nie rozwiązało problemu. Dlatego też akcję stara się nagłaśniać największy bank w Polsce.

Jeżeli któryś z Klientów jakiegokolwiek banku otrzymał podobną wiadomość na platformie Facebook to w pierwszą czynnością powinien być kontakt telefoniczny do faktycznego nadawcy wiadomości. Na tym etapie można rozwiać wszystkie wątpliwości i jednocześnie ostrzec właściciela konta o sytuacji, która dzieje się bez jego wiedzy. W ten sposób uratujemy swoje pieniądze, a także pieniądze innych osób, do których cyberprzestępcy również mogą kierować swoje wiadomości. Warto również zadzwonić na infolinię naszego banku i poinformować go o tym, że ktoś próbował wyłudzić dane z naszego konta.

Jak się zabezpieczyć

Warto wiedzieć, że na portalu społecznościowym Facebook Użytkownicy mogą włączyć opcję uwierzytelniania dwustopniowego. To rozwiązanie w bardzo dużym stopniu przeszkodzi internetowym oszustom w zalogowaniu się do naszego konta, ponieważ oprócz adresu e-mail (lub nazwy użytkownika) i hasła należy podać również wygenerowany kod potwierdzający logowanie, który właściciel konta otrzyma w wiadomości SMS przesłanej na podanych w ustawieniach konta numer telefonu.

PKO BP

Bank jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w 2017 roku wyniósł ponad 3 104 000 000 złotych. złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. W roku ubiegłym PKO BP odnotował 3 741 000 000 złotych skonsolidowanego zysku netto. Oznacza to wynik o 20,5% wyższy od wyniku odnotowanego w roku poprzednim. W 2018 roku roku bank posiadał łącznie 1155 oddziałów, z czego 1113 to oddziały detaliczne i 42 oddziały korporacyjne. Bank dysponuje ponadto 577 agencjami. Klienci PKO BP mogą korzystać z 3133 bankomatów oraz 1054 wpłatomatów. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


Źródło:

PKO BP

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Kędzierzyn-Koźle
Pożyczki miasta
author
12 maja 2022

Pożyczki bez BIK Kędzierzyn-Koźle

Bank BGK – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Bez kategorii
author
08 maja 2019

Bank BGK – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Nowe konto w BNP Paribas
Bez kategorii
author
09 kwietnia 2019

Nowe konto w BNP Paribas

Zgarnij rabat na Garmina – promocja Banku Pocztowego
Bez kategorii
author
21 listopada 2019

Zgarnij rabat na Garmina – promocja Banku Pocztowego

PKO BP we Wschowie
Oddziały
author
13 sierpnia 2019

PKO BP we Wschowie