Ubezpieczenie Link4 we wszystkich oddziałach PKO BP

Ubezpieczenie Link4 we wszystkich oddziałach PKO BP

author
Patryk Byczek
19 października 2018
W połowie września bieżącego roku informowaliśmy o tym, że PKO BP wprowadza do swojej oferty sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych. Oferta banku zawiera produkty czterech firm ubezpieczeniowych, wśród których znalazło się Link4. 

Na samym początku sprzedaż była prowadzona w 400 oddziałach, natomiast od 18 października 2018 polisę można nabyć w każdej placówce największego banku w Polsce. Bardzo ciekawym jest fakt, że nabywając ubezpieczenie komunikacyjne w PKO, polisę OC można wykupić u jednego, a AC u innego ubezpieczyciela.

Różnice w polisach

Klienci PKO BP mają możliwość wykupienia polisy OC z AC, Assistance, NNW oraz Zieloną kartą. Różnice między ofertą banku, a ubezpieczyli oraz firm współpracujących z ubezpieczalniami wynikają z zoptymalizowania oferty bankowej. Zakres polisy, którą poza OC można nabyć w trzech różnych wariantach, jest taki sam. Różnice zaczynają się pojawiać w odniesieniu do, na przykład AC, gdzie sposób likwidacji szkody może być zależny od danej firmy. Bardzo ważne w całej działalności jest to, że właściciel samochodu może wybrać najlepszą dla siebie wersję ubezpieczenia , dopasowaną do specyfikacji posiadanego pojazdu.

Jest to dla nas kolejny kanał dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych, wpisujący się w rozwój strategii omnichannelowej. Chcemy też sprawdzić, jak nasze produkty będą się sprzedawać w nowej formule. Z uwagi na skalę i liczbę klientów banku współpraca na pewno jest perspektywiczna.” – mówił dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Innowacji Link4, Mateusz Rosa.

Ubezpieczenia komunikacyjne w PKO

W PKO BP można wykupić polisy ubezpieczeniowe oferowane przez takie firmy, jak:

– Link 4
-Benefia
– InterRisk
– Proama.

W najbliższym czasie do oferty mają dołączyć także produkty oferowane przez firmę ubezpieczeniową AXA. 

Link4

Link4 jest pierwszym w Polsce towarzystwem ubezpieczeniowym, które oferuje podjęcie ubezpieczenia przez telefon, Internet oraz w oddziałach spółki. Firma działa na polskim rynku od 2003 roku, a jej siedziba zlokalizowana jest w Warszawie. Link4 na początku swojej działalności oferował jedynie ubezpieczenie samochodu, natomiast na chwilę obecną w firmie można wykupić ubezpieczenie mieszkania i ubezpieczenie turystyczne. Firma jako pierwsza wprowadziła w zakres swojej oferty pojazdy zastępcze zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy wypadku drogowego. Od początku czwartego kwartału 2014 roku Link4 należy do składu Grupy PZU SA.

PKO BP
 

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych, natomiast pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 933 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Oferta grupy skierowana jest do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP podnosi wkład własny przy kredytach hipotecznych
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 kwietnia 2020

PKO BP podnosi wkład własny przy kredytach hipotecznych

Santander Consumer Bank Katowice
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
18 lipca 2021

Santander Consumer Bank Katowice

Jak kupić używane auto – poradnik
Poradnik
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
03 maja 2017

Jak kupić używane auto – poradnik

Expander w Olsztynie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
30 stycznia 2015

Expander w Olsztynie

Nowa lokalizacja Centrali Getin Noble Bank
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 maja 2019

Nowa lokalizacja Centrali Getin Noble Bank

Porównaj