28 000 biegaczy weźmie udział w dwudziestego ósmego Biegu Powstania Warszawskiego. Największy bank w Polsce, PKO BP, również ma swój udział w tej edycji, ponieważ jest partnerem biegu. Uczestnicy pobiegną dla Filipa i Dawidka.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.07.2018
Udostępnij:

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z największych i najbardziej popularnych biegów, które są organizowane w stolicy Polski. Impreza jest drugim w tym roku wydarzeniem z serii Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, do której należą także Bieg Konstytucji 3 maja oraz Bieg Niepodległości.


 

Bieg z myślą o Filipie i Dawidku

Uczestnicy wydarzenia pobiegną dla chłopców, u których zaraz po urodzeniu wykryto wadę serca. U Filipka zdiagnozowano Zespół Fallota (wrodzona wada serca), objawiająca się skrajną hipoplazją tętnic płucnych, zaś Dawid urodził się z wadą serca HLHS. Obaj chłopcy czekają na przeprowadzenie operacji.

Specjalnie przygotowane na bieg identyfikatory „biegnę dla Filipa i Dawidka” uczestnicy nabyć mogą w biurze zawodów od 21 do 27 lipca. W dniu biegu, od godziny 19 do 21, w namiocie PKO BP także będzie można nabyć oznaczenia.

Pomagamy chłopcom przypinając sobie kartkę „biegnę dla Filipa i Dawidka”. Dzięki zaangażowaniu zawodników, którzy dotrą z nią do mety, Fundacja przekazuje środki na ich leczenie, rehabilitację lub niezbędny sprzęt. W ubiegłym roku blisko 1500 biegaczy przyłączyło się do akcji charytatywnej. Mam nadzieję, że i w tym, uczestnicy Biegu Powstania Warszawskiego licznie wezmą udział w tej akcji i pobiegną dla chłopców” – mówiła prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, Małgorzata Głębicka.


 

Informacje o biegu    
 

Biegi odbędą się na dwóch różnych dystansach. Pierwszy bieg, na dystansie 5 kilometrów, rozpocznie się 28 lipca o godzinie 20:30. Start drugiego biegu przewidywany jest na godzinę 21:10, a jego dystans będzie wynosił 10 kilometrów.

Uczestnicy krótszego dystansu przebiegną ulicami Sikorskiego, Witosa i Sobieskiego, a zakończą na ulicy Idzikowskiego.

Uczestnicy dłuższego dystansu początkowo przebiegną ulicą Sobieskiego w stronę Wilanowa, wrócą tą samą ulicą w stronę Stegien, zaś reszta trasy pokryje się z tą z dystansu pięciokilometrowego.


 

Komentarze